Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
9
Cevap
0
Tıklama
6
Öne Çıkarma
'Mu' varyantı, diğer varyantlardan izler taşıyor

S Sezgin Çiftci Konu Sahibi
2 hafta (349 mesaj)Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, "Mu" varyantının diğer koronavirüs varyantları olan Beta, Gama ve Delta'dan izler taşıdığını söyledi. Ayrıca Bkz.Japonya'da ağır Covid-19 vakaları yüzünden hastanelerde yer kalmadıKayıpmaz konuşmasında, hem Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi tarafından hem de Dünya Sağlık Örgütü tarafından izlemeye alınan bu yeni varyantın, Beta, Gama ve Delta varyantlarından mutasyonlar taşıdığını söyledi. Öte yandan bu varyantta da semptomlar çok değişmemekte. Benzer şekilde Mu varyantı vakalarında kişilerde boğaz ağrısı, öksürük, solunum sıkıntısı, ateş yüksekliği, yaygın kas eklem ağrıları, nefes darlığı, ishal, bulantı, kusma, tat ve koku kaybı gibi semptomlara rastlanıyor. Bununla birlikte Kayıpmaz, her türlü varyanta karşı bir tane net çözümün elimizde olduğunu söylüyor. Bu da elbette aşı olmak. Ülkemizde şu an en az bir doz aşı olmuş insanların oranı %82 iken, iki doz aşısını olanların oranı %63. Ayrıca birçok vatandaş hatırlatma dozlarını yaptırmıyor. Bu anlamda aşılanan bazı kişilerde de aşının koruyuculuğu her geçen gün azalmakta. 
Kaynak:https://www.aa.com.tr/tr/koronavirus/mu-varyantinda-beta-gama-delta-izleri/2360958#

 Haberi Portalda Gör

Alfabede harf kalmadı be kardeşim.
Yoruma Git
YOURMOVE - 2 hafta +11
Sigara ilk çıktığında çocuklar,bebekler,hamile kadınlar içebilir deniyordu sonra kanserden , düşüğe , bebeklerin sakat doğması, zeka geriliği ve birçok hastalığa sebep o...
Yoruma Git
Yorumun Devamı MrDj - 2 hafta +10
Aşıyla milleti denek ettiniz, sonra bir salgınla milyonları öldüreceksiniz bende buna inanıyorum artık.
Yoruma Git
Hakimutata Insane - 2 hafta +7

Y YOURMOVE
2 hafta (2960 mesaj)
Alfabede harf kalmadı be kardeşim.
H Hakimutata Insane
2 hafta (1214 mesaj)
Aşıyla milleti denek ettiniz, sonra bir salgınla milyonları öldüreceksiniz bende buna inanıyorum artık.

C cocainbar
2 hafta (2380 mesaj)
Ortaya karisik

M MrDj
2 hafta (327 mesaj)
Sigara ilk çıktığında çocuklar,bebekler,hamile kadınlar içebilir deniyordu sonra kanserden , düşüğe , bebeklerin sakat doğması, zeka geriliği ve birçok hastalığa sebep olduğu anlaşıldı.amerikadan gelen bozuk süt tozları bunu (sözde öğretmenlerin) zorla çocuklara içirmesi ve nüfusu azalan bir millet. Bizzat o dönemde okula gidenlere sordum.(zeytinyağlı yiyemezmiş , basmada fistan giyemezmiş ) nasıl türkü bu ve buna benzer yozlaşma içeren şarkılar , türküler.

ve sağlıksız margarinler.Çernobil faciası ve bizim neslin normalde evine girmeyen radyasyonlu fındığın okullara gelmesi. Bize dağıttılar. Maalesef açlık ve fakirlik üstüne bir de cehalet varsa atom bombası yer insan. Bizde bilmeden yedik , çocuksun , masumsun o zamanlar lüks fındık önüne gelmiş ne yaparsınilaç firmaları ile gıda firmalarının ortaklıklarına bilmeyen yok sanırım. glukoz ,fruktoz şurubu , aspartam ,monosodyum glutamat, sodyum benzoat , potasyum sorbat , fanilanin.Bugünlerde olan ve gelecekte olacakları tahmin etmek zor olmasa gerek.Geriye dönüp noktaları birleştirin yeter.

D DH Misafiri
2 hafta (75928 mesaj)
2020 yılında sorun yoktu gripten daha zararsızdı. Deney manyağı firmalar aşı vurdukça virüs kendini yenileyip direnç kazanıyor

D DH Misafiri
2 hafta (75928 mesaj)
ne beklediniz ki... yuh...

L Lifad
2 hafta (903 mesaj)
Cu varyantı daha tehlikeli olacaktır. Umarım gelmez

F Fade to Black
2 hafta (1433 mesaj)
E normal, anası delta babası gama.
A Ahmet DOĞAN
geçen hafta (882 mesaj)
Aynı Soydan geldikleri için olabilir...........< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.