Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
2
Cevap
187
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Nature's Prophet 'Carry' Buildi

D darklifes Konu Sahibi
8 yıl (590 mesaj)
Merhaba arkadaşlar,
Bu benim ilk rehberim olacak o yüzden önce kendimden bahsedeyim. Dota ve Dota 2 yi toplarsak 8-9 senedir oynuyorum. Yani oyunun haritası ilk çıktığından beri takip ediyorum diyebiliriz. Son 3 senedir de yoğun şekilde Nature's Prophet oynadım, yeni buildler test ettim durdum. Şu anki düzenli kullandığım build i sizlerle paylaşmak istiyorum. Nature's Prophet deyince aklınıza 2 şeyin gelmesi lazım Jungle ve Midas. Midas sız nature, nature değildir. Peki jungle a nasıl gireceğiz. Genelde oyuncular Ring of Basilius ve clarity ile girmeyi tercih ediyor yada cliff jungle yapmayı düşünüyorlar. Bu benim düşünceme göre çok yanlış bir yaklaşım.

Benim başlangıç eşyalarım:
1x Gloves of Haste: Namı değer eldiveni almamızın amacı atak hızımızı arttırıp yaptığımız dps yi yükseltirken aynı zamanda midas için gerekli olan ilk parçanın oyun başında teminini sağlıyor.
2x Clarity: Nedeni gayet basit mana bittikçe regen edip tekrar tekrar ağaç çıkarmamızı sağlayacak bir araç kendisi.

Bu başlangıç itemleri bayağı garip gelebilir gözünüze ancak gayet efektif bir şekilde çalıştığını göreceksiniz. Şimdi sırada jungle a nasıl gideceğimiz var. Oyun başlama süresi tam 0 olduğunda Fountain(havuzunuz)'in yanındaki ağaçlardan Nature's Call skill inizle treant çıkarıp mananız dolduğu gibi ormanın yolunu tutmanız gerekmekte. Bu sayede full mana + 2x treant ile farma başlamış oluyorsunuz ve size çok büyük bir avantaj sağlıyor. Treant çıkaracağınız yerleri kırmızı yuvarlak içine aldım.

Herkes farklı NC kamplarına saldırıyor ancak aşağıda sırasıyla hangi kamplara gitmeniz gerektiğini resimde görebilirsiniz. Size tek önerim eğer bu kamplardan birinde kurtlar çıkarsa oyunun ilk dakikalarında o kampı es geçmeniz olacaktır. Çünkü verdikleri critic damage ile treantlarınızı bir anda öldürmeleri muhtemel buda farmınızı yavaşlatacaktır.

http://imgur.com/zGVfl33 (Resmi koyamadım Kusura bakmayın :D )

Skill Buildmiz ise aşağıdaki gibi olacak:
1. Level : Nature's Call
2. Level : Teleportation
3. Level : Nature's Call
4. Level : Sprout
5. Level : Nature's Call
6. Level : Wrath of Nature
7. Level : Teleportation
8. Level : Teleportation
9. Level : Teleportation
10. Level : Sprout
11. Level : Wrath of Nature
12. Level : Sprout
13. Level : Sprout
14. Level : + Attribute
15. Level : + Attribute
16. Level : Wrath of Nature
17 den 24. Level'a kadar : + Attribute
25. Level : Nature's Call

Şimdi Jungle da işin nasıl işleyeceğiyle ilgili bir örnek yazayım. Eğer boşa skill atmaz mananızı minimum israf ile kullanırsanız clarity potion larınız bittiğinde 4 ya da 5 lvl'a ulaşmış ve yaklaşık 900-1000 civarında gol da sahip olacaksınız. Bu durumda kalan son 50 küsür mananız ile base e teleport olup tekrar fountain'in yanından treantler çıkarıp mananızı canınızı doldurup hiçbirşey almadan jungle a dalmanız gerekmekte. Jungle'a daldığınız sırada yanınızda 3 yada 4 treant ile 1-2 kamp temizleyebilir ve kalan mananız ile en azından 2 kez daha treant çıkarabilirsiniz. Daha önce söylediğim gibi eğer mananızı israf etmez akıllı kullanırsanız yaklaşık 5:00 dakika ile 6:30 arasında midasınızı elinize almış olursunuz. Benim şahsi rekorum hiç kill asist yapmadan 4:30 civarlarında midası almam olmuştu. Tamam midası aldınız şimdi ne yapacağız derseniz. İlk kazandığınız paralarla sadece Bot almanız yeterli Power Treads değil sadece botu alın. Bu dakikadan sonra kazandığınız paralarla sırasıyla şu itemleri yaparsanız sizin için iyi olur:

İtem Build:
-Orchid : Oyunun başında elde etmeniz halinde artık hem mana sorununuz ortadan kalkacak hemde rakibinizi silence edip %30 fazla damage vurma şansına sahip olacaksınız. Benim Midastan sonra her zaman ilk yaptığım item olur. Yapımına ise 2x Sage's Mask ile başlarım. Early game de mana sorununu kaldırmak için.
-Power Treads : Olmazsa olmaz :)
-Shadow Blade : Lane pushlarken kaçmanızı yada combatlara girip çıkmanızı kolaylaştırmak için
-Daedalus : Malum carry oldunuz ne kadar yüksek damage o kadar iyi
-Desolator : - armor ve damage bonus
-Mjollnir : Bu noktada artık Midası satıp yerine Mjollnir almanız gerekmekte.

Bu benim kullandığım standart build. Atack speed iniz ve damage ınız cidden yüksek seviyelerde olduğu için çoğu rakibinizi çok rahatlıkla öldürebilirsiniz. Lane pushlamak ise sıcak bıçak ile tereyağı kesmek kadar kolay olacak.

Burada dikkat etmeniz gereken bir konu mevcut. Eğer rakipleriniz Butterfly gibi ıskalamanıza neden olacak itemler yapıyorsa yada mortred gibi ıskalamanıza neden olan herolara sahipse ben şahsen Mjollnir yerine Monkey King Bar yapmaktan yanayım. Bunun gibi rakibinize göre build den birkaç item değiştirilmesi gerekebiliyor. Eğer Nature's Prophet ile akıllı oynarsanız 1v1 de alamayacağınız hero yok diyebiliriz. Örnek olsun diye Life Stealer(Naix) ile aramda geçen 1v1 fight ı anlatmak isterim. Arkadaş 6 slotlu bir naix e sahip bende bu builde sahiptim. Rage açıp üstüme koştuğunda Sprout ile kendimi sarıp adama saldırmaya başladım. Tabi arkadaş 6 slot olduğu için ağaçlarımı parçalayamadı ve ağaçların dışında hiçbir şey yapamayıp 700-1000k arası critlerime maruz kalıp öldü. Aynı şekilde Pudge u silence atıp 4-5k canını bir anda eritmeniz mümkün :) İlla hatalarım vardır kusuruma bakmayın. Umarım Nature's Prophet i carry olarak oynamak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir. Herkese iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darklifes -- 22 Nisan 2014; 17:58:28 >


P Prоwler
8 yıl (1673 mesaj)
bu build daha iyiymiş ah bir de lothar yerine necro çıksaydın gerçi ben furion u "gerektiğinde" seçip dagon alma taraftarıyım ganker olarak oyun başı takıma daha faydası oluyor.

edit: sprout u da 1 lvl bırakıyorum stat veriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prоwler -- 22 Nisan 2014; 18:24:33 >


D darklifes Konu Sahibi
8 yıl (590 mesaj)
lothardaki amaç combatta süpriz üstünlüğü elde etmek yeri geldiğinde biraz da atack speed :D Sprout kadar benim hayatımı kurtaran ve aynı zamanda killeri garantiye alan bir skill ile karşılaşmadım. :D Kendine sprout basıp hop teleport olucan adamlar akıllı değilse bön bön bakıyor :DDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.