Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
83
Cevap
0
Tıklama
53
Öne Çıkarma
Cevap: New World Oyunun Türkçe Dil İle Gelmesi için Destek (5. sayfa)

T Tabaal
geçen hafta (125 mesaj)
Normalde Türkçe dil desteği kampanyalarını gördüğüm gibi desteklerim ama bu online oyunmuş, en nefret ettiğim oyun türü. Size başarılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tabaal -- 16 Eylül 2021; 19:32:6 >


L Lyc
geçen hafta (3048 mesaj)
İngilizcem var, ama Türkçe olmayan oyunlardan keyif alamıyorum. Nekadar öğrenirsen öğren anadilin gibi keyif alamazsın.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

E EUGENICS88
geçen hafta (2316 mesaj)
Tam tersi geçerli bende şuan ingilizcem üst seviyede ve herzaman ingilizce oynuyorum ama çok düşük seviyede ingilizcem varkende hep ingilizce altyazılı oynardım orjinalliği sevdiğim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EUGENICS88 -- 16 Eylül 2021; 20:44:43 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: PURECAUCASIANWHITEBu mesajda bahsedilenler: @Lyc

E EUGENICS88
geçen hafta (2316 mesaj)
Üstün kültürlerle kendini karıştırma onlar koloni kurup halkını zenginleştirirken osmanlı halkını soyup sadece askere alıncak rakam olarak görüyordu Onlar mercedes'e binerken senin büyükbaban eşeğe biniyordu onlar felsefe yaparken sizinkiler zikir çekiyordu.

Küçümsemek için demiyorum gerçek bu.

Üstün kültür sayısı sınırlı Fransa,Almanya,İngiltere,Rusya,Çin bu ülkelerin herşeyi kendi dilinde yapması gayet doğaldır.
Senin onlara özenmen gülünçlükten öteye gitmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EUGENICS88 -- 16 Eylül 2021; 21:55:54 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: PURECAUCASIANWHITE

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Dwimmerlaik

S shadow73
geçen hafta (84 mesaj)
Bu yazıya cevap vermemek için kendimi çok tuttum ama kısadan, tartışma yaratmayacak şekilde bir cevap vermek istiyorum.
Bence yazının neresinden tutarsan tut tutarsızlık var.
Kültür kavramı çok değişken ve neresinden baktığınıza bağlı olarak cevabını bulduğunuz bir konu.
Kültür konusunda ortaçağda avrupanın göbeğinde özellikle astronomi ve matematik konusunda oldukça gelişmiş olan müslüman bir ülke - medeniyet de vardı zamanında.
Çin düne kadar kalitesiz ürün imajıyla tanınıyordu, bir milyoncuları hatırlarsınız, ingiliz savaş gemileri çin imparatoru afyonhaneleri kapattığı için çin kıyılarını top atışına tuttuğu zamanları kaç kişi bilir?
Rusya önce böldüler ama doğal zenginlikleri sayesinde halen var, putin döneminde az ekonomik saldırılar yapılmadı ki halen de yapmaya niyetliler.
Fransa - Almanya ve İngiltere üçlüsü acımasız sömürge politikaları sayesinde varlar, Afrikanın altını üstüne getirdiler, soykırımlar yaptılar - torunları şimdi bu mirası tüketiyor, demem o ki geçmişi az çok bilmek bugünümüze ışık tutar geleceğimize de yol verir.
Eşek dediğin hayvanı basite alma bir çok kültür de medeniyet taşı olmuştur, o üstün kültür dediğin ülkelerde parti sembolü bile olmuştur. Mercedese de o kadar takılmayın, artık çok popüler ve zenginlik göstergesi bir model değil.
Zikir de savunduğum için demiyorum ama var olan bir gerçek ve zengin kültürümüzün dalları içinde ufak bir parça sadece, bardağın neresinden baktığına bakar sadece.
Zor günler yaşıyoruz evet kabul ediyorum ama daha iyiye ulaşmak için umut hep var olmalı, parti savunmuyorum - siyaset yapmıyorum dikkatinizi çekerim, daha iyi olanlara yetişip geçmek için de adaptasyon gülünç duruma düşmek olarak bakılmamalı bence.

Saygılarımla.
Bu mesajda bahsedilenler: @EUGENICS88

K kara32
3 gün (2 mesaj)
inşallah gelir ingilizce öğren neden ingilizce öğrenmiyorsunuz diyenlere arkadaşım oyunun yapımcıları neden bu oyunu almanca italyanca lehçe ve dahası dilleri koymuşlar senin dediğingibi sadece ingilizce koymamışlar git oyun yapımcılarına deki kardeşim oyuna sadece ingilizce dili koyun herkez ingilizce öğrensin diğer dilleri koymayın deyin hadiDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.