Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
5
Cevap
511
Tıklama
0
Öne Çıkarma
MSI 785GM-E51 bios update sunucu açılmıyor...:((

M mbekin Konu Sahibi
8 yıl (132 mesaj)
Dostlar selam,

Bu zamana kadar hiç yapmadığım bir şeyi yapmak istedim. BIOS UPDATE.. Windows üzerinden MSI Live Update 5 programı üzerinden updatei başlattım.
Açık programları kapatmamı istedi, ve diş ekranı açılarak işlem başladı. Bitirdiğinde bit hata ekranı çıktı ve restart yaptı. Sonrası malum.
Seçenekler;
Güvenli mod falan olan kısım ekrana geliyor. Hangisini seçersem seçeyim bir süre sonra öyle kalıyor ve açılmıyor.
YARDIIIIMMM...< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


U uzmanbiyolog
8 yıl (1120 mesaj)
güvenli mod ekranı geliyorsa anakartındaki bios sağlam demektir.hemen bios ayarlarına gir.daha önce sistemi kurarken hdd ayarlarını ide mod olarak mı yaptın yoksa ahci mod mu? bu ayarı eski haline getir Windowsun eskisi gibi açılacak.
M mbekin Konu Sahibi
8 yıl (132 mesaj)
Hdd ayarları ahci idi. Ben ide yaptım kaydettim çıktım. Fakat yine aynı sorun. Hdd yi görmüyor sanırım. Çözemedim..< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


U uzmanbiyolog
8 yıl (1120 mesaj)
hdd'yi görmese güvenli mod ekranı gelmez.diskinde önemli bilgilerini yedekleyip yeniden Windows kurmayı dene.
M mbekin Konu Sahibi
8 yıl (132 mesaj)
Bios tan CD yi ilk önce okumasını seçerek Windiows u yeniden kurmayı denedim. Gerekli dosyaları yüklüyor. sonrasında winwows kurulum aşamasına gelince (yeşil noktaların kaydığı kutucuk) hemen başında donuyor. Hatta yaklaşık 15dk bekledim tık demedi.
M mbekin Konu Sahibi
7 yıl (132 mesaj)
Sorunuma cevap yazmayı unutmuşum. Sağolsun bir arkadaş özelden yazarak haberdar olmamı sağladı.

Sorunumu nasıl aştım?
1- Öncelikle BIOS ile bir tecrübeniz yoksa, bilgisayarınız problem çıkarmıyorsa, sadece biosu update edeyim diye BIOS a bulaşmayın derim. Bilen birinden yardım isteyin. Aksi halde düzelteceğim diye baya bir zaman harcamış olursunuz.

2- Mutlaka çalışır vaziyetteki bios un yedeğini alın. (benim gibi yaparsanız -üzerine yazma gibi- ve bu işte iyi değilseniz 3 gün uğraşırsınız)
3- Çözüm aslında çok kolaymış; linkteki adresten anakartımın bios sürümlerini hepsini indirdim. En güncelinden geriye doğru yüklemeye başladım. sanırım v2.5 te HDD yi tanıdı ve sistem sorunsuz açıldı.


http://tr.msi.com/product/mb/785GME51.html#/?div=BIOSDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.