Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
NFT Pazarı Büyüyor: All Day Yolda

A alisezerr19 Konu Sahibi
2 ay (103 mesaj)
NBA Top Shot’un birçok spor tutkunu için NFT dünyasına giriş yapmasından bu yana bir yıldan az bir süre geçti ve şimdi NFL de benzer bir düzenleme yapıyor. Eylül ayında lig, Top Shot, Dapper Labs’ı yöneten şirketle bir ortaklık duyurdu ve artık NFT’ye dönüşen “Anları” oluşturan öne çıkan video kliplerini dağıtacak hizmetin adını biliyoruz: NFL All Day.

NFT Adımı Spor Tutkunlarından Geldi

Bu çaba, NFL’nin bu sezon seçilen oyunlara bağladığı Ticketmaster destekli NFT’lerden ayrıdır (Lions’un ulusal TV’deki yıllık Şükran Günü görünümü gibi), ancak marka bilinci oluşturmayı başlatmak artık bir tesadüf gibi gelmiyor. Perşembe günü aile üyeleri arasında, bu NFL promosyonları ve hatta Macy’s geçit töreni arasında birçok blockchain ve NFT tartışması olacak.
NFL All Day, All Day platformunda gerçekleşen Moments ticareti ve gösterimi ile Top Shot gibi Dapper Labs Flow blok zincirini kullanacak.
NFL All Day henüz başlamaya hazır değil, ancak bekleme listesini barındıran web sitesi güncellendi ve ziyaretçilere dijital video koleksiyonları aracılığıyla “fandomun geleceğini” deneyimleyebileceklerini vaat ediyor. Twitter’da yayınlanan bir başlıkta görebildiğimiz kadarıyla, işler NBA Top Shot’a çok benzeyecek gibi görünüyor. Rastgele Moment paketleri satın alabilirsiniz, her birine belirli bir nadirlik düzeyi atanır. Aynı zamanda, birden fazla oyunu bir An’da birleştiren “Melts”in reklamını da yapıyorlar.

NFT Nedir?

NFT Nedir? Sanat, müzik, oyun içi öğeler ve videolar gibi gerçek dünyadaki nesneleri temsil eden dijital bir varlıktır. Genellikle kripto para birimiyle çevrimiçi olarak alınıp satılırlar ve genellikle birçok kriptoyla aynı temel yazılımla kodlanırlar. 2014’ten beri var olmalarına rağmen, NFT’ler artık dijital sanat eserleri satın almak ve satmak için giderek daha popüler bir yol haline geldikleri için ün kazanıyor. Kasım 2017’den bu yana NFT’lere şaşırtıcı bir şekilde 10 milyar dolar harcandı.
NFT’ler ayrıca genellikle türünün tek örneğidir veya en az bir çok sınırlı çalışmadan biridir ve benzersiz tanımlayıcı kodlara sahiptir. Washington Teknoloji Endüstrisi Birliği Cascadia Blockchain Konseyi başkanı ve Yellow Umbrella Ventures’ın genel müdürü Arry Yu, “Aslında, NFT’ler dijital kıtlık yaratıyor” diyor.

Kaynak: Teknoloji HaberleriDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.