Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
10
Cevap
0
Tıklama
7
Öne Çıkarma
Netflix'ten Disney Plus'ın başarısı hakkında açıklama: 'Çok etkileyici ama...'

L LKLC Konu Sahibi
4 ay (4046 mesaj)Yayın servislerinin bir numarası olan Netflix, en büyük rakibi Disney Plus hakkında ilk kez bazı detaylı açıklamalar yaptı. Dün gerçekleştirilen yatırımcılar toplantısında konuşan Netflix yetkilileri, Disney Plus'ın kısa sürede yakaladığı başarının kesinlikle çok etkileyici olduğunu ancak Netflix'in liderliği kaptırmayacağını söyledi."Disney Plus çok etkileyici ama bir Bridgerton yok"Netflix kurucusu ve CEO'su Reed Hastings,"Disney'in yakaladığı başarı müthiş etkileyici. Bu başarı aynı zamanda seyircilerin daha fazla içeriğe ilgi duyduğunu ve bunun için daha fazla para ödemekten çekinmediğini gösteriyor. Seyirciler büyük hikayelere aç. Ve Disney'in de gerçekten de çok etkileyici hikayeleri var." ifadelerini kullandı.Disney Plus'ın Netflix içerisindeki etkilerinden de bahseden Hastings,"Disney'in başarısı bizim şirket içerisindeki heyecanımızı da artıyor, üye sayımızı artırmak ve içerik bütçemizi yükseltmek için daha büyük bir coşkuyla çalışıyoruz. Disney ve Netflix'in diziden diziye filmden filme birbirleriyle yarışması dünya için de tabi çok iyi olacak. Örneğin aile animasyon türünde onları yakalayabilme ve zamanla geçme konusunda çok istekliyiz, ancak tabi bunun için daha çok yol almamız gerekiyor. Ayrıca tahrik edici/uyarıcı genel eğlence alanında liderliğimizi korumak istiyoruz. Burada örneğin Bridgerton gibi bir içeriği yakın zamanda Disney'den görebileceğinizi sanmıyorum." ifadelerini kullandı. Ayrıca Bkz.Netflix'in abone sayısı açıklandıNetflix'in geçtiğimiz ay yayınladığı dönem dizisi Bridgerton büyük bir başarıya ulaşmıştı. İlk 28 gününde 63 milyon hanede izlenen dizi, Netflix'in bugüne kadarki en popüler 5 dizisinden birisi oldu. Netflix CEO'su Reed Hasting, Disney Plus'ta bu tarz içerikleri göremeyeceğinizi söylüyor. Netflix genel eğlence alanında hala rakipsiz durumda.Yatırımcı ilişkilerinden sorumlu Spencer Wang ise Disney Plus hakkında,"Disney'in başarısı elbette çok etkileyici buna gölge düşürmek istemiyorum ve ben de bir tüketici olarak çok mutluyum, ancak Disney'in 87 milyonluk abone rakamının %30'u Hindistan'daki Hotstar'dan geliyor. Hotstar'ı hepimiz farklı bir servis olarak gördüğümüzü düşünüyorum." ifadelerini kullandı. Wang, küresel anlamda Netflix'in hala rakipsiz olduğuna dikkat çekti ve kişi başı gelirlerinin de Disney'in iki katı oranında olduğunu ekledi.Disney ve Netflix'in rekabeti içerik anlamında elbette bizlere yarıyor olacak. Umuyoruz Disney Plus da en yakın zamanda ülkemizde hizmet vermeye başlar.
Kaynak:https://deadline.com/2021/01/netflix-disney-streaming-growth-bridgerton-1234676639/

 Haberi Portalda Gör


D Denorath
4 ay (918 mesaj)
Güzel hareketler bunlar, eskiden vhs kaset kiralar izlerdik. Şimdi ise abonelik alıp izliyoruz. Hem daha kolay hem de daha fazla seçenek var 👍


Bu mesaja 1 cevap geldi.

R Ridianod
4 ay (3554 mesaj)
Apple TV'den çok umutluyum ben. Saçma sapan uzatılan sevişme, ırk, sjw odaklanması olmadan hikayeler üreteceğine inanıyorum. Bütçe imkanı zaten korkunç bir seviyede neler yapacak bakalım bakalım. Yarışın kızışması bir sürü içeriğin üretilmesine sebep olacak işimize gelir fakat amazonprime ve netflix üye olsam da hepsine üye olmak mümkün değil. Pirate hiçbir zaman ölmesin inş :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 20 Ocak 2021; 19:50:54 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M Moueson
4 ay (5475 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Denorath

Güzel hareketler bunlar, eskiden vhs kaset kiralar izlerdik. Şimdi ise abonelik alıp izliyoruz. Hem daha kolay hem de daha fazla seçenek var 👍
İyi güzelde bu kadar dijital platform çıkması bütçe açısından kotu . Sonuçta tek bir tanesi sigara parası ama hepsine abone olsak bir dünya para.
Olan yine cebimize olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B BalkanGöçmeniBirBey
4 ay (920 mesaj)
apple tv çıkmadı mı hocam
Bu mesajda bahsedilenler: @Ridianod

A azizfikri
4 ay (764 mesaj)
Onlarda şu birim, bizde şu birimciler damlar şimd 😂


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Moueson

R Ridianod
4 ay (3554 mesaj)
Onu kastetmiyorum hocam. Apple TV çıktı çıkmaya ama özgün içerikleri resmen yok. Servant şu an 2.sezonunu haftalık izliyorum. See izleyeceğim vs derken benim bildiğim 3-4 tane dizisi var daha. Herkesten daha kaliteli içerik üretmesinden umutluyum diye düzelteyim.
Y yunus626emre
4 ay (4736 mesaj)
Disney+ animasyon anlamında rakipsiz şuan. Disney ve Pixar her sene güzel filmler çıkaran ve gerek eski gerek güncel dizileriyle yakalanması zor stüdyolar.
+olarak Marvel ve Star Wars gibi neredeyse daha hiç kullanılmamış iki büyük evreni var Disney'in.
Umarım 23Şubat'ta uygun bir fiyattan giriş yapar da ülkemize ilerisi için daha sağlam bir kıyaslama yaparız.
F fotifoti
4 ay (3029 mesaj)
brigerton ilk defa duydum. sen hele lost in spaceden haber ver netfliks
C Clusive
4 ay (392 mesaj)
Haklılar ama.
Bu mesajda bahsedilenler: @azizfikri

K Kartal Göz
4 ay (13884 mesaj)
Adam soruya cevap ayağına bir içeriğin reklamını da yapmış. Şimdi haberi okuyan insanlar -ben dahil- bu içeriği merak ediyor olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.