Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
168
Cevap
0
Tıklama
9
Öne Çıkarma
Cevap: NİYE DOKTORLARIN MAAŞI ÇOK FAZLA(!) (9. sayfa)

G
geberit
2 ay (3769 mesaj)
O yüzden diyorlar ya bu ülkede paran yoksa ölmüşün diye Allahtan vücudun bir toleransı var da gripten herkes ölmüyor yoksa yanmıştı bu kadar insan ,yeni tür gripler ise Allahtan uzak olsun ,ciddi hastalıklar aman Yarabbi ölmüşün aglayanin yok halde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @odtücengli

T
[email protected]
2 ay (738 mesaj)
İlgili doktorun hala muaynehanesi var ve ameliyatlara da devam ediyor hocam. Sizin anlamadığınız nokta özel hastanenin o bölüme bakan doktoru zaten var. Bu hoca ile açıktan sözleşme imzalamışlar. Bu hoca ameliyat edeceği hastaları o hastanede ameliyat ediyor.

Siz ister gider özel hastanenin doktoruna ameliyat olursunuz. Sosyal güvencenizin karşıladığı hiç bir şeye bedel ödemez siniz. Yada dalında memleketin sayılı prof. lerinden birine gider. Ücreti karşılığında hizmet alırsınız. Çoğu doktor bu tip durumlarda ameliyatı hastane doktoru yapmış gibi gösterip, hastane masraflarını SGK'ya yıkıyormuş. Ancak hoca ben bu tip yamuk işlere girmem. Ameliyatımı yaparım. İmzamı atarım diyor. Yani yasa dışı bir işlem yada şikayet edilecek bir durum yok.

Konu yanlış yöne gitti. Arkadaşlar kusura bakmasın ...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @odtücengli

G
geberit
2 ay (3769 mesaj)
Hayır sakın özel hastane doktoruna gorunmeyin ,adam orda boşa muayane açmamış doğrusu bu diğer, türlü işler öyle karışıyor ki anlatmak la olmaz yaşamak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @[email protected]

K
kenshin17
2 ay (21 mesaj)
mahalle arasındaki aile hekimleri bile 14-15k dan aşağı kazanmıyor ki çoğu günde 4-5 saat hastaneye "uğruyor". o parayı bir odtü cengli 5. yılında anca görür hem de en az 3 kat fazla efor sarf ederek ve işin kötü tarafı diğer mühendislik dalları daha beter durumda. devlet tıbbı koruyup kollarken diğer bütün meslekleri fazla kontenjanlarla değersizleştirdi, daha çok uzun yıllar tıp en çok tercih edilen bölüm olacak, bu bir devlet politikası ne yazık ki.

ancak gerçekten de hak ettiğinin altında kazanan hekimlerde var, çoğunlukla cerrahi branşlarda olmakla birlikte saatlik ücreti çok komik meblağlara çalışıyorlar.
G
galatyan
2 ay (43 mesaj)
İstanbul'da herhangi bir devlet-eğitim araştırma hastanesine gece gidin, aldıkları maaşlar son kuruşuna kadar helal geliyor bana, keşke daha fazla alabilseler, keşke herkes daha refah içinde yaşabilse ancak 3.dünya ülkesi olunca doktorların aldıkları maaşları bile eleştiren sadece gündem yaratmaya çalışan, boş beleş insanlarla yaşıyoruz, yaşamakla kalmıyoruz haklarımızı da onlarla paylaşıyoruz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

O
odtücengli Konu Sahibi
2 ay (0 mesaj)
(!) var sonda bir de ilk mesaja baksanız verilen mesajı anlarsınız hocam birden konuya gelince ilk mesaja bakılamıyor ve gözden kaçıyor
_____________________________

Eski kullanıcı adı: ankaradatıpöğrencisiBu mesajda bahsedilenler: @galatyan

T
Ters Adam
2 ay (7595 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: yunusesss

bilgiler doğru değil, döner sermaye ve ek ödemeleri yazmamışsınız pratisyen hekim ek ödemelerle birlikte 10-12k alır. uzman hekim ise 20k civarı kazanır. ameliyat yapan, özelde çalışan doktorlar ise üst sınır olmaksızın çok iyi para kazanabilirler.

kazanmaları da lazım en önemli mesleklerden bir tanesi ama doğru maaşları yazmayıp milleti yanıltmanın anlamı yok.

not: babam doktor.

Alıntıları Göster
Bizzat eşim doktor aldığı para 7500 lira eşşek gibi çalışıyor kıçınızdan 15bin 20bin 200bin diye uyduruyorsunuz. Türkiye’de doktor kadar çalışıp bu kadar az para alan adam yoktur. Ben yarısından az çalışıp neredeyse onun kadar kazanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ters Adam -- 15 Şubat 2020; 23:22:47 >


D
DrOK
2 ay (34 mesaj)
Bir buçuk yıldır acilde pratisyen hekim olarak görev yapmaktayım. Ayda en az 7 nöbet tutuyoruz. Bir nöbette genelde 3 hekim duruyoruz (haftasonları 4 hekim durduğumuz zamanlarda oldu, hem haftaiçi hem de haftasonu 2 hekim çalıştığımız zamanlarda oldu ), günlük ortalama acil servise başvuran hasta sayısı minimum 600 ki 3 kişi 1400 hastayı gördüğümüz günlerde oldu.

Bir nöbet 24 saat, o da 1440 dk yapıyor. Hekim başına 200 hasta dersek. Her hastaya ortalama 7dakika 12 saniye düşüyor. ( Hekimlerin de insan olduğunu göz ardı edersek )

Bu 7 dakika 12 saniye de anamnezi, muayeneyi, gerekirse tetkiki ve tedavisini tamamlamamız gerekiyor.

Bu 7dk12sn bazı hastalara yeter bazı hastalara yetmez. Kimi memnun kalır ya da kimisi memnun kalmaz.

Biz burada bu çalışma şartlarında (kendi çalışma ortamımdan örnek veriyorum. Her hekimin çalıştığı bölümüne, servisine, hastanesine göre çalışma şartları değişkenlik gösterir) hekimlerin ne kadar alıp ne kadar almadıklarını tartışmaktan ziyade bu şartları hem hekim açısından hem hasta açısından nasıl iyileştirebiliriz bunu konuşmalıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrOK -- 16 Şubat 2020; 4:58:46 >


D
DrOK
2 ay (34 mesaj)
Size Dünya Sağlık Örgütünün Anayasasında geçen “Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence, ruhça ve sosyal yönden tam iyilik halidir.” tanımına uygun sağlıklı bir hayat diliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @vonderplanitz

K
Kewell7
2 ay (147 mesaj)
Tek vasfı lise mezunu olmak olan bekçi bile 5 K maaş alıyor. Gerçi bekçiyide boşver hiçbir iş yapmayan insanlar ne paralar kazanıyor onlarla ilgilenmek lazım...
Öğretmen doktor gibi aldığı parayı kuruşuna kadar hakeden insanların maaşını tartışacağınıza milletvekili vs... maaşlarını tartışsanız ülke bu halde olmazdı zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kewell7 -- 16 Şubat 2020; 6:9:9 >


V
vonderplanitz
2 ay (5307 mesaj)
yukarda bazı kişiler, öğretmen ve doktorların hiç bi halta yaramadıkları halde devletten ballı maaş almalarını savunmak üzere, bekçi ve m.vekili gibi başka bir hiç bi halta yaramayan grupları örnek vermiş. Öğretmenlere yazın maaş ödememek konusunda da, mvekilleri de 3 ay tatil yapıyor diye kendilerini savunmuştu bunlar. Haftada 45+ saat çalışan yılda 20gün tatil yapamayan ve asgari x 1,5 alamayan normal çalışanlarla karşılaştırsana? Kendilerini normal bi çalışandan üstün, farklı bi ırk, farklı bir statüde görüyorlar. Belediye çöpçüsü, bir öğretmen ve bi doktordan cok daha gerekli iş yapıyor be. Çöpü toplamasalar ortalığı çöp götürür. Ancak bu öğretmen ve doktor takımı olmasa hiçbir olumsuz şey olmaz, öğretmen olmasa herkes istediği sekilde kendini geliştirir, doktor olmasa herkes sağlıklı yaşar hiç hastalanmaz. Ancakl işte, düzen kurulmuş, bu düzenbaz meslek örgütleri eğitim ve sağlık adı altında saadet zinciri kurmuş. Benim ödediğim vergi ve SGK'lardan kendilerine rantiye sistemi kurmuşlar, gelmiş bi de konuşuyorlar. Konuşacak kişi varsa hiçbir işe yaramayan öğretmen ve doktor takımı değil onların parasını vergi ve SGK ile ödeyen benim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

V
VII_outLaw
2 ay (4592 mesaj)
10 saat çalışıp 5.7 K maaş alan ögretmen arkadaşım var hayat ögretmenlikte bu ülkede.
M
mteke
2 ay (328 mesaj)
Hesap yanlış. Yaz tatilleri Temmuz ve Ağustos aylarında.
Bu mesajda bahsedilenler: @muzaffer07

O
odtücengli Konu Sahibi
2 ay (0 mesaj)
_____________________________

Eski kullanıcı adı: ankaradatıpöğrencisiBu mesajda bahsedilenler: @vonderplanitz

T
themontana
2 ay (401 mesaj)
bu ülkede ortalama doktor maaşları da gördükleri saygı da, iyi bir ünivesiteden çıkmış mühendisten daha iyidir.

edit: pişman değilim. çünkü istediğim şeyler bunlar değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi themontana -- 16 Şubat 2020; 17:51:26 >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: .kaanO
odtücengli Konu Sahibi
2 ay (0 mesaj)
up
_____________________________

Eski kullanıcı adı: ankaradatıpöğrencisi


DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.