Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
10
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Netflix'in, F1 pilotu Schumacher için hazırladığı belgeselden ilk fragman geldi

Ö Özgür Eroğlu Konu Sahibi
3 ay (6862 mesaj)

Schumacher netflix belgeselÖzellikle belgeselleri ile dikkat çeken popüler video akış platformu Netflix'in Schumacher belgeselidnen ilk görüntüler geldi.Ayrıca Bkz.Netflix'in Leonardo DiCaprio başrollü yıldızlarla dolu filmi Don’t Look Up'ın yayın tarihi açıklandı15 Eylül'de yayınlanacak olan belgesel, Schumacher'in ailesi tarafından desteklenen tek film olma özelliği taşıyor. Formula 1'in usta pilotu Michael Schumacher'in yaşamını her yönüyle ele alan belgesel film Schumacher, az bilinen röportajlar ve daha önce yayınlanmamış arşiv görüntülerine sahip oalcak. Bahsi geçen fragmanı ve belgeselin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.Schumacher Türkçe Altyazılı Fragman

Michael Schumacher'in ailesinin tam desteğiyle hazırlanan SCHUMACHER, az bilinen röportajlar ve daha önce yayınlanmamış arşiv görüntüleriyle, 7 kez dünya şampiyonluğuna ulaşan pilotun öyküsünü hem büyük bir hassasiyetle ele alıyor hem de sporcunun hayatına eleştirel bir bakış sunuyor. Belgesel bu kompleks sporcuyu tanımlayan farklı özellikleri mercek altına alarak onun dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından izlenen bu tehlikeli ve zorlu spordaki hızlı yükselişini aktarıyor. Michael Schumacher güçlü iradesi ve yaşadığı her türlü zorluğa rağmen ortaya koyduğu kazanma arzusu ile tüm dünyanın dikkatlerini üzerinde topladı. Michael Schumacher'in yolculuğu, milyonlarca insana ilham verse de gözlerden uzak bir hayat sürmeyi tercih eden bu sporcunun başarısı, motor sporlarındaki zaferleriyle sınırlı değildi. Bu hassas ve içe dönük adam mücadeleci ruhu ve kusursuzluk arayışıyla tanınsa da öz güven eksikliği ve kendinden şüphe etme, onun karakterini tamamlayan diğer özelliklerdi. Michael'in öyküsünün merkezinde ebeveynleri, çocukları ve hayatının aşkı olan Corinna Schumacher var. Şimdi onlar Michael'in öyküsünü paylaşmaya hazır. Haberi Portalda Gör


K kuklacini
3 ay (1125 mesaj)
Konuyla alakasız ilginç bir bilgi vereyim Schumacher in şampiyon olurken giydiği tulumlardan bir tanesi Türkiye de yabancı bir abimizde.Bu mesaja 1 cevap geldi.

E El Prezidente
3 ay (2485 mesaj)
Efsaneler efsanesi.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


G gokhanvai
3 ay (924 mesaj)
Bu adama da çok üzüldüm yaa. O kadar başarıları var, dünyaca tanınmış biri, sen git feci bir kaza sonucu komaya gir. En rahat edeceği zamanda olacak şey değil. Aynısı Kenan Işık için de geçerli. O da Öyle. Banyoda kaydı ve komaya girdi. Şu dünyadaki en önemli şey sağlık arkadaşlar. Allah hepimize sağlık versin. Tabii ki dikkatli de olalım, sağlığımıza da dikkat edelim.

C cocainbar
3 ay (2504 mesaj)
Turkiyede yabanci ne gezer la 😂😂Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @kuklacini

K kuklacini
3 ay (1125 mesaj)
Öyle demeyin hocam turistik bölgelerde yabancı insan çok.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @cocainbar

C cocainbar
3 ay (2504 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: kuklacini

Öyle demeyin hocam turistik bölgelerde yabancı insan çok.
Aslinda ironi yapmistim. Yoksa memleketin 1/10u yabanci.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B Bloodin
3 ay (3152 mesaj)
Hep merak etmişimdir. Ayrton Senna ölmeseydi Schumi bu kadar büyük bir efsane olur muydu diye? Fakat tarih malesef "öyle olsaydı, böyle olmasaydı" varsayımları ile ilerlemiyor. Bu yüzden Schumi her zaman gönlümüzde en büyük şampiyon olarak kalacaktır.

S sniper23
3 ay (8222 mesaj)
Schumacher en son komada idi, kendisine ne oldu çok merak ediyorum. Efsane çok kısa kesildi.
A alpalp84
3 ay (5090 mesaj)

D DARTH_BLACK
3 ay (2271 mesaj)
Bence çok büyütülen ve kendi zamanında dünyanın en şanslı pilotlarından birisiydi shumacher.Bunun sebebi 1994-95 yıllarında yarıştığı benetton aracında kullanılan "otomatik antipatinaj" sistemini kullanması ve aracın diğer markalara göre çok avantajlı olmasıydı.O dönemler efsane pilot Senna'nın aracında bu sistem yoktu ve kendini çok zorluyordu,buna rağmen shumacher'i çoğu yarışta geçmiş ancak 94de şampiyon olamamıştı.1995 yılında ise 3. yarış olan san marino etabında kaza yapıp ölünce shumacher'in önü tamamen açıldı.shumacher 1995 yılı itibariyle dünyanın en şanslı pilotu haline geldi ve 2000 yılında ferrariye geçip o dönemin en üstün teknolojisindeki aracına sahip olunca önünde rakipte kalmadı,herkesi ezdi geçti.

95de senna ölmeseydi shumacher efsanesi diye bir şey olmayacaktı.Senna 33 yaşında öldü ve yaşasaydı 40 yaşına kadar yarışabilirdi.Bu durumda 2003lere kadar yarışması anlamına gelecekdi ve shumacher'in önü tamamen kapanacaktı.Zaten 1996-99 arası shumacher şampiyon olamamıştı çünkü hem araç hemde pilotaj kabiliyeti bir gömlek üstte olanlara kaybetti.2000 yılında ferrari F1 dünyasına damga vuracak üstün teknolojili araçlarını çıkarıp adeta F1 dünyasına ambargo koyunca shumacher'in şansı katlandı ve 5 sezon şampiyon oldu.Ardından genç ve yetenekli pilotlar sahneye çıkınca F1 kariyerini 37 yaşında bıraktı.Bir ara geri döndü 2010-12 yıllarında mercedes ile ve büyük hüsran yaşadı zira o dönemin pilotları shumacher gibi bir adamı adeta yuttu.

Kısacası shumacher bugünün şartlarında F1 de olsa rezil olurdu.Geçirdiği kazadan sonra felç kalması çok üzüntü verici ancak kariyeri bakımından kendi döneminin en şanslı pilotu olduğunuda unutmamak gerek.shumacher şampiyon olduğu yıllarda karşısında onu zorlayacak pilot yada araç yoktu.94-95 yıllarındaki benatton aracı zaten F1 kurallarının dışında bir araçtı ve o şekilde şampiyon oldu (detay öğrenmek isteyenler senna belgeselini izleyebilir).2000-04 arası ise ferrari farkı vardı ve onu zorlayacak pilotta yoktu.Çok rahat şampiyonluklar elde etti.shumacher ayrıca spor siyasetinide çok iyi bilen bir adamdı.O yöndende ekstra avantajları hep vardı.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.