Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
273
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Cevap: Musluk suyunu arıtmak için uygun fiyatlı çözüm: Brita Filtreli Sürahi (10. sayfa)

T theJuDGe_41
6 ay (7687 mesaj)
N11 mobil uygulamada indirim var. Tanesi 31,50 tlye denk geliyor. Satıcı britanın kendisi.

https://urun.n11.com/surahiler/brita-maxtra-plus-4lu-dortlu-su-aritma-filtresi-P426534058

< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

O okis
6 ay (1632 mesaj)
Ozmosun işletme ve satın alma maliyeti yüksek. Su kaçırırsa mutfak dolabınızı mahveder vs bir çok sıkıntısı var en fazlada atık su miktarı çok fazla olması . Bu sebeple tercih ettim . Tabi dileyen Ozmos sistemi alabilir
Bu mesajda bahsedilenler: @ÇevreMühendisi

X xweser
6 ay (8089 mesaj)
Dün gece getir uygulamasına göz gezdirirken 60/30 gördüm ve hemen brita 2 li aldım. Adedi 20 ye geldi. Evde bayağı stok oldu getir sayesinde ve ortalama 22-23 TL ye aldım adedini. Takip edin bence.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @theJuDGe_41

B Brita Konu Sahibi
6 ay (0 mesaj)
Öncelikle her iki model de aynı filtreyi kullanır, filtrenin adı MAXTRA+’tır ve filtreleme performansı olarak aralarında fark yoktur.

Sürahiler arasında ebat ve tasarım farkı bulunmaktadır. Marella ve Aluna arasında kapak tasarımı olarak fark vardır. Aluna’da su doldurmak için bütün kapağı çıkarmanız gerekirken, Marella’da kapağın üstünde su dolumu için kapakçık bulunur. Bu sayede tek elle doldurabilirsiniz. Marella ve Aluna'da zaman sayacı olarak çalışan bir gösterge mevcuttur.
 
Marella ve Aluna’nın iki ayrı hacimli çeşitleri vardır:
Marella XL (mavi, beyaz ve grafit renk seçeneği): sürahi hacmi 3,5 litre , filtrelenmiş su kapasitesi 2 litre
Marella Cool (beyaz) : sürahinin toplam hacmi 2,4 litre, filtrelenmiş su kapasitesi 1,4 litre
Aluna XL (beyaz) : sürahi hacmi 3,5 litre , filtrelenmiş su kapasitesi 2 litre
Aluna Cool (beyaz) : sürahinin toplam hacmi 2,4 litre, , filtrelenmiş su kapasitesi 1,4 litre
Bu mesajda bahsedilenler: @bertinos

B Brita Konu Sahibi
6 ay (0 mesaj)
Bahsettiğiniz gibi TDS cihazları sudaki çözünmüş madde miktarını ölçmektedir.
Ölçülen değer kalsiyum ve magnezyum gibi yararlı minerallerden de gelmiş olabiliyor, klor ya da kireçten de gelmiş olabiliyor, suyun kalitesi hakkında TDS cihazları tek parametre değildir. Sadece ölçüm yaptığınız su belirli bir değerin üstünde çıkarsa içilebilir su kategorisinde olmuyor.

Dünya Sağlık Örgütü'nin paylaştığı değerler de şu şekildedir: Bu linkten ilgili makaleye ulaşabilirsiniz: https://www.who.int/water_sanitation_health/dwq/chemicals/tds.pdf  
300 altı: içilebilir (standart)
300-600: içilebilir ama tavsiye edilmez
600-900: kötü tat, içilebilir ama tavsiye edilmez
900-1200: kötü
1200 üstü: kesinlikle içilebilir değil
 
Suda TDS değerinin çok düşük olması, suda çözünmüş minerallerin az olduğunu ve insan vücudu için gerekli olan bu minerallerin suda gerektiği kadar olmadığı anlamına geliyor.
Örneğin tüketmek için ideal olmayan saf suyun TDS değeri 0 iken; mineralli su ve sodalarda TDS değeri 700-800'e kadar çıkabilmektedir.
 
BRITA ile filtrelenmiş suda ise MAXTRA+ filtrede bulunan iyon değiştirici reçine sayesinde sudaki faydasız mineraller alınıyor ancak kalsiyum ve magnezyum yararlı mineraller muhafaza ediliyor, suyunuzda kalan bu yararlı minerallerden dolayı da TDS cihazında çıkan değer çok azalmamaktadır. Ölçümler arasındaki sapmalar sıcaklık, ölçüm cihazının hata payı gibi diğer etkenlerden de kaynaklanabilmektedir.
https://www.who.int/water_sanitation_health/dwq/chemicals/tds.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brita -- 25 Kasım 2021; 21:47:49 >


Bu mesajda bahsedilenler: @eranyumm

E eranyumm
6 ay (2015 mesaj)
aynı işlemi membransiz arıtma cihazları da yapıyor. ama bu işlemin tam bir arıtma olduğunu söylemek mümkün değil. ayrıca brita'nin arıtma sistemi vücuda faydalı minarelleri aritmayip, faydasız olanları aritiyormus, öyle yazmışsınız. bunu nasıl analiz ediyor acaba merak ettim? suyun içindeki mikrop ve bakterileri de aritiyor mu mesela? membran sisteminin özelliği o. faydalı faydasız herşeyi aritttigi için bakterilerin de geçmesine izin vermemiş oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 20 Kasım 2021; 23:21:13 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


- -Nautilus-
6 ay (890 mesaj)
Daha uygun fiyatlı benzer ürünler de satılmaya başlanmış. Bir tane sipariş geçtim bakalım. Konu Sıcak Fırsatlar bölümünde olduğuna göre bağlantı paylaşmamda sorun yoktur sanırım:

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08R8G4JMZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Nautilus- -- 21 Kasım 2021; 0:16:35 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


K kill1033
6 ay (1517 mesaj)
Bu sürahiler hiçbir şeyi filtrelemiyor ne yazıkki. Partikül TDS cihazıyla test ettik musluk suyu ile bunda filtrelenmiş su arasında hiçbir fark çıkmadı. tam olarak sıfır
sadece tadını düzeltiyor.
P PanikAtak
6 ay (4456 mesaj)
Ben zaten bu ülkede çok bir şey reklamı yapılıyor ise uzak duruyorum seyrediyorum. Sonra sonuçları vahim oluyor herzaman ki gibi. Bakkala bile düştü nerdeyse.
H herol
6 ay (60 mesaj)
Ölçüm yaptığım gün, kesintiden dolayı su depodan veriliyormuş.
O yüzden ölçümler farklı çıktı sanırım. Filtreyi yenilemeden tekrar ölçtüğüm değerler;
Brita filtre 232 ppm (43. Gün)
Şebeke 270 ppm
Filtreyi yeniledikten sonra 240 ppm çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herol -- 24 Kasım 2021; 10:8:3 >


T Tostmania
6 ay (282 mesaj)
Bugün ilk defa filtre değiştirdim. Açıkçası zahmetli olur falan diye düşündüm de filtreyi takmak kadar basitmiş. Tutma yerinden tutunca çekiyorsun yerine yenisini oturtuyorsun bu kadar. Yenisini takmadan önce sürahide biraz batır çıkar yapıp temizledim. Sonra yerine yerleştirdim. 2 kere su arıtıp üçüncüde kullanmaya başladım.

Ben bir yedek filtreli almıştım o yedeği kullandım. Şimdi fiyatlara bakıyorum stok yapıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tostmania -- 24 Kasım 2021; 13:42:27 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

T TulparHAN
6 ay (7159 mesaj)
Filtreyi yarım sürahi suyun içine batır çalkala içindeki tozlar çıkana kadar yap.
2 kere arıtıp çiçeklere falan dök 3. den sonra içebilirsin.

Bir kaç kere suda çalkalayıp tozların hepsi çıkmadan suyunu içmeyin.
Bu mesajda bahsedilenler: @Tostmania

Y yalnizy
6 ay (118 mesaj)
Önceki evimde normal arıtma sistemi vardı. Yeni kiraya çıktığım eve kurulumla uğraşmayayım diye eski ev sahibine sattım. Yeni evde Brita tercih etmek zorunda kaldım. Açıkçası Britanın suyu bana daha lezzetli geldi. Artıma suyun tadı saf su gibi böyle yavan bir tadı var. Mineraller için karışım kullanıyorduk ama o da ne kadar doğal olur tartışılır. Brita hem yararlı mineralleri yok etmiyor hem de tadı gerçek su tadı. Arıtmaya parası yeten için tercih farklıdır ama birinde binlerce lira para harcarken diğerinde ilk başlangıçte 100-200 liralık sürahi almak sonra aydan aya filtre almak yetiyor. Arada maddi olarak uçurum var. Uzun süreçte belki arıtma daha avantajlıdır ya da değildir bilemem ama benim cebimde arıtmaya verecek kadar peşin para yok
B Brita Konu Sahibi
6 ay (0 mesaj)
BRITA su filtreleme sistemleri, sadece işlem görmüş şehir musluk suyu veya içmek için güvenli olarak onaylanan özel kaynaklarla kullanılmak için tasarlanmıştır.
BRITA su filtreleri ise suyun geçici sertliğini azaltarak tadı ve aromayı bozan maddeler ile kireç birikimini azaltır. 1 adet MAXTRA+ filtrenin 120 litreye kadar kireç filtreleme özelliği bulunmaktadır. Bulunduğunuz bölgede kireç oranı Türkiye ortalamasının üzerindeyse kireç yine büyük oranda azaltılmasına rağmen bir miktar kireç birikimi gözlemleyebilirsiniz.
Ürünü satın aldıktan sonra memnun kalmazsanız 30 gün içerisinde satın aldığınız yere iade edebilirsiniz.
Bu mesajda bahsedilenler: @Regenbogenstatistic

B Brita Konu Sahibi
6 ay (0 mesaj)
Konuyla alakalı 0850 470 07 40 numaralı müşteri hizmetlerimiz ya da bilgi@brita.net mail adresimiz üzerinden iletişime geçmeniz halinde yardımcı olunacaktır.
Bu mesajda bahsedilenler: @herol

B Brita Konu Sahibi
6 ay (0 mesaj)
1 adet MAXTRA+ filtre, 150 litreye kadar su filtrelemektedir. Göstergedeki çubuk sayısı, filtredeki kalan ömrü, her bir hafta bir çubuk eksilterek sadece hafta cinsinden gösterir, kaç litre su filtrelendiğinden bağımsızdır.

Sürahinin üzerindeki göstergenin amacı size hatırlatma yapmaktır. Günlük kullanım miktarı, musluk suyu içeriği/kalitesi ve kullanım yerine göre değişebildiğinden sabit bir süre vermek doğru olmayacaktır. O nedenle size zaman bazında hatırlatma yapmaktadır.

Toplamda 150 litre kullanmadığınızı düşünüyorsanız ve filtrelenmiş su performansından/tadından memnunsanız kullanmaya devam edebilirsiniz. Filtre ömrü dolduğunda kloru filtreleme performansı düşeceğinden sudan klor kokusu gelir. Bu şekilde filtrenizi takip edebilirsiniz.
Bu mesajda bahsedilenler: @nightwatchersking

H hightech33
6 ay (4691 mesaj)
Uzun süredir kullanıyorum. Daha önce çaydanlığın içi bembeyaz kireç olurdu. Britayı kullandığımdan beri kireç yok. Şimdi aydan aya bir filtre masrafım var. Sağlık için 35 liram feda olsun sorun değil. Hem sağlığı koruyor hem de dışardan su alma derdinden kurtarıyor


Bu mesaja 2 cevap geldi.