Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
23
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Nokia amiral gemilerine veda ediyor
E
5 ay
Yarbay
Konu Sahibi

Nokia amiral gemilerine veda ediyorKapatılan Nokia markasını satın alarak yeniden hayata döndüren HMD Global ortaklığı ilk yıllarında oldukça iddialı ürünler piyasaya sürmüş ve akıllı telefon pazarında ilk onu zorlamaya başlamıştı. Ne var ki işler pek iyi gitmedi.Nokia’dan amiral gemisi kararıÖnemli satış başarıları yakalayan Nokia, iş amiral gemisi sınıfına gelince bocalamaya başladı. Nokia 9 Pureview oldukça gecikti ve bir önceki amiral gemisi yonga seti ile çıkmak zorunda kaldı. Haliyle rekabette tutunamadı.Ayrıca Bkz.Nokia PureBook Pro dizüstü modeli tanıtıldı: İşte fiyatıYeni nesil Pureview ise çeşitli ertelemelerin ardından rafa kalktı. Yine pandeminin ilk döneminde Nokia katlanabilir akıllı telefon çalışmalasını sona erdirdiğini duyurdu. Özellikle pandemi ile birlikte Nokia’da da bir düşüş görüldü.Bu yıl farklı alt seviye akıllı telefonlarla karşımıza çıkan Nokia varlığını devam ettirebilmek adına maliyete odaklanacak. Yetkililer 800$ gibi fiyatlarda gezinen amiral gemisi telefonlar yapmanın şimdilik firmaya bir faydasının olmayacağını belirtiyor.Yeni akıllı telefonlarına da bakarak Nokia markasının tuşlu telefonlardan akıllı telefonlara geçiş yapmak isteyen ancak fazla bütçesi olmayan tüketicileri hedeflediğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte alt seviye pazarda da çok yoğun bir rekabet var ve Nokia’nın nasıl farklılaşacağı merak konusu.
Kaynak:https://www.phonearena.com/news/hmd-global-says-no-more-flagship-nokia-phones-for-now_id138871

 Haberi Portalda Gör

ucuz telefon yapmayıda beceremiyor
Yoruma Git
zdniz - 5 ay +9
Amiral gemisi telefonu mu varmış da veda ediyor?
Yoruma Git
enon_485 - 5 ay +7
Z
5 ay
Binbaşı

ucuz telefon yapmayıda beceremiyor
S
5 ay
Binbaşı

Xiaomi varken s yarışına girmek nedir Nokia senin kalıbın,maddiyatın nedir pazarda kalmak kolaymı adamı yer bitirir bu aj gözlüler.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

E
5 ay
Teğmen

Amiral gemisi telefonu mu varmış da veda ediyor?
İ
5 ay
Teğmen

Kronik ekran problemine rağmen Nokia 8'den çok memnun kalmıştım. Carl Ziess len farklılık hissettiriyordu. Keza malzeme kalitesi ile özellikle çok memnun ediyordu. Adam akıllı bir F/P dengesi yakalayıp düzgün cihaz çıkaramadılar ki tutunsunlar. Çıkan telefonlar ya çok geç geldi ya gelmedi. Yazık ettiler.
B
5 ay
Yarbay

Pazara girişte Nokia 8 ve benzeri telefonlarda kendi başlarınayken çok iyi işler çıkarttılar. Ne zaman ki Google ve Light gibi firmalarla ortaklıklara gittiler, işler sarpa sardı.
K
5 ay
Yüzbaşı

Bu Nokia harbi ml ,nasıl yöneticiler var başlarında,tuhaf.
İnsanın elinde böyle bi marka değeri varken nasıl hiç edilir,ibretlik.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

M
5 ay
Çavuş

4 yıldır nokia 8 kullanıyorum hala elimde daha tık yok başındakiler spastik olunca demekki böyle oluyor< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

K
5 ay
Çavuş

Nokia'nın adını daha fazla lekelemeseler bari bundan sonra "hmd" ismiyle çıkmalı yeni modelleri.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İ
5 ay
Yarbay

Şu Nokia 9 ve Nokia 8.3 5G içimde uhte kaldı...
İ
5 ay
Çavuş

nerede o eski nokialar< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
5 ay
Yüzbaşı

Nokia iPhone 13'ü kendi modeliymiş gibi tanıtsa bile fazla tutunamaz artık. Microsoft'la olan ortaklıktan beri eski imajını kaybetti. Marka olarak tükendi artık. İnsanların kafasındaki Nokia kalmadı artık. Bu marka yerine hmd adıyla çıkarsalar daha fazla satarlar bile.
T
5 ay
Yarbay

Rekabet eden bir cihaz Zaten yapamıyordun< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Z
5 ay
Yarbay

Nokia 8 hep ilgimi çekmişti ama almak nasip olmadı.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

D
5 ay
Yarbay

koskoca nokianın düştüğe hallere bak. bari düzgün biri alsaydı da elinde ki teknolojilerle amiral gemisi çıkartsaydı
D
5 ay
Yarbay

Altı yıl Nokia 6.0 kullanıyorum. Daha 6 yıl kullanabilirim. Süper
D
5 ay
Yarbay

Alttaki geniş çerçevede ısrar ediyorlar oraya Nokia yazmak zorunda değilsin arkada yazıyor zaten birde çok kazık fiyatları var ????
G
5 ay
Yüzbaşı

Teknolojiye ayak uydurmak ve yok olmaya mahkum,Çinli, Güney Kore li markalar dört nala giderken Nokia seyrediyordu,daha çok bakar arkadan.
D
5 ay
Yarbay

Kimse yokken bu pazarda Nokia vardı yıllarca birçok telefonunu kullandım Nokia yi yakan çoğu marka androide geçiş yaparken Nokia nin sybian işletim sisteminde ve Microsoft un aptalca yazılımında ısrarı oldu Hmd global ile Nokia 8 le ivme yakalamıştı ama devamı gelmedi hala kullanıyorum müthiş kaliteli bir telefon çoğu telefona kalite konusunda on basar gerçekten çok üzücü umarım iyi bir yatırımcı düzgün bir strateji ile markayı tekrar canlandırır.