Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
273
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Musluk suyunu arıtmak için uygun fiyatlı çözüm: Brita Filtreli Sürahi

B Brita Konu Sahibi
8 ay (0 mesaj)
Türkiye’de evde musluklardan akan suya çok güvenemiyoruz. Kokusu ağır, tadı kötü geliyor. Halbuki musluklardan akan şebeke suları Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa İçme Suyu Direktifleri ile %100 uyumlu. Düzenli olarak denetlenen ve raporlanan bu sulara, borulardan gelebilecek bakteri vb maddeler için temizleme amaçlı klor ekleniyor. Bu da suyu tadını ve kokusunu etkiliyor.

Musluklarımızdan akan temiz suyu lezzetli ve iyi içme suyuna dönüştürmek için uygun fiyatlı ve pratik bir çözüm arayanlara Brita Filtreli Sürahi’yi öneriyoruz.
< Resime gitmek için tıklayın >


Alman mucizesi Brita Filtreli Sürahi’yi kısaca özetlemek gerekirse sürahinin içerisinde üç aşamalı özel bir filtre var. Bu filtre, suda bulunan kloru, kireci ve borulardan suya karışılabilen ağır metalleri arıtıyor, yararlı mineralleri suya geri bırakıyor. Böylece sağlığımız için gerekli mineralleri içeren, lezzetli ve kokusuz iyi su her zaman elimizin altında oluyor.
Türkiye genelinde 1.000 kişinin katılımı ile yapılan araştırma sonuçlarına göre; BRITA filtreli sürahiyi kullananların %99’u çevresine de BRITA kullanmayı öneriyor. Siz de; musluk suyu ve Brita ile filtrelenmiş suyu karşılaştırdığınızda aradaki lezzet ve koku farkını göreceksiniz.

Brita Filtreli Sürahi’nin filtre sistemi nasıl?
Brita’da MAXTRA+ su filtresi kullanılıyor. Bu filtrede MicroFlow Teknolojisi var ve bu sayede suyu 3 aşamada filtreliyor. Partikül filtresi ile musluk suyundaki kum benzeri kaba kirleri, İyon değiştirici reçine sudaki kireci ve ağır metalleri, Aktif karbon parçacıkları ise sudaki kloru filtreliyor. Geriye iyi ve lezzetli su kalıyor. MAXTRA+ filtrenin içeriği gıda yönetmeliklerine uygun ve tamamen zararsız.

Gerekli güvenlik incelemeleri ise düzenli olarak yapılmakta ve üretim tesisleri TÜV SÜD Almanya tarafından takip ediliyor.


Brita Filtreli Sürahi nasıl kullanılıyor?
Brita’yı kullanmak çok kolay. Herhangi bir sistem kurulumu yapmaya gerek yok. Brita’yı kutusundan çıkarıp filtresini yerleştirip musluk suyu doldurmak yeterli. İlk kullanımda suyu iki kere doldurup boşaltarak filtreyi kullanıma hazır hale getiriyoruz.
< Resime gitmek için tıklayın >


Filtre ne kadar gidiyor? Ne zaman değiştirmeliyim?
Bir filtre yaklaşık 150 litre suyu arıtıyor. Düzenli kullanımda bir filtre 1 ay boyunca yeterli olacaktır.

Sürahinin üzerindeki göstergenin amacı ise hatırlatma yapmak, zaman sayacı olarak çalışıyor ve filtreyle doğrudan hiçbir bağlantısı yok. Günlük kullanım miktarı, musluk suyu içeriği/kalitesi ve kullanım yerine göre değişebildiğinden sabit bir süre vermek doğru olmuyor. O nedenle zaman bazında hatırlatma yapıyor. Filtreyi değiştirmek istediğinizde eski filtreyi çıkarıp yenisini yerleştirmeniz yeterli oluyor.
< Resime gitmek için tıklayın >


Su arıtma cihazına göre avantajı neler?
Su artıma cihazlarına göre maddi açıdan ve kullanım kolaylığı açısından avantajlı. Su arıtma cihazları ve filtrelerin bakımı için yüksek ücretler ödersiniz. Brita Filtreli Sürahiler ve filtreler çok daha uygun fiyata satılıyor. Üstelik ters osmos tezgah altı sistemlerdeki gibi yararlı mineralleri filtrelemiyor, muhafaza ediyor.
Tezgah altı Su arıtma cihazı, evinizde bağlandığı tek musluğun suyunu filtrelerken, BRITA filtreli sürahiyi evinizde, yazlığınızda hatta komşunuzda yani dilediğiniz musluktan su doldurarak kullanabilirsiniz. Üstelik kurulumu, kullanımı ve bakımı daha kolay. Evinize ne kurulum için ne de bakım için servis gelmesi gerekmiyor, kurulumu için tezgahlar delinmiyor.

Şu an BRITA sürahi ve yedek filtreleri çeşitli sitelerde indirimde. A101 linkini bırakıyorum.


https://www.a101.com.tr/list/?search_text=brita&personaclick_search_query=brita&personaclick_input_query=brita

Daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz:


https://www.brita.com.tr/iyisuicinbrita?utm_source=Donanimhaber&utm_medium=Proje&utm_campaign=Sonbahar-Kampanyasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brita -- 19 Ekim 2021; 10:42:51 >

Tam olarak nerede fırsat? Reklam başlığı açıyorsunuz, bari bir avantaj sağlayın.

Aşağıdaki siparişin tarihi 3 ekim, site hepsiburada. 8 adedi 227 lira, tanesi 28 lira. Kişiye özel bir in...
Yoruma Git
Yorumun Devamı SYE35 - 8 ay +56
50tl ateşlerseniz bende olumlu yorum yaparım.
Bana göre bi ike yaramayan para tuzağı bi sürahi..
Yoruma Git
silversin - 8 ay +47
Bu tip arıtma ürünlerinin mantığı ne? Makina para+çeşmeden akan su para+bakımı ıvır zıvırı para+arıtılan suda vücudun ihtiyacı olan mineraller yok+uğraşı var+filtre parası var+eski...
Yoruma Git
Yorumun Devamı gokhans19 - 8 ay +23

W witchking34
8 ay (2752 mesaj)
Ben de geçen gün A101’de görünce sırf deneme maksadıyla almıştım. Pek beklentim yoktu ama gerçekten suyu arıtıyor ve pis kokuyu ortadan kaldırıyor. Fiyatının hakkını veriyor bence
L lorem4434
8 ay (25 mesaj)
deneyip alabilsek keşke< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


S SYE35
8 ay (5495 mesaj)
Tam olarak nerede fırsat? Reklam başlığı açıyorsunuz, bari bir avantaj sağlayın.

Aşağıdaki siparişin tarihi 3 ekim, site hepsiburada. 8 adedi 227 lira, tanesi 28 lira. Kişiye özel bir indirim, çek vs. yok.
< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

H Hey Jude.
8 ay (4284 mesaj)
ben sadece yemeklerde ve bazen kahvede kullanmak için filtreliyorum suyu. bu yüzden kullanım sıklığım günde belki 1-2 litre, filtrenin ömrünün 150 lt olduğunu düşünerek 3-4 aydır değiştirmedim. doğru mu yapıyorum? @Brita


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Brita

S samuel_winchester
8 ay (8837 mesaj)
Güzel bilgilendirici konu olmuş. Ben de daha önce damacana su kullanıyodum ama son zamlardan sonra vazgeçip Brita aldım. Damacana bitiyor akşam arıyoruz gelmiyor falan gibi zahmetten kurtulduk.

Bizim musluk suyu çok pis değil ama etkisini hissettim. Mesela bizim çaydanlıkta hep kireç oluyodu. Bunu aldıktan sonra hiç kireç görmedim. Çayın kahvenin tadı yumuşadı. Su içerken de yemek yaparken de britaya koyup öyle içiyoz. Bence çok pis musluk suları için kullanılmaz. Bulunduğunuz şehre göre tercih edin derim.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

A AslanAvda
8 ay (5708 mesaj)
4 senedir kullanıyorum, bulunduğum ilde su temiz fakat yine de kullanıyoruz. Memnunuz ama fiyat çok pahalı. yüzde 40 indirimle alınabilir seviyeye anca gelir.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


X xxlboy
8 ay (392 mesaj)
Daha önce Brita sürahimiz vardı, daha büyük olsun diye 2-3 ay önce istegelsin'den XL modelini aldık, hammaddesi bariz vaziyette öncekilere göre çok kalitesiz. Kapağı bile tam oturmuyor.

Sürahinin yan tarafında şimdiden çatlak oluşmuş. Fiyat kırarken kaliteyi de kırıyorlar. Bilginiz olsun.

Bahsettiğim dandik model, yukarda , konu sahibin kullandığı ilk fotoğraftaki model. Musluktan su doldurulan fotoğraftaki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxlboy -- 13 Ekim 2021; 19:43:19 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B bmözdemir16
8 ay (307 mesaj)
Brita yetkilileri sorum size. MAXTRA+ su filtresi kullanılıyorum ama gel gör ki suyu arıtınca sürahi dibinde siyah siyah noktalar küçük parçalar oluyor. Ve 3 filtredir bunlar devam ediyor. Filtrelerin orijinal olduğundan şüphem yok zira getir ve Amazon’dan aldım.

Bu sorun nedir. Neden kaynaklanır ve çözümü nedir. Bilgi verin de millet ona göre alıp kullansın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bmözdemir16 -- 13 Ekim 2021; 19:52:33 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

C curufperlit
8 ay (1084 mesaj)
Suyun tadı değişene kadar filtreyi değiştirmeyin, üzerindeki sayacı boşverin.

Kesinlikle öneriyorum, mükemmel bir ürün kullanın.

Bunun dispanserinin çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Dilreti 3-4 saat limontuzlu suda beketin eksiden filtrede temizleniyor ayrıca< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Ç Çayla Simit İyi Gider
8 ay (94 mesaj)
+1 iyice ekşi'ye çevirdiler burayı< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @command_4

S salih38yildirim
8 ay (61 mesaj)
brita sürahi Uzun zamandır kullanıyoruz tavsiye ederim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


G gokhans19
8 ay (2958 mesaj)
Bu tip arıtma ürünlerinin mantığı ne? Makina para+çeşmeden akan su para+bakımı ıvır zıvırı para+arıtılan suda vücudun ihtiyacı olan mineraller yok+uğraşı var+filtre parası var+eskimesi var. Ne halta yarıyor bu arıtmalar? Bu kadar paraya yıllarca mis gibi kaynak suyu içersin zaten. Sudan alman gereken mineralide almış olursun. Marketlerde 5 lt kaynak suyu 2.95 tl. Paranızı niye çöpe atıyorsunuz?

Buna para vereceğinize suyu kaynatıp soğuyunca için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhans19 -- 13 Ekim 2021; 20:24:59 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Archmeister
8 ay (300 mesaj)
Zaman kaybi bende kullandim ama icmek icin uygun degil. Aritma cihazi alin en dandigi bile bundan kat be kat sagliklidir.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


M MarionCobretti
8 ay (2073 mesaj)
arıtma değil kendini avutma olur bu sürahi.
@ @YAHYA@
8 ay (226 mesaj)
tutmaz. zaten su arıtma makineleri var heryerde onlar daha mantıklı . Hayırlı işler diliyorum.
S silversin
8 ay (130 mesaj)
50tl ateşlerseniz bende olumlu yorum yaparım.
Bana göre bi ike yaramayan para tuzağı bi sürahi..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T Tonny Stark
8 ay (615 mesaj)
Boş yapman için kaç para ödüyorlar? bende yazabilirim. boş yorum başı 50 tl uygunsa...< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @command_4