Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
7
Öne Çıkarma
Netflix'in eski yöneticisi dolandırıcılıktan ve rüşvet almaktan suçlu bulundu

C cotanak2826 Konu Sahibi
2 hafta (789 mesaj)Netflix'in bilgi teknolojisi operasyonlarından sorumlu eski başkan yardımcısı Michael Kail hakkında yayın şirketi ile ortaklık kuran teknoloji şirketlerinden aldığı komisyonlarla bağlantılı olarak rüşvet, dolandırıcılık ve kara para aklama iddialarıyla açılan bir davada Kail, bir buçuk haftalık duruşmanın ardından jüri tarafından suçlu bulundu.Ayrıca Bkz.Google FLoC sistemine AB'deki düzenleyicilerden de tepkiler yükseliyor'500 bin dolar rüşvet ve hisse senedi opsiyonu'2011 yılından 2014 yılına kadar Netflix'te görev yapan Kail, 2014 yılında Yahoo'nun CIO'su olarak rol almak için şirketten ayrıldı. Netflix, ayrılışının ardından Kail'i dolandırıcılıkla suçlayarak ve güvene dayalı görevlerini ihlal ettiğini belirterek Kail'e dava açtı ancak 2015 yılında mahkeme dışında anlaşmaya vardılar.FBI ve İç Gelir Dairesi tarafından yapılan bir soruşturmanın ardından 2018 yılında Kail'e tekrar dava açıldı. Davacı taraf, Kail'in Netflix ile iş yapmak isteyen dokuz teknoloji şirketinden rüşvet aldığına ve faturalandırılan miktarların % 15'ini kendisi için alacağı anlaşmalar yaptığına dair kanıt sundu.İddia edilen 29 ayrı suçun 28'inden geçtiğimiz cuma günü jüri tarafından suçlu bulunan Kail, en az 20 yıl hapis cezası ile karşı karşıya. Yapılan açıklamaya göre Kail, görev süresi boyunca 500.000 dolardan fazla rüşvet ve Netflix'e ürün veya hizmet sağlayan dokuz teknoloji şirketinden hisse senedi opsiyonu aldı.Tüm bu olayların ardından ise Netflix'ten herhangi bir açıklama yapılmadı.
Kaynak:https://www.engadget.com/kail-netflix-kickbacks-014906276.html

 Haberi Portalda Gör


K kayamtky
2 hafta (1643 mesaj)
Karar verici tepe yöneticiliği pozisyonunda bulunanların bir kısmı, bulunduğu pozisyonun imkanlarından rüşvet alarak yararlanarak nefislerine yenik düşmektedirler.

Bahsedilen yöneticinin maaşı tahminimce zaten iyidir, ama insanoğlunun büyük kısmı ne kadar açgözlü, hep daha fazlasını istiyor.
Kötü olmak, rüşvet almak kolaydır. Asıl marifet ve erdem, dürüst olmaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 2 Mayıs 2021; 17:13:08 >


K Kartal Göz
2 hafta (13883 mesaj)
500000+ Dolar ve 20 yıl hapis, hem de şirketin iyi bir maaş/ücret alındığı su götürmez bir gerçek olan pozisyonunda. Anlamsız bir risk, anlamsız hareketler. Bu arada elin conisinin adalet sistemi hiç acımıyor, görüyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S siyah.kus
2 hafta (33 mesaj)
500K dolar rüşvet.. Gözünüz doysun ayıptırDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.