Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Msi Mpg Z490 Gaming Edge için uyumlu Ram tavsiyesi

T The R0CK Konu Sahibi
geçen yıl (602 mesaj)
Başlıkta da belirttiğim gibi uyumlu ram arıyorum yardımcı olabilir misiniz ?
Bütçe 1.5k
B Bacardi36
geçen yıl (261 mesaj)
https://tr.msi.com/Motherboard/support/MPG-Z490-GAMING-EDGE-WIFI

Buradan uyumluluk bölümüne girip uyumlu RAM bulabilirsiniz. Ama RAM modelinizi kendiniz seçip uyumlu olup olmadığını verdiğim linkten bulmanız daha doğru olur.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


M meku
geçen yıl (594 mesaj)
aklında olsun xmp açacağım diyorsan resmi sitedeki QVL listesindeki ramlarda xmp stabil çalışacak diye bir durum yok.

bende de QVL listesindeki ramlarden var ancak manuel OC yaptım ramlere, xmp açtığımda hatalar çıkıyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T The R0CK Konu Sahibi
geçen yıl (602 mesaj)
d80 seçtim bakalım umarım sıkıntı çıkarmaz


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @meku

M meku
geçen yıl (594 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: The R0CK

d80 seçtim bakalım umarım sıkıntı çıkarmaz
normal kullanımda çıkarmaz sadece xmp açtığında memtest ile tarat eğer sorun yoksa windows da oyunlarda vs test edersin, mavi ekran, reset, ses kısılması vs gibi değişik sorun yaşamazsan sıkıntı yok demektir.

sorun varsa xmp kapatıp manuel oc yap ki ben her anlamda manuel OC yapmanı tavsiye ederim xmp tanımlı değerlerde ram'e fazla voltaj verebiliyor. mesela ben xmp açtığımda ram'e 1.5V veriyordu 1.45V'ye düşürdüm stabil şekilde çalışıyor.
X Xdian
geçen yıl (2568 mesaj)
Anakartın ram listesine göre bakarsanız ram bulmanız zor. Çünkü o listelere göre ram çok zor bulursunuz. En kolay yolu alacağınız ramin sitesine model numarasını girip desteklediği anakartınızı bulmanız. Benim anakart Msi z490 ace, anakart ram listesinde satın aldığım ramlerin desteği görünmüyor. Ama ramlerin sitesinde (crucial) desteklediği belirtilmiş. Ürünü aldım cl16 3800 gayet güzel çalışıyor xmp.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M meku
geçen yıl (594 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Xdian

Anakartın ram listesine göre bakarsanız ram bulmanız zor. Çünkü o listelere göre ram çok zor bulursunuz. En kolay yolu alacağınız ramin sitesine model numarasını girip desteklediği anakartınızı bulmanız. Benim anakart Msi z490 ace, anakart ram listesinde satın aldığım ramlerin desteği görünmüyor. Ama ramlerin sitesinde (crucial) desteklediği belirtilmiş. Ürünü aldım cl16 3800 gayet güzel çalışıyor xmp.
aynı anakartı ben de kullanıyorum ancak thermaltake toughram 4600mhz lik ramları xmp enabled şekilde düzgün çalıştıramıyor. hem QVL listesinde var hem de ram in sitesinde desteklenen anakartlarda bulunuyor. manuel overclock atarak stabil şekilde çalıştırdım.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.