Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Netflix, TikTok Benzeri Yeni ‘Kids Clips’ Özelliği İçin Hazırlanıyor

A alisezerr19 Konu Sahibi
2 ay (103 mesaj)
Dünyanın en popüler çevrimiçi video akış platformu Netflix, bu hafta özellikle çocuk izleyicilerini hedefleyen ve popüler uygulama TikTok‘tan ilham alan “Kids Clips” isimli yeni bir özellik sunacak. Peki bu özellik nasıl olacak ve ne zaman kullanılabilecek?
Akış devinin iOS uygulamasında, genç izleyicilerin izleyecek bir şeyler bulmasına yardımcı olmak için çocuk programlama kitaplığından kısa video klipler gösterecek olan “Kids Clips”i başlattığı bildiriliyor. İddialara göre söz konusu bu özelliğin bu yılın başlarında başlattığı komedi beslemesi Fast Laughs‘a dayanıyor. YouTube Shorts ve TikTok temelli olan bu yeni özellik nasıl olacak?

Yeni Netflix özelliği Kids Clips nasıl olacak?

İlk olarak iOS uygulamasının testlerinde ortaya çıkan yeni özellik, Fast Laughs’tan farklı olarak, Kids Clips videoları dikey yerine yatay olacak ve tüm ekranı kaplayacak. Ayrıca, çocuklar aynı anda yalnızca 10 ila 20 klip izleyebilecekler. Çocukların bu özelliği kullanması sebebiyle böyle bir sınırlandırma kararı alındığı düşünülüyor. Netflix, platformda mevcut olan mevcut şovlara ve filmlere ve ayrıca hizmete gelmesi planlanan gelecekteki kliplere dayalı olarak her gün yeni klipler eklemeye devam edecek. Her iki özellik de, şirketin birçok abonesini rahatsız eden karar yorgunluğuyla mücadele çabalarının bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Netflix ayrıca, Ekim ayında, görüntüleyenlerin uygulamada sürekli gezinmek zorunda kalmadan izleme kalıplarına göre izleyecekleri bir şeyler bulmalarına yardımcı olmak için bir karışık oynatma özelliğini başlattı.
Netflix’in yeni Kids Clips isimli özelliğinin hala bir “test” olarak adlandırdığını ve henüz tüm kullanıcıları tarafından kullanılamayacağı ifade ediliyor. Şimdilik, ABD, Kanada, Avustralya, İrlanda ve Latin Amerika ülkeleri de dahil olmak üzere belirli pazarlarda kullanıma sunuluyor.
Son olarak Netflix Games isimli yeni özelliğini duyurarak oyun sektörüne atıldığını resmen duyuran şirket, şimdi ise çocukların ve gençlerin yararlanabileceği bu yeni özelliği duyurmak için kolları sıvadı.

Kaynak: Teknoloji HaberleriDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.