Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
motorlu vana ile merkezi sistem ısıtma kontrolü

N natbolad Konu Sahibi
geçen yıl (1232 mesaj)
Merhaba,

evde merkezi sistem var. nasıl olduysa iskanlı bina ama termostatik vana yok. olmaması da iyi aslında direk kapatabiliyoruz, evde olmadığımız süreler çok fazla ve ev yeni olduğundan yalıtımı iyi ve kısa sürede ısınıyor.

aklımda bir sistem var bir türlü yapamadım. önerisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Aklımdaki sistem;
xiaomi akıllı ev sistemi hub, 2 adet kablosuz derece ve akıllı priz ile otomasyon yapmak, ev sıcaklığını 23 derecede sabit tutmak (Bebek var) 23 derecenin altında priz çalışacak ve merkezi sisteme eklenecek vanayı açacak. Bu sistemin xiaomi kısmını kurdum; şimdilik ev güvenliği, sıcaklığın manuel kontrolü ve lamba açmak için kullanıyorum

Kollektör çıkışında DN25 plastik boruya 2 yollu motorlu vana ve 220 V tahrikli aktüatör içinse uygun model bulamadım.

DN25, normalde açık, su sıcaklığına ve debisine dayanacak, 220V'la çalışan

-bulduklarım; general ST21 aktüaatör ve vanası güvenilir gelmedi, danfoss 088H3112 ve RA-N, RA-FN vana ise fan coil vanası dendi, suya uygun değilmiş.https://assets.danfoss.com/documents/DOC312741699012/DOC312741699012.pdf
-ben NO vana istedim (Elektrik giderse ya da bozulursa açık olsun diye ama
-Dönüş hattına montaj olsun istedim (basınç-debi daha düşük diye hissediyor daha az zorlanır diye düşünüyorum, sadece his bilimsel değil :) ama orada yer yok, giriş kollektörü önüne koymak sakıncalı mı?

Buna benzer sistem kuranlar özellikle hangi vana ve aktüatörü kullandılar yardım ederlerse ço memnun olurum.



DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.