Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
21
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: Nofap saçmalıktır ilgi çekme amacıyla oluşturulmuş bir akımdır (2. sayfa)

S Seks Mavisi Gömlek
2 ay (103 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Zer0_0

Kimseye 31 çektirme gibi bir amacım yok kafanız mı iyi?

Ben 31'in faydalarını anlatmıyorum olay burada saçma sapan bir akımın başlatılıp tek suçlu zorno ve mastmış gibi gösterilmesi. Hayır sanki beyin bir tek dopamini mast yapınca salgılıyor gibi bir algı oluşturuluyor.

Kısacası ilgi çekme amacıyla nofap yapıyorum diyorlar bu kadar basit.
hocam tabii ki dopamini bir tek osbir sağlamıyor. dopamin zaten kötü bir şey değil. anlatmaya çalıştığım şey, zorno dopamini karşılıksız üretiyor. dopamin için bir uğraş vermiyorsun. kafana estiği gibi dopamin patlamasına ulaşma imkanın var. bildiğin eroin gibi bir şey. bu da insanın beynine zarar veriyor. senin mantığınla baktığımızda, zaten hep dopamin salgılıyorsak kokain de kullanmamızın bir mahsuru yoktur. böyle saçmalık olur mu?
Z Zer0_0 Konu Sahibi
2 ay (152 mesaj)
Yemek sıradan bir makarna değilse mesela ciddi ciddi pahalı güzel bir yiyecekse bu dopamin salgılatır yani sen istersen bunu git emekle al yada ana kuzusu ol fark etmez. Beyin içerisinde dopamini tetikler bu zaten amacına ulaşmışsındır. Fakat diyelim ki şartlar kötüleşti ve sen o standart beğenmediğin burun kıvırdığın yemeğe bile muhtaç kaldın o zamanda dopamin salgılar beynin çünkü beslenme ihtiyacını giderdin. Ormanda mahsur kaldın ama beğenmediğin bir yemeği zorda olsa açlıktan ölmemek için pişirip yiyeceksin pişirilebiliyorsa yanlış mıyım?

Bu arada reseptör sayısında azalma olmaz. Reseptörlerin azalması için sinir sisteminde ciddi bir tahribat oluşturacak bir şey olması gerekir buna virüs neden olabilir, ciddi bir şekilde bir zehirlenme olabilir veya ağır bir darbe olabilir. Reseptörlerin ölmesi demek nöron ağı arasında ki iletişimin kesilmesi veya zayıflaması demek dolayısıyla nöronların azalması demek.

Basit bir biyoloji konusudur bu. Yani nöronların ölmesinden ziyade nöronların sürekli bu şekilde uyarılması uyuşukluk hissi verir bu yalan değil.

Şaka amaçlı elinize elektrik veren şaka malzemelerine temas ettirirseniz uzun süre bir süreliğine temas eden yeri hissetmeyeceksiniz ama bu kalıcı değildir.

Ancak mast veya zorno izlemek sizi gerizekalı veya beyinsiz bir zombi yapmaz sadece geçici bir uyuşukluk verir sürekli yapılıyorsa belli bir ölçü dışına çıkılıyorsa zararı elbet vardır bunu ben demiyorum ürologlar söylüyor.

Zornoya gelirsek, zornoda genelde yetersiz hissetme mevzusu var insanlar bundan dolayı depresyona giriyor. Bunu kimsede söylemiyor. Zorno izlemek bencede bir yerde zararlı. La şu karılara bak adama bak ortama bak istedikleri gibi işi yürütüyorlar ben yapamıyoruma dönüyor olay

Bu işin %50'si psikolojik %50'si biyolojiktir ama bu oranların içinde %90'a yakın çok fazla hurafe var...

Youtube'da mesela bu nofap üzerinden adamlar neredeyse tedx konuşması yapacaklar akademi bile açmışlar ya yok artık çüş dedim. Hani af edersiniz ama cinsel organınızla oynamamak ne kadar büyük bir şey olabilir sizi neden girişimci gibi konuşturtabilir diye düşünüyorum bazen Adam cinsel organıyla oynamadı diye başımıza elon musk kesilecek diye korkuyorum bazen bu tipleri görünce.

Kısacası internetteyiz, her söylenene inanmamak gerekir. Ürolog ve diğer bu konuyla ilgilenen doktorlara inanırım ben gerisi benim için boştur.

Yani nofap akademi adı altında ne olduğu belli olmayan bir içerik üreten kanal sahibi mi yada blog sahibi mi benim için daha güvenilir bilgi verir yoksa bir ürolog mu? Tabii ki ürolog. Bilimsel makaleleri çarpıtan reddit kullanıcılarından bana ne adam sadece ilgi çekmeye çalışıyor.

İnternet 101: İnternette doğru bir bilgi varsa bu bilgiyle alakalı çarpıtılarak para kazanma çıkar veya ilgi çekme yöntemleride vardır ve insanlar genelde hep burada çuvallar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zer0_0 -- 19 Nisan 2021; 15:44:10 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.