Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 2 mobil kullanıcı
45
Cevap
0
Tıklama
9
Öne Çıkarma
Cevap: Milli Uzay Programı'na 1 milyar dolar bütçe: 'Somali' detayı dikkat çekiyor (3. sayfa)

D DH Misafiri
2 hafta (70186 mesaj)
Ya Rusya Kazakistandaki Baykonır(muhtemelen yazılışı böyle değil) uzay üssünü kullanıyor bizden daha kuzeyde. Varsın fırlatma verimliliği düşük olsun en azından elin Somalisine kuracağınıza vatana kurulsun saçmalamayın. Hoş bana göre imkansız gerçi de arabayı yapamadılar daha
S sanapazar10
2 hafta (38 mesaj)
Uzaya çıkıyoruz hemde somaliden... yerssen
1 18arif
2 hafta (125 mesaj)
O fabrika 7 yıldır Koç ailesine tank yapımı için neredeyse hibe edildi.Bize de 7 yıl kaybettirdi. Fabrikayı hiç görmeden bilmeden, nerede bile olduğunu bilmeyip kapısından bile geçmeyen ne yaptığını bile bilmeyenler ahkam kesmiş. Ne kadar çok uzman varmış. Klavye eskiteceğinize gidin fabrikayi bir görün.
Bu mesajda bahsedilenler: @cocainbar

1 18arif
2 hafta (125 mesaj)
Projenin değil gerçekleşmesi, düşünülmesini, hayal edilmesini bile hazmedemeyenlerin bu memleketin okumuş (!!!) çocuklarından çıkması "şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler" dab-ı meselini aklıma getirdi. Demek ki bu karar alma ve uygulama makamlarına gelseler memleketin ağzına s......lar.
A Aseuz
2 hafta (1355 mesaj)
Lan oğlum yok öyle bir şey, yeni vergi getirecekler önce gazlıyorlar işte anlayın artık.
Bu mesajda bahsedilenler: @McSlaty

M murat2580
2 hafta (763 mesaj)
tüm dünyanın şapka çıkardığı insana bu kadar düşman olan başka halk yoktur her halde bitmediniz gittiniz


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Sarı Mucit

M Morosentez14
2 hafta (1 mesaj)
İnşallah bu hedefimizi de gerçekleştiririz.Bazı insanlar atıp tutuyorlar ama bahsettikleri şeyler belgesi halk arasında konuşulan dedikoduları geçmez.
Ben memnunum bu fikirden yakında zaten birileri uzayda ne işimiz var diye der demiştim haberi ilk duyduğumda memleketin bir zihni çok tahmin edilebilir oldu artık. sanırsın dünyanın en leş ülkesinde yaşıyoruz yapılan yenilikler suç yapılmıyan yenilikler suç kimse ortaya fikir atmıyor sadece boş boğazlık ile eleştiriliyor ulan bir günde dolmuşta veya belediye otobüsünde bir dedeyi bir amcayı da sanki devlet yönetimi hakkında herşeyi biliyor gibi davranmadığı zamanları görürüm inşallah...
R RaptorFX
2 hafta (6515 mesaj)
"Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz." demiş Ziya Paşa. Şimdi bakıyorum bu arkadaşların yaptıklarına. Ve diyorum ki. 1.1 milyarı kim yiyecek acaba?

Olmasını tüm hülogghhcu takımdan çok isterim ama... Aması yukarıda yazılı.
S Sarı Mucit
2 hafta (3664 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: murat2580

tüm dünyanın şapka çıkardığı insana bu kadar düşman olan başka halk yoktur her halde bitmediniz gittiniz
dünya şapka mı çıkarıyor?
şapka kanununa muhalefet ediyor o zaman dünya
cezası malum...
S Serkan Murat Yıldırım
2 hafta (190 mesaj)
Bu bilim degil ki , gundem degistirme oyalama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Source

H Hoca
2 hafta (411 mesaj)
Sokaktaki gençlere sorabilirseniz en büyük hayaliniz nedir diye ? En büyük hayalleri, memur olmak, işsiz kalmamak, evlenmek. Şu sıralar, gelecek korkusu ile eve gelen faturalara bakmaktan Ay'a bakmaya zaman kalmıyor tabii. Bizim geleceğimizi faturalar belirliyor.
F Forum1th
2 hafta (830 mesaj)
Açıkcası uzaya gitmenin kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Uzay konusunda kendimizi geliştiririz. Ama bir sıkıntı var. Cari açık çok, merkez bankası rezervleri negatif durumda iken, Ay'a gitmek kadar gereksiz bir şey nereden çıktı?
Uydu vs. fırlatılsa o paraya en azından insanımız kullanır, ordumuz kullanır bir işe yarar. Ama, Ay'a gitmenin kesinlikle somut bir faydası olmayacağını düşünüyorum.
Belki de Ay'a da çıktık demek için yapıyorlardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A AnadoluEfes
2 hafta (3947 mesaj)
Uzay vergisi çıkartırlar ise şaşırmam sonra gidip roketler nerde diye sorarsan devlet sırrı sana açıklama yapmak zorunda değiliz ananıda al git diye bilirler
C Chillout
geçen hafta (3698 mesaj)
Yerli uçağımızı göklere çıkaramadan direkt roketi aya gönderiyoruz demek.
A aliosman2323
7 gün (1534 mesaj)
Onlar konuşur Akparti palavra atar :)DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.