Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
11
Cevap
0
Tıklama
17
Öne Çıkarma
Mustafa Armağan: Montrö'nün fesih süreci başlayacaktır

S Surpentor Konu Sahibi
6 gün (1672 mesaj)
FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman gazetesinin eski yazarı Mustafa Armağan, Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin tartışmalar hakkında yaptığı değerlendirmede, "Montrö'nün fesih süreci başlayacaktır. Bu kadar. Önünde bir engel yok" dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un başlattığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi tartışması, emekli amirallerin açıklaması sonrası tekrar gündemde.

Mustafa Armağan, sosyal medya hesabından tartışmalara ilişkin değerlendirme yaptı.

Armağan şunları yazdı:

"Emekli amiraller Montrö'yü de okumamış Madde 28'e göre bal gibi feshedilir Öyle mantıksız bir sözleşme ki, tadilini zorlaştırıyor ama feshine kapıyı sonuna kadar açıyor Madde 28 20 yıl dolunca taraflardan biri FESİH İHBARNAMESİ gönderirse 2 yıl içinde fesholunacaktır diyor. Madde 28 Öztürkçeye çevireceğim diye bulanıklaştırılmış ama anlaşılabiliyor Süre 20 yıl 20 yıl içinde fesih ihbarnemesi yapılmamışsa sonrasında sona erdirme (fesih) ön-bildirimi (ihbarnamesi) herhangi bir zamanda yapılabilir Fransa'ya yapılacak, o da ilgili taraflara bildirecek. Türkiye Cumhuriyeti de Montrö Sözleşmesinde Akit (imzacı) devletlerden biri olarak 28.maddeye binaen Montrö'nün feshini istediğine dair ihbarnameyi Fransa'ya gönderecek ve Montrö'nün fesih süreci başlayacaktır Bu kadar Önünde bir engel yok Yeter ki çıkarımıza olsun Topunuz Gelin. Amerika Birleşik Devletleri'nin Montrö Sözleşmesinde imzası yoktur ve taraf değildir."

İşte o mesaj:


< Resime gitmek için tıklayın >


TESCİLLİ ATATÜRK DÜŞMANI

Genel Yayın Yönetmeni olduğu Derin Tarih Dergisi'nin eski sayısında kaleme aldığı yazıda Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret ettiği gerekçesiyle Mustafa Armağan, 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Üstelik mahkeme hapis cezasını ertelememişti.

FETÖ’DEN YANDAŞ MEDYAYA

Mustafa Armağan'ın kafa karıştıran bir geçmişi var. Son dönemlerde dillendirmekten kaçınsa da FETÖ bağlantıları oldukça düşündürücü.

Armağan, uzun yıllar Atatürk saldırılarına FETÖ medyasında devam etmişti. AKP-FETÖ savaşının ardından da tası tarağı toplayıp yandaş Yeni Şafak gazetesine taşındı.

İyi de FETÖ konusunda 17-25 Aralık operasyonlarını ölçü alan hükümet medyasında, Mustafa Armağan nasıl kabul gördü? Ya da atılan tweet'leri bile takip eden hükümet tetikçileri, buna nasıl göz yumdu?
Bu soruların yanıtından önce, Mustafa Armağan'ın FETÖ geçmişini biraz irdeleyelim:
Armağan 1995 yılında FETÖ'in gazetesi Zaman'da köşe yazmaya başladı. Zaman'a kayyum atanmasından sonra bile yazıları Ekim 2015'e kadar devam etti. Yani, 17 – 25 Aralık operasyonlarının 2 yıl sonrasına kadar...

10 yıllık FETÖ medyası yazarlığı dışında uzun süre FETÖ’nün TV kanalı olan Mehtap TV'de “Tarih Aynası” adlı programı yaptı.

Fethullah Gülen'in onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nda yayın bölümü yöneticiliği görevini üstlendi.

2000-2002 yılları arasında, yine FETÖ’nün hazırladığı "DA" (Diyalog Avrasya) dergisinin genel yayın yönetmenliğini yaptı.

Örgütün düzenlediği Abant Platformu toplantılarının "seçkin" katılımcılarındandı ve neredeyse tüm Abant Toplantıları'na katıldı.

GÜLEN'İ ÖVEN KİTAPLAR YAZDI

Bugünlerde hiç sözünü etmediği Fethullah Gülen'le ilgili, Armağan bir de övgü dolu kitaplar kaleme aldı.

Örgütün önemli yazarlarından biri olan Ali Ünal ile birlikte 1999 yılında "Medya Aynasında Fethullah Gülen (Kozadan Kelebeğe)" adlı kitabı hazırladı. Kitap, yine FETÖ’nün kurduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından basıldı.

2000 yılında ise bu kez, Gülen için yazılan yazıların derlendiği "Diyaloğa Adanmış Hayat" kitabını hazırladı. Bu kitap da yine Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından basıldı.

17-25 ARALIK MİLAT DENİLDİ AMA...

Armağan'ın Gülen övgüleri sadece kitaplarla sınırlı değildi...

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan her fırsatta, FETÖ’ye yardım edenler için 17-25 Aralık operasyonlarını milat kabul edeceklerini söyledi. Ancak Mustafa Armağan, FETÖ ile AKP savaşının zirveye çıktığı tarihlerde bile örgütün yanında durmaya devam etti.


https://odatv4.com/mustafa-armagan-montronun-fesih-sureci-baslayacaktir-05042156.htmlNiyetlerini açık etmeleri güzel.
Yoruma Git
MRTFR - 6 gün +37
Provoke etmeye çalışıyor, tetikçi adam bildiğin. Kaşıyor ki iyice kutuplaşsın insanlar. İyice düşman olsunlar birbirlerine.
Necip Fazıl'ın ve Kadir Mısıroğlu'nun yarattığı nes...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Hakiki Osmanlı Torunu - 6 gün +27
Halen beraberler yıkım ekibi.
Yoruma Git
sissil - 6 gün +17

M MRTFR
6 gün (3517 mesaj)
Niyetlerini açık etmeleri güzel.
S sissil
6 gün (7201 mesaj)
Halen beraberler yıkım ekibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C Candaroğulları
6 gün (122 mesaj)
Hükümet Kanal İstanbul'dan vaz mı geçti acaba bu aralar sürekli Montrö dillendiriliyor.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: Tanrıkut Mete HanH Hakiki Osmanlı Torunu
6 gün (962 mesaj)
Provoke etmeye çalışıyor, tetikçi adam bildiğin. Kaşıyor ki iyice kutuplaşsın insanlar. İyice düşman olsunlar birbirlerine.
Necip Fazıl'ın ve Kadir Mısıroğlu'nun yarattığı nesil bunlar işte.
Elinize sağlık.
T Tornado of Souls
6 gün (208 mesaj)
Paşalar gözaltında iken, bu Atatürk düşmanı dallama, dışarıda bunları söyleyebiliyor.
W wehrmacht
6 gün (5933 mesaj)

R REV0
6 gün (817 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Aynı noktada...
https://twitter.com/USEmbassyTurkey/status/1286560972753313793
Genisletilmis ortadogu projesinin esbaskani, abd'nin usagi, parali askeri.... angela merkel.
M mezun2021itü
6 gün (312 mesaj)
türk halkı uyumaya devam etsin sonunda uyandıklarında her şey bitmiş olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D darkmoon34
5 gün (3382 mesaj)
Ben anlamıyorum montrö iptal olsa ellerine ne geçicek..
Hadi iptal oldu diyelim.ne olucak...
Çanakkale ve boğazlarda en ufak bir.kontrol hakkımız kalmıycak..
Şu anda geçen savaş gemileri ve diğer gemiler üstünde kontrolümüz var belli.oranda diğerinde hiç.bir.kontrolümüz olmıycak boğaz yol geçen hanına dönecek....

Montröyü okuyun derim özellikle savaş zamanı boğazlar nerdeyse bizim insitiyatifimizde kontrolümüzde ama.en önemlisi Türkiye nin çok zekice.bir iş yapıp anlaşmaya Boğazlar'dan geçişte bulunabilecek bütün yabancı deniz kuvvetlerinin en yüksek toplam tonajı 15.000 tonu aşmayacaktır. Kuralını eklemesi. bu sayede on yıllardır boğazdan büyük bir savaş.gemisi geçemiyor.. bu sayede Amerika lılar Karadeniz e çıkamıyor Ruslar Akdeniz'e inemiyor.. bir nevi sulh barış huzur sağlanıyor ..

Bu sözleşmeyi iptal edip kimin eline ne geçicek merak ediyorum kanal İstanbul'u yapsanda sen bu sözleşmeyi iptal etsende Uluslararası deniz kanuna ve Lozana.dayanarak ülkeler sonsuz boğazlardan geçme hakkına sahipler.. bu sefer o gemiler üstünde hiç.bir kontrolümüz olmıycak..

Türkiye nin.menfaatine olan bir şey olsa bende savunurum iptalini ama.tek tek.montroyu okumuş biriyim nette var girin sizde okuyun boğazlar üstünde savaş ve barış kısmı diye ikiye ayırmışlar ve savaş zamanı sağlam kontrolümüz var boğazlsar üstünde.

İptal edilsede iki ayrı uluslararası düzenleme geçerliliğini koruyacak. Bunlardan ilki Lozan Antlaşması’nın 23’üncü Maddesi. Diğeri ise Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin 1’inci Maddesinin ilk paragrafı. Boğazlardan geçiş ve ulaşım serbestliği ilkesinin uygulama süresinin sonsuz olacağını bu düzenlemeler ile kayıt altına almış durumda. Yani biz iptal etsek gene gemiler geçicek hemde bu sefer uçak gemiside.geçicek her tür gemi geçiceköve bizim hiç.bir.şekilde kontrolümüz olmıycak..

Montrö de bizim gücümüz basit bir örnek vereyim..
Hatırlayanlar vardır çin Rusya'dan uçak gemisi almıştı.. 15 bin tonaj sınırı yüzünden çin aldığı geminin üstündeki her tür silahi söküp gemiyi sivil bir şirkete satışını yapıp yüzer kumarhane yapıcaz öyle bir.konsept yapıcaz dediler ve boğazdan silahsız çırıl.çıplak gemiyi geçirdiler normal sivil.bir gemi gibi..
Sonra ne oldu Çin'e gitti gemi tekrardan silahları askeri ekipmanları yerine takılıp çin ordusunda uçak gemisi olarak envantere eklendi.. eğer bizim montrö o gücümüz olmasa o gemi uçak.savaş gemisi olarak boğazlardan geçerdi.. kimseye de bir hesap vermezdi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Y yolcum
5 gün (2098 mesaj)
Bahçeli bu sabah Montrö Boğazlar Sözleşmesi Lozan’ın ayrılmaz bir parçasıdır bizim kırmızı çizgimizdir dedi.

Dede bunu diyorsa bence konu kapanmıştır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 6 Nisan 2021; 12:31:57 >


Y yakup13
5 gün (662 mesaj)
bop uşakları abd karadenize elini kolunu sallaya sallaya girsin diye çığırtkanlıklara başlamış

boğazlara filolar gelip demirlesin istiyo buDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.