Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
11
Cevap
559
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Millenicom her akşam sabit ping sorunu
B
2 yıl
Er
Konu Sahibi

Merhaba, mevcut millenicom müşterisiyim bağlattığımdan beri ara sıra ping sorunu olsa da şikayetçi değildim bu durumdan çünkü çok fazla değildi ancak son 1 aydır Allahın her akşamı pingim speedtestte 70 çıkıyor. Gündüz ölçüm yaptıgımda bu ping 7 sabit ama akşam olunca ping sürekli yükeseliyor csde gündüz 40-50 olan pingim akşam sabit 130-140 ve bu durum gece 24.00a kadar devam ediyor sonra bitiyor eski haline geri geliyor. Bu değerler tüm her şeyde geçerli discord vs de aynı durumda. Millenicom ile çok defa görüştüm şikayet bildirdim teknik ekibe bağlanmak mümkün değil ancak geri beni aradıklarında pinge müdahele edemediklerini ve öyle kullanmam gerektiğini söylediler ve kapattılar herhangi bir çözüm sunmadılar. Bende gündüz ve akşam tracert testleri yaptım ve belki burada anlayan biri yardımcı olur diye konu açıyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
iss değiştirsem düzelir mi?
Düşük olan değerler gündüz için
Yüksek olan değerler akşam çıkıyor üzerlerine yazamadım kusura bakmayın.
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >M
2 yıl
Yarbay

Millenicomun altyapısında çok büyük sorunlar var. Çıkmaktan başka çareniz yokB
2 yıl
Er
Konu Sahibi

en yakın zamanda bu işe yaramaz iss den çıkmak ilk işim olacak. Teşekkürler.B
2 yıl
Er
Konu Sahibi

Türknete geçiş yaptım sorunum çözüldü.J
2 yıl
Yüzbaşı

Akşam saati oldu internet yine felç bu sorunlar yüzünden geçen yıl türknetten milleniye geçtim. Napacağız her yıl iss mi değiştireceğiz.S
2 yıl
Teğmen

Merhaba soruna çözüm bulabildiniz mi acaba bir yıldır kullanıyorum mart sonundan beri ping ve düşüşler yaşıyorum bende.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
E
2 yıl
Çavuş

Turknete geçtim sorunum çözüldü demiş konu sahibi
Bu mesajda bahsedilenler: @sh7rk
S
2 yıl
Teğmen

Sinirden göz dününce böyle oluyor görmemişim. Geçiş işlemleri ne kadar sürüyor acaba değişiklik yaparım ama bu dönemde uzun süre internet gitmesi sorun yaratır benim için.

Paket normalde 100 olması gerekirken az zorlasa upload downloadı geçicek.
< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.
E
2 yıl
Çavuş

türk telekom fiber altyapısından, milleniden aldığınız 100mbps paketi mi sizinki?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
2 yıl
Teğmen

Aynen altyapı dediğiniz gibi Türk telekom, millenicom 100/8 Mpbs paketi. Bir yıldır sorunsuz kullanırken akşamları bu duruma geliyor. Gece 1 den sonra normal hızları görüyorum maalesef durum bu.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @egolego
E
2 yıl
Çavuş

Saturasyon denilen sorun hocam bu geçtiğimiz kasım gibi falan Turknet de etkilenmişti ama neredeyse herkeste sorunu çözdü gibi görünüyor bende yaşamıştım ama Turknet bu problemi abonelerinde giderdi gibi görünüyor isterseniz burdan detaylı bakabilirsiniz https://forum.turk.net/t/yasanilan-saturasyon-sorunlari-hk/5660 . Geçiş işlemine gelince bende Ekimde geçmiştim Milleniden Turknete arıyorsunuz müşteri hizmetlerini geçiş yapmak istediğinizi söylüyorsunuz, size mail ile evraklar yolluyorlar onları imzalayıp MNG Kargo ile ücretsiz bir şekilde Turknetin verdiği kod ile yolluyorsunuz yaklaşık 3 gün içinde falan onlara ulaşıyor evraklar, ulaiınca sizi arayıp soruyorlar geçişi onaylıyor musunuz diye, gün içerisinde geçişin tamamlanacağını söylüyorlar. Yani geçiş olana kadar siz milleniden internetinizi kullanmaya devam ediyorsunuz yani internet kesintisi yaşamıyorsunuz eğer hattınız fiber ise modem kullanıcı adı ve parolayı otomatik olarak alıyor fiber değilse siz girersiniz geçerken internet kesintisi olmuyor dediğim gibi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @sh7rk
S
2 yıl
Teğmen

Aynı durum yazıları okudum hafif hafif çıkan ping düşen download jiter hepsi yaşadığım durumu gösteriyor. Turknet en azından bu konu üzerinde durarak çözüm sunmuş musterisne. Milleni bir saat içerisinde çalışma tamamlandı diyip kapatıyor sonra gün içinde arayarak hat değerleri iyi sorun olduğu saate arayın diyorlar. Arayınca yine 20 dakika her şeyi baştan anlatmakla geçiyor sonra bir saate tamam mesajı şak telefonda.

Açıklamalar ve link için teşekkürler. Kapanmadan sonra ay sonuna doğru geçiş yapmayı düşünüyorum internet devam ediyorsa süper bir durum. Tekrardan teşekkürler 🤘🏻< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @egolego
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.