Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
1019
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Motor Isınınca Düşük Devirde Cızırtı Neden Yapar?

G GündüzCanYILMAZ Konu Sahibi
11 yıl (7 mesaj)
Arkadaşlar aracım focus 2001 1.6 ambiante. Aracımda birazdan bahsedeceğim bir cızırtı ve çekişten düşme problemim vardı. Ustama götürdüm, biraz işleri vardı o yüzden 1-2 saat kadar bekledim sonra şikayetlerim neticesinde buji, buji kabloları, bobin, hava filtresi ve benzin filtresi değişti. Çekiş arttı ses azaldı ama kesilmedi. Ses için tabi ki duymadan çok net cevaplar verilemeyebilir ama yine de bir şansımı denemek istiyorum :)

Motor soğukken hiç problem yaşamıyorum, aracı 1 saat kadar devirli kullandığımda yalnızca düşük devirlerde bariz ve kesintisiz duyulan bir cızırtı oluyor. Gaza ne kadar basarsam ses o kadar artıyor ama devir 2300 civarına geldiğinde ses azalıp yok oluyor. Acaba hararet mi yapıyor gibisinden düşünüp aracı kenara çekip test modda baktım, sıcaklık 89 civarı seyrediyor. Ses mekanik bir sürtünme sesi gibi tır tır tır gibi kesik kesik değil, zırrrrrrrrrrrr gibi ses. Bu ne olabilir neden olabilir bi fikriniz var mı? Ses LPG de de yapıyor, benzinde de. LPG takılmadan önce de vardı.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: SEYRANLIE efruz bey
10 yıl (1 mesaj)
bayağı bir zaman geçmiş.Merak ettim sorunu çözebildiniz mi?nisbeten bende benzer sesi rölantide çalışırken duyuyorum.
G GündüzCanYILMAZ Konu Sahibi
2 ay (7 mesaj)
Hocam motor titreşiminden kaynaklı olduğunu bulmuştuk o zaman. katalizör üzerine kelepçe attırıp biraz sıktırdık, sesi biraz azaltmıştı. Ne zaman yüke binse geliyordu ses, hatırlıyorum. Sonraki focusumda biraz daha azdı bu. Rölantide gelmemesi lazım bu sesin
_____________________________

Eski kullanıcı adı: SEYRANLI


DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.