Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
6
Cevap
450
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Nintendo Switch 2'nin kilit özellikleri ortaya çıktı
E
2 ay
Yarbay
Konu Sahibi

Nintendo Switch 2'nin kilit özellikleri ortaya çıktı
Nintendo Switch, hem el konsolu hem de TV’ye bağlanan bir konsol olarak kullanılmasına olanak tanıyan tasarımı sayesinde büyük bir başarı elde etti. Oyun konsolu 2017 yılında piyasaya sürüldü, dolayısıyla yeni model heyecanla bekleniyor. Nintendo, halefinin yakında duyurulacağını söyledi ve şimdi yeni bir paylaşım Nintendo Switch 2’nin teknik özellikleri ve çıkış tarihi hakkında bilgiler sunuyor.Ayrıca Bkz.Nintendo geçen yılı kârla kapattı12 GB RAM, 256GB UFS 3.1, geriye dönük uyumlulukİlk sızıntı, Famiboards adında popüler bir Nintendo forumundan, Nintendo, NVIDIA ve diğer şirketler arasındaki sevkiyat ve gümrük verilerini araştıran bir kullanıcıdan geliyor.Kullanıcı, Nintendo Switch 2’nin 7.500 MT/s hızında çalışan iki adet 6 GB'lık modülden oluşan 12 GB RAM'e sahip olacağını söylüyor. Yalnız LPDDR5 mi yoksa LPDDR5X bellek olduğu henüz belli değil. Bu doğru çıkarsa Switch'e göre büyük bir iyileştirme olacak. Mevcut Switch, 3.200 MT/s hızda çalışan 4 GB LPDDR4 RAM’e sahip. Switch 2’nin ayrıca 256GB UFS 3.1 dahili depolamaya sahip olacağı belirtiliyor. İlk Switch, 32 GB depolama alanı sunuyor ve bunun bir kısmı sistem tarafından kullanılmak üzere ayrılmış; kullanıcıya yalnızca 25.9 GB kalıyor. Tabii ki microSD kartla ek depolama alanı sağlamak mümkün.https://twitter.com/CentroLeaks/status/1788457734213447908Nintendo Switch 2'nin ayrıca yeni bir kartuş formatı sunacağı söyleniyor ancak uyumluluk sorunu beklenmiyor. Switch 2'nin hem fiziksel hem de dijital oyunlar için birinci nesil Switch oyunlarıyla geriye dönük uyumluluğu koruyacağı söyleniyor. Yeni konsolun dock'unun USB-C üzerinden 4K çözünürlüklü çıkışı desteklemesi bekleniyor ve hatta DLSS desteği bile olabilir. Switch 2’nin Nvidia yongasını kullanmaya devam edeceği AMD’ye geçiş yapılmayacağı da söylentiler arasında.Nintendo Switch 2 konsolunun Mart 2025’te piyasaya sürülmesi bekleniyor.
Kaynak:https://www.androidauthority.com/nintendo-switch-2-leaks-specs-launch-timeline-backwards-compatibility-3441297/

 Haberi Portalda Gör

M
2 ay
Yüzbaşı

Nintendo ürünleri az çok kullanmış birinin bu donanım özelliklerinin gerçek olamayacağını bilmesi gerekir. Umarım gerçek olur ama pek sanmıyorum.
J
2 ay
Binbaşı

Nintendo her yeni konsolunda farklı bir konsept denedi. Bu cihazın switch gibi geleceğini sanmıyorum. Belki geriye uyumluluk açısından switch donanımına benzer olabilir ama kontrolcü tarafında wii gibi devrimsel bir şey yapmalarını beklerim.
A
2 ay
Binbaşı

Nintendo markasına bakış açınız (olumlu anlamda) değişebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=BKm45Az02YE&t=703sD
2 ay
Yarbay

Yalnız Nintendo Nisan 2025'ten önce Switch 2 hakkında bir açıklama geleceğini söyledi sadece. Ondan sonra da gelebilir konsol.
D
2 ay
Yarbay

Mevcut switch oledlerinize iyi bakın epey gidecek gibi görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demir1357 -- 13 Mayıs 2024; 11:8:23 >

D
2 ay
Yarbay

Tetris sinema filmini izleyin arkadaşlar mutlakaDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.