Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
8
Öne Çıkarma
NAMX, çıkarılabilir yakıt kapsüllerine sahip hidrojenli SUV konseptini tanıttı

B brscnk17 Konu Sahibi
geçen hafta (3996 mesaj)

NAMX, çıkarılabilir yakıt kapsüllerine sahip hidrojenli SUV konseptini tanıttıNAMX isimli bir girişim, üretmeyi planladığı ilk aracın ön gösterimi olarak bir konsept tanıttı. Hidrojenle çalışan araç, şirketin geliştirdiği yeni bir teknolojiyi kullanıyor. Tasarım tarafında ise Pininfarina'nın imzası var.Üretim versiyonu 2025 yılına kadar gelmeyecek olsa da NAMX aracın teknik özellikleriyle alakalı bazı bilgiler paylaştı. Buna göre aracın iki farklı versiyonu bulunacak. İlk basamak 300 PS güç sunacak ve arkadan itişli olacak. 0-100 km/s hızlanmasını 6.5 saniyede tamamlaması ön görülen modelin azami hızının da 200 km/s olacağı belirtiliyor.Ayrıca Bkz.Yeni 2022 Kia Cerato Türkiye fiyatı ve özellikleriÜst versiyon ise GTH takısıyla birlikte 550 PS güç ve dört tekerlekten çekiş özelliğine kavuşuyor. Bu da şirketin iddiasına göre 250 km/s azami hız ve 4.5 saniyelik 0-100 km/s hızlanma süresi sağlayacak. Fiyatların 65 bin euro'dan başlayıp 95 bin euro'ya kadar çıkacağı belirtiliyor.Hidrojenle çalışan SUV'un asıl özelliği yakıt depolama kısmında ortaya çıkıyor. Girişimin patentli teknolojisinde sabit bir hidrojen tankının yanı sıra altı tane de çıkarılabilir hidrojen depolama kapsülü bulunuyor. Böylece aracın 800 kilometreye kadar menzil sunduğu ifade edilirken şirket, çıkarılabilir kapsüller için bir dağıtım ağı da kurmayı planlıyor.Girişimin daha önce Marta ve Renault gibi şirketlerde görev almış deneyimli kişilerce yönetildiği belirtiliyor. Söz konusu modelin ilk fiziksel gösterimi Paris Otomobil Fuarı'nda yapılacak.


Kaynak:https://www.namx.tech/

 Haberi Portalda Gör

1. Pininfarina çok güzel tasarımlar yapıyor, konsept tasarımları gerçekten çok iyi.
2. Hidrojen yakıtı nasıl edineceğiz, nasıl bir verimliliği var, kullanıcılar nerelerden alacak ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı wert1903 - geçen hafta +8
Güzel, seçebekler ne kadar çok olursa o kada iyidir. Herkes ürününü ortaya koysun, iyi olan kazansın
Yoruma Git
stableRevulation - geçen hafta +6

W wert1903
geçen hafta (201 mesaj)
1. Pininfarina çok güzel tasarımlar yapıyor, konsept tasarımları gerçekten çok iyi.
2. Hidrojen yakıtı nasıl edineceğiz, nasıl bir verimliliği var, kullanıcılar nerelerden alacak merak ediyorum (henüz araştırmadım)
3. biz yine alamayacağız, ilerleyen yıllarda belki avrupalılar eski fosil yakıtlı araçlarını çöpe atak isterler, ucuzdan satmak isterlerse biz talibiz :(

S stableRevulation
geçen hafta (603 mesaj)
Güzel, seçebekler ne kadar çok olursa o kada iyidir. Herkes ürününü ortaya koysun, iyi olan kazansın
O onatba
geçen hafta (626 mesaj)
Arkadan es kaza biri çarpsa, güm...< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.