Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
212
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Monitör açılmıyor????

Y yarabandi Konu Sahibi
13 yıl (43 mesaj)
arkadaşlar bilgisayarı alalı bir 4-5 sene oldu.. Çin malı "Likom" marka 15'' bir monitörüm var 3-5 aydır beni deli etti. Bilgisayarı açtığımda açılmıyor.. Bilgisayar açılıyor windows açılış sesini duyuyorum ama ekran gelmiyor. Arkasından power kablosunu sök çıkart yapınca bazen birinci atraksiyonda monitör içinden bi cızırtı gelince seviniyorum çünkü açıldığının işareti oluyor.. Ama kimi zaman sok-çıkart-sok-çıkart tık tık ses geliyor ama açılmıyor.. bugün özellikle beni çıldırttı kaldırıp fırlatacaktım yere artık o derece yani.. 1 saat açılmadı... belki daha fazla.. açıldıktan sonra gayet güzel görüntü alıyorum çalışıyor ediyor.. yemeğe gidiyorum geldiğimde güç tasarrufundan dolayı kapanmış oluyor... hadiiii işleme yeniden başla sök-tak-sök-tak aklına eserse çalışır artık.. derdi ne bunun bilen var mı? hayır maddi durumlar bu aralar kötü... değilse hiç burada sormaya yeltenmeyip parçalayacağım bu sinirle..

not: aynı olayı arabamın merkezi kilit sistemi de yapıyor.. başında 5-10 dk beklediğim oldu.. neyse ki bu kadar sık değil arada sırada yapıyor o olayı şükür ortalık yerde uygunsuz zamanda elin yanında çıkarmadı aynı rezilliği ama tırsıyorum ona da baktıramadım doğru dürüst.. bunun konuyla simdi alakası yok ama yine de yazayım dedim aklıma geldi ne bilim öyle bi muhabbet.. monitör olayı şu an acil :)
M MuratTURAN1977
13 yıl (2904 mesaj)
monitör gibi cihazlarda elektriği serbest bırakan ufak bir sigorta tarzı bir alet vardır
zamanla elektrik akımları ile bozulabilir
büyük olasılıkla bundan yapıyordur
bozulma derecelerine göre masrafı az veya çok olabilir
ama her ne olursa olsun o masrafa vereceğiniz para ile aynı boyutta veya daha büyük ikinci el sağlam tamirsiz bir monitör alabilirsinizDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.