Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Netflix Games Resmen Duyuruldu: Hangi Oyunlar Var?

A alisezerr19 Konu Sahibi
3 ay (103 mesaj)
Netflix‘in uzunca bir süredir geliştirmekte olduğu yeni girişimi Netflix Games resmen duyuruldu! Tüm dünyada erişime açılan platformda hangi oyunlar yer alacak?
Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan platform Netflix, defalarca oyun sektörüne gireceği söylentilerle karşımıza çıkmıştı. Son olarak ödüllü bir oyun stüdyosu satın alan şirket, bu alanda çalışmalar yapacağını gözler önüne sermişti.
Geçtiğimiz ay Netflix, Android uygulaması içerisinde Stranger Things: 1984 ve Stranger Things 3 oyunlarını test etmeye başladı. Bu test ilk aşamada yalnızca Polonya merkezli olarak yapıldı ancak daha sonra testler İspanya ile İtalya’da da yapılarak daha da genişletilmiş oldu. Play Store üzerinden kullanıcıların indirme yapması gerektiğinden şirket, “Netflix Games” isimli yeni kategorisiyle oyuncuları sevindirecek.

Netflix Games, 5 oyunla birlikte geliyor!

Netflix, yeni girişimiyle birlikte tüm dünyada şimdiden ses getirmiş durumda. Şirket, yeni girişimiyle ilgili olarak, “Bugünden itibaren, dünyanın her yerindeki Netflix üyeleri aşağıdaki beş mobil oyunu Android cihazlarda oynayabilecekler. şeklinde bir açıklama yaptı. Peki oyunculara sunulan bu 5 oyun neler?
  • Stranger Things 1984
  • Stranger Things 3: The Game
  • Shooting Hoops
  • Teeter Up
  • Card Blast

Netflix tarafından sunulan bu oyunlara erişebilmek için bir Netflix üyeliğinizin olması yeterli. Şu an için reklamlar, ekstra ücretler veya uygulama içi satın alımlar platformda bulunmuyor. Üyeler, aynı hesapla birden fazla mobil cihazdan oyun oynayabilme imkanına da sahip olacak.
Mobil oyunlar şu an için sadece Android cihazlar üzerinden oynanabiliyor. Kullanıcılar Netflix hesabında oturum açıp profile giriş yaptığında, indirecekleri oyunları seçebilecekleri ayrı bir oyun satırı ve sekmesiyle karşılaşacaklar. Peki Netflix Games kullanıcılara başka neler sunuyor?

Dil seçeneği

Netflix, mobil oyunları hizmet verdiği pek çok dilde sunacağını açıkladı. Oyunlarınızın varsayılan dili, otomatik olarak Netflix profilinizde belirttiğiniz tercihe göre seçilecek. Tercih ettiğiniz dil bulunmuyorsa oyunların varsayılan dili İngilizce olarak sunulacak.

Çocuk güvenliği
Oyunlar sekmesi, güvenlik gerekçesiyle çocuk profillerinde bulunmayacak. Çocukların yetişkin profillerine erişmesine engel olmak için bir PIN kodu belirleyerek Netflix’te oturum açarak bir cihazda oyun oynamak için de belirlediğiniz aynı PIN kodunu kullanmanız gerekecek.

İnternetsiz erişim

Netflix’in mobil uygulamalarını oynayabilmek için herhangi bir internet bağlantısına ihtiyacınız yok. Bağlantınızın yavaş olduğu veya olmadığı bir durumda kolaylıkla oyunlara erişebileceksiniz.

Kaynak: Teknoloji Haberleri
N Noctivagant
2 ay (16492 mesaj)
Uygulama içi satın alımlar platformda bulunmuyor.

Bu ibare çokta doğru değil. Çıktığı gün indirdiğim bir oyunda her ne kadar oynanışa etkisi olmasa da oyun içi satı alınan şeyler var.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.