Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
266
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: Musluk suyunu arıtmak için uygun fiyatlı çözüm: Brita Filtreli Sürahi (5. sayfa)

B Brita Konu Sahibi
3 ay (0 mesaj)
Söz konusu kodlar şu an için aktif değildir.

Türkiye için kayıt sistemi şu an yenilenmekte olup kısa bir süre sonra aktifleştirmeyi planlıyoruz.

Aktifleştiğinde kodunuzu kullanabilirsiniz. Ürün faturasını/fişini ve çıkan kodu saklamanız yeterlidir.

Bu süreç içerisinde ürünle ilgili bir sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @DJ ICEMAN

B Brita Konu Sahibi
3 ay (0 mesaj)
BRITA su filtreleme sistemleri sadece işlem görmüş şehir musluk suyu veya içmek için güvenli olarak onaylanan özel kaynaklarla kullanılmak için tasarlanmıştır. Yani hali hazırda denetime tabi olan sular ile kullanıma uygundur.

Şebeke suyunun güvenliğini ve içeriğini yerel kurumların yayımladığı güncel raporlardan kontrol edebilirsiniz.

Türkiye’de musluklardan akan su Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa İçme Suyu Direktifleri ile %100 uyumludur. Fakat musluk suyundaki klor ve kireç sebebiyle tadı, kokusu olumsuz etkilenebilmektedir.


BRITA filtreli sürahiler ise suyunuzda bulunan kloru, kireci ve kurşun-bakır gibi ağır metalleri filtreler, kalsiyum ve magnezyum gibi yararlı mineralleri muhafaza eder.

Ürünler hakkında tüm gerekli güvenlik incelemeleri ve testleri yapılmakta olup üretim tesisleri TÜV SÜD Almanya tarafından düzenli olarak takip edilmektedir.
Bu mesajda bahsedilenler: @shultes

L LifeinBlue
3 ay (317 mesaj)
Valla çok ilginç herkes memnun kalmış. Ben de aynı şekilde olumlu yorum yazıcam. Britayla demlediğim çayın tadı çok hoşuma gidiyor. Damacanayla veya musluk suyuyla çay yapınca hafif bi acılık varken Britayla yapınca içimi yumuşak oluyo
K kamil12345
3 ay (108 mesaj)
Konudaki yorumları görünce dün amazondan satın aldım bugün geldi. Beklentimin üzerinde çıktı diyebilirim bi kere suyun tadı acayip iyi oldu. Kettleı temizledikten sonra kullanıdm hiç kireç görmedim. İyimiş
P paladinho
3 ay (520 mesaj)
Brita Marella XL ile Brita Marella Cool sürahileri aynı filtreleri kullanıyor sanırım. Bu durumda 2 sürahi arasında suyun temizliği farkı olmayacak, doğru mudur? Aradaki farklar ürün boyutu, plastik kalitesi, ergonomisi vs. mi?

Ekleme: Aluna ve Style modelleri de varmış. İşler iyice karıştı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paladinho -- 26 Ekim 2021; 8:11:36 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

T TulparHAN
3 ay (6886 mesaj)
Benim sürahi 3 ay önce kendi kendine çatladı, Facebook üzerinden brita ile görüştüm 10 gün içerisin de bana yeni ürün gönderdiler. Garanti konusun da problem çıkmıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @Brita

B Brita Konu Sahibi
3 ay (0 mesaj)
Filtreli sürahilerde kullanılan MAXTRA+ su filtresi, MicroFlow teknolojisi sayesinde musluk suyunu 3 aşamada filtreler:

1. Ön filtre; binanızdaki borular eskiyse musluk suyunda olabilecek kum benzeri kaba kirleri,

2. İyon değişitirici reçine; kireci, kurşun ve bakır gibi ağır metalleri,

3. Hindistan cevizi kabuklarından üretilen aktif karbon ise; kloru ve suyun tadını-kokusunu bozan diğer maddeleri filtreler.

Ürün kutuları üzerinde de bu ibareler yer almaktadır.
Bu mesajda bahsedilenler: @gesture

T tabletdunyası
3 ay (155 mesaj)
Britayı 3 aydır kullanıyorum. Bunu aldıktan sonra şunu farkettim Amerikan dizilerin büyük çoğunda evlerde bu tarz filtreli sürahiler kullanıyorlar. En son Netflix’teki Maid dizisinde gördüm.

Britayı almadan önce bu durumun farkında değildim ama aldıktan sonra dizilerdeki sürahiler iyice gözüme takıldı. Dizilerin yarıya yakınında denk gelmişimdir. Markaları muhtemelen farklıdır ama britayla aynı şekle sahip. Amerikanlar kullanılıyorsa sağlıklı çözüm demek ki diye düşünüyorum
E esenlik
3 ay (2379 mesaj)
İstanbul suyu için yorum yapıyorum özellikle yemekler ve çay&Kahve demlemek için ideal ama güvenip içmedim, ancak belirttiğim şekilde kullanılması dahi ciddi damacana su kullanım tasarrufu sağlıyor

Filtre fiyatlarını abarttıldı 6'lı set 150 TL civarı iken şimdi 220 TL'den aşağı yok ayrıca bence filtrelerin eskisi kadar uzun dayanmıyor ilk başlarda 20-25 günde çaydanlıkta kireç olmazken şuan 15-18 gün arası kireçleme başlıyor.. ( Benim filtre değiştirme kriterimdir çaydanlıktaki kireç oluşum başlaması ) Yani hem fiyat hem de filtreme de düşüş olunca %50 üzerinde ek maliyet yaratıyor ilk başta belirttiğim damacana su tasarrufu daha da azalırsa kullanmanın anlamı kalmaz.

Ek olarak az kullanıyorum küçük ebatlı sürahi alayım diyorsanız mutlaka üst kapakta su doldurma gözü olan model aldığınızdan emin olun, bir defa öyle bir hata yaptım kapak çıkar tak hiç kullanışlı değil
N NEVERDIES
3 ay (529 mesaj)
Bizim köy evinde sular çok kireçli ve duyduğum kadarı ile suda bazı mikroplar var. Herkes büyük su arıtma cihazları kullanıyor. Mesajım burda dursun hem sürahi hem de filtreleri inceleyim konu içerisinde.

Başlangıçta merak ettiğim bir şey var, aylık ya da yıllık maliyeti ne oluyor bu ürünün size, taşınabilirlik durumu var mı?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

H HaciTTOR
3 ay (1279 mesaj)
2008'den beri Alkali Su içiyorum. Daha saçımda beyaz yok. Cildimde sıfır kuruluk. Verecekseniz para onlara verin. Araştırın alkali su bilimsel olarak kanıtlanmış bir olay. Norveç'de yapılan inanılmaz deneyleri izleyin.Zaten o video ikna etmişti. Neyse araştırın alacaksanız onu alın. Para kaptırmayın böyle şeylere.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


M m.secim
3 ay (115 mesaj)
Bu ürünler çoğunuzun derdine çare olamaz.
Suyunuz çok kalitesizse, bu ürün o suyu içilebilir kılamaz. Suyunuz içilebilir ise zaten bu ürüne ihtiyacınız yoktur. Filtre kalitesine göre değişecek bir oranda bir miktar klor, bir miktar da partikül giderimi sağlayacaktır, ki bunun için bu ürünü ben tercih etmem.
Suyunuz gerçekten arıtmaya ihtiyaç duyuyorsa, ters osmoz harici bir metoddan yeterli sonuç alamazsınız. Evsel kullanım için de ters osmoz çoğunlukla pahalı bulunur ve kaynak suyu almak daha makul olacaktır.
Peşinen yazayım, çevre mühendisiyim, yani su arıtma benim işim. Bu bilgiyi de parayla değil, bedavaya veriyorum.

bonus olarak da şu çılgın herifin videosunu bırakayım;
https://www.youtube.com/watch?v=ja0ioX6GSz0&ab_channel=ProjectFarm


Bu mesaja 2 cevap geldi.

F fakiramaseksi
3 ay (762 mesaj)
yararlı mineralleri nasıl ayırıyor. kireç hop sen dur kalsiyiyum sen geç birader. aha civa geldi yakalayın mı diyo sürahi


Bu mesaja 1 cevap geldi.

İ ironimperor
3 ay (1323 mesaj)
sipariş verecektim bu posttan sonra vazgeçtim< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @m.secim

S sörms
3 ay (115 mesaj)
bizim şebeke suyu aşırı kireçli olduğundan filtrenin ömrü çok kısa, hiç ekonomik değil memnun kalmadık.
E elcas
3 ay (4992 mesaj)
ben 3 yıldır tezgah altı 6 aşamalı arıtma sistemi aldım. ters ozmoz. suyu test eçin cihaz aldım.izmit suyu normal hali 60-80 arası, çenesuyu 25-30 benim cihazdan çıkan su 5-10 arası. suyu da yumulşattı. şok markketten 450 tlye almıştım. 2 yılda toplam filtre masrafım 250 tl. içme, yemek, oda nemlendiricisinde kullanıyorum. nemlendiricinin filtresinde hiç kireç yok. hatta araba silecek suyuna bile koyuyorum. ayrıca musluktan su doldurmak ve yer kaplamama kolaylığı da var.
R root 1987
3 ay (503 mesaj)
Filtre çakması çok piyasada< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


F foxryum
3 ay (124 mesaj)
2 yıla yakındır kullanıyorum ancak ekonomik olduğunu söyleyemem. Ürüne lafım yok ama çok sık kullananlar yine hazır suya yönelmeli. Aksi durumda haftada bir filtre değiştirmek şart. Öyle 1 ayda 1 filtre olayı hikaye oluyor. (Deneyimle sabittir).
S soru.yorum
3 ay (428 mesaj)
geçen yıl büyük bir hevesle aldım. Ancak tam anlamıyla işlevsiz bence.
Filtre yeniyken çok iyi tat iyileşiyor ve kireç arıtılıyor. Ancak bu bir hafta bile sürmüyor. Çaydanlık dibinde baya kireç birikiyor sanki filtrelenmemiş gibi oluyor.

haftada 1, maksimum 2 damacana ile çay ve içecek su ihtiyacımı karşılıyorum. Her hafta filtre değişeceksem bu tutar damacanın iki katına neredeyse ulaşıyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.