Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
314
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Nüfus Cüzdanına Fotoğraf Koydurtmak

P
peterleoschwarz Konu Sahibi
6 yıl (183 mesaj)
YGS'ye başvurulara birkaç gün kaldı. Benim kimliğimde fotoğraf yok, gerekli de olmadı hiç ama YGS'de bir aksilik çıkabileceğinden bunu halletmem lazım. Bu işlemi doğru dürüst anlatabilecek bir babayiğit var mı, ücret vs. her şeyiyle? Bu arada 18 yaş altındayım, anne-baba gerekir mi? Gerekiyorsa onların gitmesi yeterli mi?
V
Vict0ry
6 yıl (4005 mesaj)
yok artık ben 11 yaşımdayken koydurtmuştum yasak değilmiydi fotoğrafsız kimlikler?
P
peterleoschwarz Konu Sahibi
6 yıl (183 mesaj)
Değil herhalde moruk. Ben her şeyimi bununla yaptırdım bu yaşa kadar. :D Her neyse, bilen birisi varsa lütfen şuraya cevap yazsın.
H
HEISENBERG
6 yıl (2385 mesaj)
2 yada 3 adet vesikalık fotoğraf ile nüfus müdürlüğüne gidip oradaki cihazdan sıra numarası alıp sıranın sana gelmesini bekliyorsun.sıra sana gelince kimliğini ve fotoğrafları memura verip bir kaç tane evrak dolduruyorsun.memur senden 6.5 tl istiyor.daha sonra kimliğin çıkmasını beklemek üzere koridora gidiyorsun.5-10 dk içinde ismin okunur,kimliğini alır gidersin.18 yaşını doldurmuş olman gerek.eğer doldurmadıysan anne yada babanın gitmesi gerek.
P
peterleoschwarz Konu Sahibi
6 yıl (183 mesaj)
Teşekkür ederim, hocam.

Başka biri daha muhtara gidip gitmeme olayını onaylayabilirse süper olur.
G
Grampa Simpson
6 yıl (122 mesaj)
Ben daha ilkokuldayken zorla resim koydurtmuşttu okul müdürü.
Z
Zesty Phoenix
6 yıl (2587 mesaj)
Veline söyle gidip halletsin Nüfus müdürlüğüne. Resimsiz kimlikle sınava almazlar. 18'ini geçmediysen velin halledebiliyor ama 18'ini geçince kendin gitmek zorundasın.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.