Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Muayenesiz araç kullanma

ß ßenle100les Konu Sahibi
geçen yıl (1093 mesaj)
Arkadaşlar aracın muayenesini yaptiramadik babamda trafiğe yakalanmış aracı bağlamışlar ama gelen ceza araca mi yazılır yoksa ehliyete mi bu salı muayeneye sokacam sorun olur mu? Ekstra bişey yapmam gerekiyor mu?
Aracın ziraatten vergi borçlarını sorguladigimda cezası çıkmıyor.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


D Diablo
geçen yıl (15664 mesaj)
Ceza elden makbuzla verilmiştir, hemen tebliğ olmaz zaten, o tebliğ olmadan muayeneyi yaptırın sonradan düşer plakaya veya ehliyete. Ben de ceza yedim muayene yaptırmadan 3 gün önce, muayeneyi yaptırdıktan bayağı sonra düştü e devlete.

Siz internet vergi dairesine girip araç plakası ile borç sorgulama yaptığınızda, borç görünmüyorsa, muayenede sorun çıkmaz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

ß ßenle100les Konu Sahibi
geçen yıl (1093 mesaj)
Teşekkür ederim. Cevabınız için.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Diablo

S SYE35
geçen yıl (4881 mesaj)
Bir ihtimal salıya kadar sisteme girerseler (girmesi bazen 1 saat sürüyor bazen 1 yıl) internet üzerinden ödemesini yaparsınız, ödeme yapmadan muayeneye almazlar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Y yakuza283
geçen yıl (687 mesaj)
Araç sizin üzerinizde ise babanızın ehliyetine gelmez ceza. Araç sahibine posta ile tebliğ ediliyor. Tebliğ edildikten sonra 15 gün içinde sistemden, gelen ceza bilgilerini girerek ödeme yapmanız gerekiyor. Geçen bende yakalandım, araç benim üzerime kayıtlı değil, bu şekilde oldu. Araç babanızın üzerindeyse ehliyete de yazıyor olabilirler. Araç sahibi yakalanırsa ehliyete ceza puanı da yazılıyor diyordu internette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakuza283 -- 23 Şubat 2020; 22:35:58 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.