Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
5
Cevap
9540
Tıklama
0
Öne Çıkarma
network bağlantı hatası (yardım lütfen)
G
18 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

arkadaşlar öncelikle kolay gelsin. sorunum; evde kullandığım masaüstü pc ile laptop arasında ağ bağlantısı kuramıyorum. kablomada problem yok. test aleti ile kontrol ettim kabloda yanlış bişi yok. kullandığım modem asus 4 port adsl modem (modelini şu an hatırlamıyorum). kabloyu modeme takıyorum. taktığımda internet bağlantısı kuruluyor. iki bilgisayarında ip, ağ geçidi ve dns numaraları aynı grup.
masaüstü : laptop:
ip no:192.168.1.10 ip no:192.168.1.21
alt ağ mask.:255.255.255.0 alt ağ mask.:255.255.255.0
vars.ağ geçidi : 192.168.1.1 vars.ağ geçidi : 192.168.1.1
DNS sunucusu : 192.168.1.1 DNS sunucusu : 192.168.1.1
çalışma grubu : SSS çalışma grubu : SSS

ayarlar bu şekilde. internet bağlantısında herhangi bi problem yok, gayet sorunsuz kullanabiliyorum. fakat laptoptan ağ bağlantılarıma girip çalışma grubunu göster dediğimde girme iznimim olmadığını söylüyor. aynı şeyi masaüstü pc'den denediğim zaman çalışma grubu altında laptopu görüyorum fakat laptopa ulaşmak istediğimde izniniz yok diyor ve ulaşamıyorum. ayarları defalarca değiştirip denedim. ama bir türlü birbirine erişemedim. sizce eksik olan nedir. kullandığım güvenlik duvarı service pack2, zonealarm ve norton av.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.P
18 yıl
Binbaşı

paylaşıım acman gerekiyor. actıgın halde yinede görmüyorsa security güvenlik programlarına bakman lazım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
18 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

quote:

Orjinalden alıntı: Violonsel

paylaşıım acman gerekiyor. actıgın halde yinede görmüyorsa security güvenlik programlarına bakman lazım.

paylaşımlar açık. güvenlik programları kapattım, hatta sildim bitanesini. güvenlikle ilgili bütün programlar şu an kapalı vaziyette, paylaşımda herşey izin verilmiş durumda. sanırım başka bir yerde problem var.yinede teşekkürler ilgin için.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
P
18 yıl
Binbaşı

PAYLAŞIMI İKİ PC DEDE YAP VE BİLGİSAYARIM SİGESİNİ SAG TIKLAYIP ÖZELLİKLERİNE GİR CIKAN PENCEREDEN BİLGİSAYAR ADI BÖLÜMÜNE GELİP ÇALIŞMA GRUBU'NUN KARŞISINDA EV-AĞI VEYA WORKGROUP PC LERİN İKİSİNDEDE ÇALIŞMA GRUBU AYNI OLMASI GEREKİYOR BUNUDA DENEDİN OLMADI AG BAGLANTILARINI AC SOL ÜSTEKİ AĞ GÖREVLERİNDEN EV VE KUCUK İŞYERİ AĞI KUR A TIKLAYIN SİHİRBAZI OLUŞTURUN.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
18 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

hepsini defalarca denedim ama sorun hala aynı.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
P
18 yıl
Binbaşı

WİNDOWS UN GÜVENLİK DUVARINI KAPAT. ODA OLMADI İKİSİNDE XP VAR AMA PROFESYONELLERMİ YOKSA HOME EDİTİONLARMI. TEKRARDAN GÖZDEN GECİR HARF HATASI YAPMIŞ OLABİLİRSİN. VE PC YE AG BAGLANTILARINDAN DEGİLDE BAŞLAT ÇALIŞTIRDAN GİRMEYİ DENE ÖRNEK OLARAK ÇALIŞTIRA GİRDİGİNDE LAPTOPTAN MASA ÜSTÜNE BAGLANMAK İCİN \\192.168.1.10 ENTER...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.