Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
400
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Nintendo açıkladı: Switch 2, Nisan 2025'ten önce tanıtılacak
D
2 ay
Binbaşı
Konu Sahibi

Nintendo açıkladı: Switch 2, Nisan 2025'ten önce tanıtılacak
Nintendo, mali yılının sonuna ait finansal raporuyla beraber merakla beklenen yeni nesil Nintendo Switch 2'nin tanıtım tarihini de açıkladı. Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa, Switch 2'nin Nisan 2025'ten önce tanıtılacağını söyledi. Nintendo Switch 2, Nisan 2025'ten önce tanıtılacakNintendo Switch 2 oyun konsolunun duyurusuna ilişkin Furukawa şunları söyledi: "Bu mali yıl içinde Nintendo Switch'in halefi hakkında bir duyuru yapacağız. Mart 2015'te Nintendo Switch'in varlığını duyurduğumuzdan bu yana 9 yıldan fazla zaman geçmiş olacak. 2024'ün ikinci yarısına yönelik Nintendo Switch yazılım serisiyle ilgili olarak bu Haziran ayında bir Nintendo Direct düzenleyeceğiz, ancak bu sunumda yeni Nintendo Switch'ten bahsedilmeyecek."Ayrıca Bkz.Üretken yapay zeka oyunlara geliyor ama akıllara gelen şekilde değilBu arada Nintendo Switch'in satışlarındaki düşüşün sürmesi bekleniyor. Bir önceki mali yılda satılan 15,7 milyon adede kıyasla bu yıl 13,5 milyon Switch konsolu satılacağını öngörülüyor. Önümüzdeki yıl, net kârının yüzde 39 düşmesi ve gelirde de yüzde 19'luk bir azalma yaşanması bekleniyor.Nintendo açıkladı: Switch 2, Nisan 2025'ten önce tanıtılacak
Nintendo Switch konsol satışları 2021'deki zirveden bu yana önemli ölçüde düşerken, sadece OLED modeli yıldan yıla yüzde 1,1'lik küçük bir artış kaydetti. Platformun kullanıcı sayısı ise artmaya devam ediyor. Nintendo, Nisan 2023 ile Mart 2024 arasında kaydedilen 123 milyon yıllık oyuncunun, Nintendo Switch'in piyasaya sürülmesinden bu yana görülen en yüksek sayı olduğunu belirtiyor.Ancak Nintendo, mevcut nesil Switch konsollarından vazgeçmiş değil. Şirket, her eve sadece bir konsol yerine, herkese bir konsol anlayışıyla satışlarını arttırmayı hedefliyor.
Kaynak:https://www.theverge.com/2024/5/7/24150891/nintendo-switch-2-console-announcement-earnings-q4-2024

 Haberi Portalda Gör

A
2 ay
Yüzbaşı

Madem herkese bir nintendo diyorsun, o zaman kutudan iki tane çıksın...
D
2 ay
Yarbay

Mevcut switch havuzundan vazgeçilmez oyun çıkmaya devam eder bu kadar çok üst düzey grafikli konsollara karşı çok iyi satış grafiği yakalamış bir cihaz kolay kolay emekliye ayrılmazDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.