Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
264
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Nikon D5100, artı şeklinde 5 piksel işgali yardım!

D deneme_programı Konu Sahibi
7 yıl (1094 mesaj)
Makineyi pazar günü aldım daha yepyeni ve şu sorunla karşı karşıyayım
< Resime gitmek için tıklayın >
Fotoğrafı yaklaştırınca 5 piksel harcayan ve artı şeklinde olan bu görüntüyle karşı karşıya kalıyorum, karanlık bi yerde çok belli oluyor ancak hafif açık yerlerde de durum aynı
Mediamarktan almıştım, daha 1-2 hafta bile geçmedi hemen götürmeli miyim ciddi bir sorun mu bu? İnternetten okuduğuma göre sensörde ölü piksel olma durumu varmış.
Acil yardım edin beyler, görünce hevesim kursağımda kaldı
B baso34
7 yıl (349 mesaj)
Garantisi varsa hiç ama hiç bekleme bildiğim kadarıyla kısa sürede götürürsen değişim yapıyorlar yoksa servisle uğraştırırlar


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D deneme_programı Konu Sahibi
7 yıl (1094 mesaj)
Hocam akşama kadar çekim denemesi yaptığımda bir şeyler çıkıyordu, şimdiyse çıkmıyor. Ne garip bir şey anlamadım, yüksek isoda da denedim sadece o herkeste çıkan hotpixel denilen şeylerden çıkıyor.
Şimdiyse yok, zaten bir tane ve farkettim raw formatındaki fotoğrafı adobe işlerken bu pikseli kendi kendine ortadan kaldırıyor.
Değişim yapacak kanıtım da kalmadı, sanırım böyle devam edicek çünkü kayboldu nedense :D
Sensör temizleme seçeneğini tıkladım bir kaç kere ve uzun perdeleme yüksek isoda çekimler yaptım bunların etkisi olabilir mi?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B baso34
7 yıl (349 mesaj)
hiç bir fikrim yok ben senin kafanın rahat olması açısından söyledim bi hevesle makine almışsın (hayırlı olsun bu arada) oda kurağında kalmasın


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D deneme_programı Konu Sahibi
7 yıl (1094 mesaj)
Kayboldu hocam nasıl olduysa onlar. Beyazdı ama hotpixel sanırım nasıl olduysa, bazı fotoğraflarda o piksel aynı yerde yeşile dönük olarak çıkmış.
Raw muhabbetini öğrendikten sonra da artık raw olarak çekiyorum, teşekkür ederim ilgin için sağolasın :)DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.