Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
153
Cevap
0
Tıklama
268
Öne Çıkarma
Cevap: Moov Araçlarının Aküsünü Kullanıcılara Ödetiyor (2. sayfa)

S SirrealsQ
7 ay (1140 mesaj)
gerçekten aklın sınırlarını zorluyorlar.
2 2guyS
7 ay (185 mesaj)
O kadar kişi aracı kullanıyor, akü masrafı en son kullanana mı yığılıyormuş? Şaka gibi olay. Devlet halkı bu kadar silkelerken bu özel şirketlere de bir cesaret geldi. Herhalde kendilerine de ses edilmeyeceğini sanıyorlar.
A Akhenatonnn
7 ay (1727 mesaj)
15 dakika araba kiralamak nedir bisikletmi bu yahu< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


H Hemican
7 ay (8483 mesaj)
Cidden cok sacma.
Ku bitse bile 800 Tl takviye mi olur. O paraya yeni Aku alinir zaten.

BU arada karttan cekmisler mi? Cekmedilerse karti iptal edin. Yazili itiraz edin. Siz ugrascaginiza onlar ugrassin tahsil etmeye.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

H Hasan7 Konu Sahibi
7 ay (1670 mesaj)
Ben maili görünce kartı e ticarete kapattım, her sabah düzenli deniyorlar çekemiyorlar. Maili dikkate almasam gitmişti çoktan.

Yeni akü aldık deseler bir mantığı var, utanmadan takviye yaptık yetti demişler. Nasıl bir takviyeyse artık 885 lira tutan. Attıkları cevap maili bu:

"Merhaba Hasan Bey, Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bildiriminiz özelinde 34BNE993 plakalı kiralamanıza ait yansıtma itirazınızı ilettiniz. Yaptığımız incelemede kiralamanız sonrasında yaşanan kiralama iptali ile aracın hizmet dışına alındığı ve saha operasyonumuz tarafından gerçekleştirilen kontrollerde araca akü takviyesinin yapıldığı ve kullanımınız sonrası far/iç aydınlatma/radyo vb açık kalmasından sebeple akünün bittiği tespit edilmiştir. Bildiğiniz üzere kullanıcılarımız kiralama sonunda özetle sonraki kullanıcıların alımına engel bir şekilde parketmediklerine dair onay beyanı vermektedirler. Belirtilen sebepten ötürü gerçekleştirlen yansıtmada herhangi bir yanlışlık görülmemiştir. Saygılarımızla. "< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 4 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Hemican

W willyyyyy
7 ay (576 mesaj)
ne saçma iş ya, şimdi uğraş dur bakalım...
K khytr89
7 ay (7837 mesaj)
Bence adamlar haklı, arabanın elektirik tesisatıyla ilgili bir şeyi açık bırakıp gitmeniz ve zarara uğramaları sizin sorumluluğunuzda.

Arabayı aldığınızda marş basmıyorsa o zaman tabii ki size yansıtmaları saçma olurdu. Nasıl teslim aldıysanız o sekilde bırakmanız lazım.

Baktınız arabanın akü, yağ lambası ya da lastik basıncı yanıyor kiralamayı iptal edip firmaya bilgi iletmeniz gerekir.

Neticede ticarethane, herkes farları, teybi açık bırakıp gitse bu insanlar ne kazanacaklar ? Şahsi arabanızı bu sekilde kullanmayacağınıza göre kirada da bu şekilde olmalı.

Kiralık arabaya binmeden önce önce her yerinin fotoğrafını çekmek ( dış, iç ) + yağına suyuna lastiklerine muhakkak bakmak gerekir.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

C canlee89
7 ay (6365 mesaj)
Bu kadar çok şaşıranı görünce ben şaşırıyorum Türkiye la bura< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


1 19can84
7 ay (8791 mesaj)
8 gün içinde faturayı kabul etmediğinize dair mutlaka email ile de olsa bildirimde bulunun.


8 gün içinde itiraz etmeyince faturayı kabul etmiş olmak ve ispat yükünü üstlenmek gibi saçma bir hüküm var türk ticaret kanununda.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

H Hemican
7 ay (8483 mesaj)
Bir tane daha cevap yazin hocam aracin farlari aydinlatmasi radyosu tarafimdan acik birakilmamistir. Sonraki kullaniciya engel bir durumda birakilmamistir. Bu sebeple ilgili faturaya itiraz ediyorum ve duzeltilmesini talep ediyorum diye.


Arac 1 saatte gitti diyorsunuz hocam. Dusunun sonraki adam gelcek aku bitik diycek kiramayi iptal edicek. Firma gelip takviye yapicak. Bunlarin hepsinin 1 saatte olmasi imkansiz. Bir sonraki kullanici da bitti bence.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Hasan7

S suatcagdas
7 ay (3607 mesaj)
iyide güncel araçlarda zaten aküyü korumak için sistem var. akünün size dedikleri şekilde bitmiş olmasına imkan yok. bende reno kullanıyorum, motoru stop edip kapıyı açtığınız anda far/teyp/klima vs. açık olan ne varsa hepsi otomatik kapanır. hatta kapıları kilitledikten 2dk. sonra sistem komple aküden gelen elektriği keser (park halinde elektrik kaçağından dolayı yangın vs. olmasın diye)

ben olsam ilgili aracın kullanım kılavuzunu netten indirip, ordaki detaylı açıklamaları SS alıp mail ile karşıya gönderirdim. yani aracın kullanım kılavuzunda zaten yazıyor siz onları açık unutsanız bile araçtan inince far/teyp kapanıyor diye.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Hasan7

D Dura-Ace
7 ay (1997 mesaj)
Ekşi de başlık açtırabilirseniz geri adım atarlar yüksek ihtimal. Bu firmalar maalesef böyle artık.
D Dreamerrrr
7 ay (289 mesaj)
Moov da thodex yolunda emin adımlar ile ilerliyor anlaşılan.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R roltec
7 ay (244 mesaj)
kışlık lastikleri değiştirmek kime patlayacak bakalım
S sasdw333ew
7 ay (63 mesaj)
kartı iptal et
K kopser123
7 ay (673 mesaj)
Bizim arkadaş minibüse arkadan geçirmişti Moov ile adamlar telefonda "Sorun değil xxx bey biz hallederiz, siz yine gönül rahatlığı ile araç kiralamaya devam edebilirsiniz." demişlerdi.
G goodorevil
7 ay (15168 mesaj)
Araç kiralamanın mantığı zaten aracın bakımı v.b uğraşmamak değil midir?
R Rio_34
7 ay (37 mesaj)
Sanal kartı kabul etmedikleri için uygulamayı silmiştim. İyi yapmışım. Size de geçmiş olsun. Dediğiniz gibi ışığı, farı vs. açık bırakmadıysanız sizlik bir problem yok demektir. Umarım sonuç alırsınız.
H Hasan7 Konu Sahibi
7 ay (1670 mesaj)
Mail attım çelik motorun bazı mail adreslerine hocam ama geri dönüş olmadı. Yarın bir de müşteri hizmetlerini arar sesli iletirim bu talebimi. Ben de farkındayım, kabul etmediğimi iletsem tam manasıyla iyi olacak dediğiniz gibi.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @19can84

D deserthawk
7 ay (12179 mesaj)
Ne güzel iş ya valla konuda yazılanlara göre.

Ortada kanıt var mı? YOK.
Yapılan işlem öncesi son kullanan bilgilendirildi mi? HAYIR.
Bu bedelin karşılığı var mıdır, keyfen mi yazıldı? HAYIR. TEK SATIR YANSITMA FATURASI.