Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
2
Cevap
95
Tıklama
0
Öne Çıkarma
NASA, Titan uydusunda yeni yaşam belirtileri buldu

D Düşünen Toy Konu Sahibi
4 yıl (9 mesaj)
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) uzmanlarının, Satürn'ün en büyük uydusu olan Titan'ın atmosferinde yaşam belirtisi olabilecek yeni bulgulara ulaştığı belirtildi.

Phys.org'un haberine göre Titan'ın atmosferindeki incelemelerini sürdüren NASA uzmanları, bu uyduda mikroorganizmaların bulunduğunun kanıtı olabilecek maddelere rastladı.

Mars'ın da Satürn gibi halkası olabilir
© AA/
Titan gelecekte insan kolonisine ev sahipliği yapabilir
Uzmanlar, Titan'ın yüzeyinin 200 kilometre üzerinde 'akrilonitril' (vinil siyanür) denilen ve yaşamın yapı taşı olan hücre mimarisinin oluşumunu sağlayabilecek bir kimyasal bileşen bulunduğunu ortaya çıkardı.
NASA'nın araştırmasına göre 'akrilonitril' moleküllerine uydunun güney kutbunda daha yoğun miktarda rastlanırken bu moleküllerin Titan'da hakim olan ortalama eksi 179 derecede damlacıklar halinde oluşarak sıvı metan gazıyla kaplı göllere düşüyor.

Uzmanlar, Titan uydusunun zorlu atmosfer koşullarında canlı yaşamının ortaya çıkmasını sağlayabilecek korumayı sağlayabileceğini de ileri sürdü.

'İNSANOĞLUNUN VARLIĞINI SÜRDÜREBİLECEĞİ EN ÖNEMLİ İKİNCİ YER'
< Resime gitmek için tıklayın >
Satürn
© REUTERS/
NASA: Satürn'ün uydusunda yaşamı destekleyebilecek deliller bulundu
Daha önce sonuçları 'New Scientist' dergisinde yayımlanan araştırmada, Gezegen Bilim ve California Teknoloji enstitülerinde görevli bilim adamları Amanda Hendrix ve Yuk Yung, Titan ile ilgili verileri inceleyerek uydunun gelecekte insanoğlunun yaşaması için gerekli çeşitli enerji kaynaklarını barındırdığını ortaya koymuştu.
Johns Hopkins Üniversitesi'nde görevli gezegen bilimci Ralph Lorenz, Titan'ın uzun dönemde Mars'tan sonra insanoğlunun varlığını sürdürebileceği en önemli ikinci yer olacağını kaydetmişti.
B buradan bir taytlı geçti
4 yıl (289 mesaj)
elindekini yaşanmaz hale getir.
sonra harıl harıl yaşanabilir gezegen ara.

tam insanoğlunun işi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D Düşünen Toy Konu Sahibi
4 yıl (9 mesaj)
Dostum Arasınlar O Kadar Kolay Değil Daha -200 Dereceye Karşı Korunan Özel Kıyafetleri Yok -370 Derece Havası Olan Bir Gezegende Yasanabilir Diyorlar Kendilerini Kandırıyorlar Dünyaya Benzer Gezegenler Matematik Hesabıyla Evrende Hatta Samanyolu Galaksisinde Var Ancak Gitmesi Zor Ve Işık Hesabından Şu Anki Görüntülerini Göremiyoruz 400 Yıl Önceki Görüntüyü Görüyoruz Belki Gidiyoruzki Gezegen Yok Olmuş Yada Dönüş Mesafesi Denk Gelmiyor Yakıt Yetmiyor Dunyaya Haber Yolluyorlar 400 yıl sonra geliyor Bu Mantıkla İş Yürümez Işık Hızına Dayanan Bir Gemi Yapmak Lazım Bak Dostum Ben Tanınmıyorum Ancak Kendi Gizli Not Aldığım Defterde Ne Teoriler Ne Buluşlar Var Ancak Destek Olmadımı Tanınmadınmı sen bulsan dahi kale almıyorlar bana fırsat verilirse hayal gibi geliyor ama yapacaklarıma sasırırsınız
Bu mesajda bahsedilenler: @ashley j williams
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.