Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
9
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Modem değiştirmeli miyim?

B BerkayAltok Konu Sahibi
3 yıl (179 mesaj)
Millenicom Prestij paketini kullanıyorum ve speedtestte 90mbps download 3.5mbps upload alıyorum fakat Rainbow Six Siege oynarken ve arkada hiçbir indirme vb olmadan 70ms 3000 bitrate yayın açınca 100ms alıyorum. Eve taşınalı 3 hafta falan oldu ve interneti bağlatmadan önce komşunun internetini kullanıyordum wifi adaptörü ile o zaman Rainbow Six Siege'de 60ms falan görebiliyordum ki speedtestte 1.3mbps down 0.7mbps down alıyordum şu anki ping yüksekliğinin modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Modemim Turkcell Superonline'nin verdiği Huawei HG658 v2 anlaşılabileceği üzere ikinci el aldım. Fakat şöyle bir avantajım var modemi emekli olmuş ve modem al sat yaparak ek gelir elde eden tatlı bir amca ve şuanda elinde TP-Link TD-W9970 vede AirTies Air 5650v2 var değişim yapabilirim kendisiyle sizce yapmalı mıyım yada iade edip başka kaynaklardan daha iyi bir modem almalı mıyım?
B BerkayAltok Konu Sahibi
3 yıl (179 mesaj)
Ayrıca forumda dolanırkenhttps://forum.donanimhaber.com/millenicom-da-altyapi-tercihi-mumkun-mu--136273254 bu konuyu gördüm ve superonline altyapısı ile hizmet alabileceğimi öğrendim. Bildiğim kadarıyla Superonline en iyi ping değerlerini veren firma millenicom'u arayıp prestij paketini iptal ettiriphttps://www.milleni.com.tr/eviniz-icin/kampanyalar/internet/superonline-fiber-internet-kampanyasi/84ce9672-ab87-469d-9674-84f2d95451dd? Superonline Fiber İnternet kampanyasına 5 lira farkla geçeyim mi? (ücretsiz modemde veriyorlar)
O ozgurr34
3 yıl (895 mesaj)
Fiberde de ip konusunda pek iyi değil milleni, henüz online oyun denemedim ancak statik ipleri problemli ve microsoft sunucularına bağlantı kurulamıyor. Ben geçeli bir hafta oldu ancak iptal ettirip superonline’a geri geçmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurr34 -- 22 Aralık 2018; 14:53:1 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B BerkayAltok Konu Sahibi
3 yıl (179 mesaj)
Araştırdığımda Superonlinenin fiber altyapısı yokmuş apartmanımda yani altyapı değişikliği için uğraşmak gereksiz olacak
B BerkayAltok Konu Sahibi
3 yıl (179 mesaj)
Snr değerlerim bu şekilde

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Alper Karaer - Millenicom

A Alper_Karaer
3 yıl (906 mesaj)
Selam Berkay
Millenicom destek hesabına PM atabilir misin? Bu teknik konuyu arkadaşlarım daha iyi takip ederler< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @BerkayAltok

B BerkayAltok Konu Sahibi
3 yıl (179 mesaj)
Merhaba Berkay, şu anda teknik birimden yukarıda yazdığın modemleri kıyaslatamadık ama bildiğimiz bir şey var ki Prestij kampanyasında maksimum verimi almak için iyi ve yeni bir modem sahibi olmanı tavsiye ederiz. Bu arada ayda +9 TL faturana yansıyacak şekilde bizden de modem temin edebilirsin. Bilgine.

Şeklinde çok genel geçer bir cevap verdiler.
Bu mesajda bahsedilenler: @Alper Karaer - Millenicom

B BerkayAltok Konu Sahibi
3 yıl (179 mesaj)
Modemi değiştirdim kullanıcıadı@millenicom ve şifreyi girdim fakat 3-4 gün önce çözülmüş olan ağ bağlantısı yok hatası tekrar nüksetti
Bu mesajda bahsedilenler: @millenicom , @Alper Karaer - Millenicom

E Elessar Eredhian
3 yıl (3863 mesaj)
Bandwidth kullanımı artınca ping yükselmesini engellemek için trafik düzenlemesi yapan bir QoS sistemi çalıştırmalısın. Her modemde olmuyor; olan çok iyi olmuyor vs. biraz çetrefilli bir iş.

Ben eski TP-Link modemime OpenWRT kurup SQM (Smart Queue Management) eklentisini kurdum. Bu sisteme aldığınız maksimum hızın biraz altını girdiğinizde bağlanan cihazların bant genişliğini ona göre otomatik olarak şekillendirerek yayın/download gibi işlemlerin pingi etkilememesini sağlıyor. Tabii ki 3,5 mbps internet ile 3000 bitrate yayın yapıp pingin düşük kalmasını beklemek çok gerçekçi olmaz. En nihayetinde girdiğiniz bitrate sadece video içindir ses için de üzerine eklenir. Oynadığınız oyuna göre de ciddi etkiler görebilirsiniz.

Dediğim gibi, en iyisi bir QoS ve biraz daha düşük bir bitrate (mesela 2500)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B BerkayAltok Konu Sahibi
3 yıl (179 mesaj)
Sanırım Zyxel VMG3312-B10B modem OpenWRT desteklemiyor yine şanssızız anlaşılan
Bu mesajda bahsedilenler: @Elessar Eredhian
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.