Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Nokia ve Apple davasına bakan yargıcın, Apple hissesine sahip olduğu ortaya çıktı
U
geçen yıl
General
Konu Sahibi

Nokia ve Apple davasına bakan yargıcın, Apple hissesine sahip olduğu ortaya çıktıApple ve Nokia, akıllı telefon pazarındaki rekabetin zirveye ulaştığı dönemde, bir patent ihlali davasıyla karşı karşıya gelmişlerdi. İki şirketin arasındaki sorun Haziran 2011'de çözülmüş ve Apple, Nokia'ya patentlerle ilgili bir ödeme yapmıştı.Ayrıca Bkz.Apple Watch Series 7'nin yeni tasarımını gösteren görseller yayınlandıPazartesi günü açılan yeni bir davaya göre, Apple ve Nokia davası 2010 yılında açıldığında, davaya başkanlık eden yargıç William M. Conley, Apple hisselerine sahipti. Mahkemenin baş katip yardımcısı Joel Turner bunun kendisine bildirildiğini ancak bu durumun yargıç Conley'in kararını etkilemediğini söyledi. Conley ise tartışmalara sebep olan Apple hissesi konusunu, 27 Ağustos'ta yayınlanan bir mektupla duyurdu.Nokia ve Apple davasına bakan yargıcın, Apple hissesine sahip olduğu ortaya çıktıNokia'nın harekete geçmesi beklenmiyorYargıç Conley'nin dava sırasında kaç hisseye sahip olduğu belli değil, ancak şirket hissesinin herhangi bir sıfatla mülkiyeti, Birleşik Devletleri Hakim Davranış Kuralları uyarınca Conley'in reddini gerektirecekti. ABD yasalarına göre, kararı etkileyebilecek böyle bir gelişme, yargıç davayla ilgili kararını verse bile rapor edilmesi gerekiyor.Apple ve Nokia, tazminat talep etmeleri halinde 27 Ekim'e kadar Conley'nin açıklamasına yanıt vermeye davet edildiler. Ancak davanın Nokia'nın kapsayıcı stratejisinde bir kilit noktası olmadığı düşünüldüğünde, şirketlerin harekete geçme olasılığının düşük olduğu belirtiliyor.
Kaynak:https://appleinsider.com/articles/21/08/31/judge-in-nokia-and-apple-lawsuit-owned-apple-stock-during-proceedings

 Haberi Portalda Gör

R
geçen yıl
Yarbay

Anladigim kadariyla dava Nokia lehine sonuclanmis zaten
L
geçen yıl
Binbaşı

Zaten adam kendi hisselerinin aleyhine karar vermiş. Neden nokia itiraz etsin ki. Belki apple davanın baştan görülmesi için çirkeflik yapabilir.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
L
geçen yıl
Teğmen

Olmaz gene de tarafsizliga golge düşürür.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @labtek38
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.