Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
62
Cevap
1796
Tıklama
5
Öne Çıkarma
Cevap: Nakit paranin özgürlük oldugu gercegi (4. sayfa)
A
6 gün
Binbaşı

Nakit para fiziki para olarak algılanıyor. Oysa nakit para o an her yerde sahip olduğunuz tüm paradır. Bankadaki paranız da
nakit paradır, cebindeki de, zulandaki de. Sadece cebinizdeki para ile nakit ödeme değildir. Banka kartı ile de ödeme nakit ödemedir.

Asıl özgürlük cebinde fiziki para olmamaktır, ama paran olmasıdır. Yani kısacası banka kartın özgürlüktür. Ama kredi kartı özgürlük değildir!!!
Asıl özgürlük bankaya gidip hiç fiziki para yatırmamaktır. Başkalarının senin hesabına her daim fiziki para yatırmasıdır sürekli özgürlüğü sağlayan.
Özgürlük, var olan paranı hiç görmemektir ama her an ona ulaşabilmektir. Parayı parayla satın alma döngüsünün uzun vadeli götürü farkını anlamayan zaten hiç bir zaman nakit paranın uzun vadeli getirisini anlayamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 21 Eylül 2023; 23:34:24 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ç
5 gün
Yarbay

Borsayada çomak sokarlar herhalde :(
Bu mesajda bahsedilenler: @hitokiri_johndoesai
A
4 sa.
Yüzbaşı

bugün arabamı ibb isparka kapalı otoparkına parkettim. Çıkışta vezneye gidip nakit para verdim kabul etmediler. DEvletin parasını reddetmeye başlamışlar. İllede banka kartı getir diye tutturuyor aracımı teslim etmiyor. Yazıklar olsunDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.