Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
27
Cevap
0
Tıklama
19
Öne Çıkarma
Cevap: Montrö Boğazlar Sözleşmesinden Çekiliyor muyuz ? (2. sayfa)

F fractal design
10 ay (2447 mesaj)
Deniz anasında omurga arıyorsun. Omurgasız onlar :) Duruma göre her şekle girerler.
Bu mesajda bahsedilenler: @asderty

C cormen
10 ay (5429 mesaj)
Marmara'yı ayran yaparsak çekileceğiz galiba.
N NumberOfPi
10 ay (67 mesaj)
Bu çok tehlikeli bir söz, artık kimin hain olduğunu görmek lazım yoksa bunlar çok kötü işler yapacak.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D darkmoon34
10 ay (3485 mesaj)
Sözleşmenin iptal olması durumunda Yeni bir sözleşmeme yapılamaması durumunda iki ayrı uluslararası düzenleme geçerliliğini koruyacak. Bunlardan ilki Lozan Antlaşması’nın 23’üncü Maddesi. Diğeri ise Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin 1’inci Maddesinin ilk paragrafı. Boğazlardan geçiş ve ulaşım serbestliği ilkesinin uygulama süresinin sonsuz olacağını bu düzenlemeler ile kayıt altına almış durumda...

Bu ne demek sen sözleşmeyi iptal etsende gemiler geçer.. yani iptal edilmesi bize bir avantaj sağlamaz tam aksine dezavantaj sağlar bu arada iptal edilmesi durumunda çünkü kontrolün olmıycak artık geçmişe yönelik bir depozito ödenmesi de söz konusu olucaktır bu parada öyle az buz bir para çıkmaz tahminim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 25 Mart 2021; 18:11:16 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N NaturalBornKillaz
10 ay (303 mesaj)
Bu iş akp'yi aşar.İstanbul sözleşmesine benzemez bu, öttürürler adamı.
C Cem
10 ay (7024 mesaj)
Bak buraya yazıyorum, maçası yiyorlarsa yapsınlar. Yapsınlar eğer sonucu iyi, ülkeye faydalı olursa oyumla birlikte en az 10 taneda akpye kazandıracam. Bu kadar açık ve net.
O Opus Diabolicum
10 ay (916 mesaj)
bence yapabilirler koyunlar uykusundayken.
M MuharremAylar
10 ay (1634 mesaj)
Dünyanın hiçbir ülkesi sahip olduğu doğal boğazlardan geçiş ücreti alamıyor, Türkiye'ye özel değil.
Bu mesajda bahsedilenler: @Candaroğulları

M myfranco
10 ay (11313 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

abd büyükelçisi lgbt dedi , aynı gün istanbul sözleşmesinden çekildik.

biri dalına basmayınca reis bir şey yapmaz.

"abd kırmızı ışıkta durmaz" ısrarlı olurlarsa kıpkırmızı olabilir.
Evet. ABD papaz dedi, Erdoğan kızıp papazı verdi.
Ey Avrupa dedi. Merkel ''Türkiye'ye yaptırımı konuşuyoruz'' dedi. Erdoğan şak ''yüzümüz Batı'ya dönüktür'' dedi.

Gün gelir de ABD'ye kafa tutabilirsek ne güzel ancak o gün bu gün değil. Bu ekonomi ile b.kumuzda boğarlar bizi. Dünya'da petrol TL ile satılır, o zaman kafa tutarız. Bu tabi ABD ne derse yapalım demek değil. Herifler şu anda güçlü. 10-20 sene sonra ne olur bilmiyoruz. Enflasyon %1-2lerde, asgari ücretin alım gücü olduğu, vergilerin makul ve gençlerin geleceğe umutla baktığı bir ülkeye razıyım ben. Ülkede huzur olsun, siyaset konuşmayalım, bu da yeter bize.
M M3lank0lik
10 ay (5824 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: pyramidhead52

Evet, ben de kontrol ettim aynen bu şekilde yazıyor. Benim bir hukuk bilgim yok ama anayasa diğer her şeyin üstündedir diye tahmin ediyorum?

Dolayısıyla aslında bu Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin kanunen bir geçerliliğinin olmaması lazım. Montrö gibi sözleşmelerden de tek kişinin kararı ile çıkılamıyor.

Siyasetle çok ilgilenen bir insan değilim, insanları kutuplaştırıyor bütün siyasetçiler. Ama hiçbir şekilde bir kişinin eline böyle yetkiler verilmesine anlam veremiyorum, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine nasıl evet oyu kullandı bu halk gerçekten onu da aklım almıyor. Büyük bir kesim doğru düzgün okumadı bence, araştırmadılar konuyu.
Kenan evrenin darbe anayasasınada bu halk %92 verdi.Önce alkışladılar darbe yapanları sonra lanetlediler.Bu halkın akıllıca oy kullanabileceği nerede görülmüş büyük çoğunluğu ruh hastası korkak topluluğu güce tapan gücün altında ezilen piyon.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @pyramidhead52
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.