Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 2 kayıtlı üye, 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
171
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Cevap: Millenicom’dan 69,90 TL’ye taahhütsüz, AKNsiz fiber hızında ev interneti (9. sayfa)

E
eozen81
2 gün (8547 mesaj)
Merhaba, şu sorularıma yanıt alabilir miyim?

1. Kendi router'ımızı kullanmamıza izin veriyor musunuz yani kullanıcı adı ve şifreyi veriyor musunuz?
2. Prestij kampanyasında upload hızı nedir?
Bu mesajda bahsedilenler: @millenicom

B
b0Ni
dün (17239 mesaj)
3 aydır kullanıyorum, 69.90a 100mbps veriyorlardı o zaman hattım 80 destekliyor 80 kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım 3 ayda.
B
BlueLogic
dün (68 mesaj)
upluad verilmemesinin sebebi nedir acaba amaç nedir şaka gibi ya 100mbit' e 3mbit upluad nedir yahu bari 10 15 e çıkarılsa
Bu mesajda bahsedilenler: @millenicom

G
gelecek3535
dün (2042 mesaj)
Asil mesele su ,Netspeed mi ,millenicom mu, turk telekom mu ,superonline mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


W
Woozie
dün (610 mesaj)
@eozen81;
1. Türk Telekom FTTH alt yapısı bulunan müşteriler için modemi kullanım süresi boyunca ücretsiz olarak tahsis ediyorlar. Bunun dışında evet size kullanıcı adı ve şifre mesaj yolu ile gönderiliyor.
2. Prestij kampanyasındaki upload hızı da 4mbit'e kadar. Zaten bütün servis sağlayıcılarında da belirlenen maksimum hız budur.

@BlueLogic;
Yukarıda da belirtmiş olduğum gibi tüm servis sağlayıcıları için belirlenen maksimum upload hızı bu kampanyalar için 4mbit.

@gelecek3535;
Millenicom çünkü neden mi?
Türk Telekom ve Superonline şuanki şartlarda düşünmeniz gereken en son sağlayıcılar. AKN kaldırıldıktan sonra izleyecekleri politika yine hız düşümü şeklinde olduğu için düşünmenize dahi gerek yok. Üstelik fiyatları da gereksiz bir şekilde yüksek.

Netspeed tarifelerinde bildiğiniz gibi AKN bulunuyor. AKN kaldırılmasından sonra nasıl bir politika izleyecekleri sanıyorum şuan belli değil. Ancak muhtemelen onlar da Türk Telekom gibi kota bittikten sonra hız düşümü şeklinde güncelleme yapacaklardır. Bunun dışında 50mbit AKN'siz olan fiber hizmetini de 110TL gibi yüksek bir miktardan veriyorlar.

Şahsen Millenicom şuanda seçilebilir en iyi servis sağlayıcısı. 35mbit AKN'siz olan paketini 69,90TL'ye, 100mbit AKN'siz olan paketini de 84,90TL'ye alabiliyorsunuz. Taahhüt ve kota sonrası hız düşümü gibi sorunlarla da uğraşmanıza gerek kalmıyor.
S
SudaEriyenAspirin
dün (7024 mesaj)
3 aydır kullanıyorum. 50 mbit 70 TL, akn kota taahhüt yok. Vaadettikleri hızı veriyorlar. Akşam 8-12 arası yavaşlık oluyor. İpyi cgn den veriyorlar. Altyapı Türk Telekom. Kesilme kopma vs yaşamadım. Çok memnun değilim ama memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O
onurfredy
10 sa. önce (701 mesaj)
IP'yi CGN 'den vermeseler hemen geçerdim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y
yeB tadeS
8 sa. önce (318 mesaj)
Turknet alternatifi değil maalesef. Türknet 16mbit'e kadar verirken (ortalam 13-14 görüyorum) burası alt yapı sorgulamada 5mbit gösterdi.


Alabileceğiniz Hız: 5 Mbps
Bu değer evinizle santral arasındaki hattın maksimum fiziksel kapasitesini ifade ediyor. Gerçek kullanım sırasında bu maksimum kapasiteyi kullanmanız her zaman mümkün olmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeB tadeS -- 12 Kasım 2018; 17:14:52 >


W
Woozie
8 sa. önce (610 mesaj)
FTTH alt yapısında bulunuyorsanız bu durum açıkcası çok fazla etkilemiyor. (Kendi değerlendirmeme göre) Normalde kendim her zaman CGN dışı ip kullanıyordum buradaki arkadaşların durumunu anlamak adına CGN ip'ye geçiş yaptım yaklaşık iki haftadır bu şekilde kullanıyorum herhangi bir şekilde hız, upload düşmesi veya packet loss gibi bir durum ile karşılaşmadım. İndirme hızı da 12-13mb/sn şeklinde oluyor indirme yaptığınız yerde herhangi bir kısıtlama bulunmuyorsa. (100mbit, Prestij kampanyasında bulunuyorum.)

@yeB tadeS
Site üzerinde gösterilen hızlarda zaman zaman sorgulama yaptığınız yere göre değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden 5mbit şeklinde gösteriyor olabilir ancak şuan kullandığınız firmadan internet hızı olarak bir farklılık olacağını sanmıyorum. Sonuç olarak aynı alt yapı üzerinden hizmet veriliyor. (Türk Telekom)
Bu mesajda bahsedilenler: @onurfredy

E
egeboys0
7 sa. önce (2146 mesaj)
Mevcut hangi firmanın altyapısını kullanıyorsunuz? Oturduğum sitede sadece süperonline fiber var. Size geçmek istesem geçebilirmiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M
mermertaş
1 sa. (29 mesaj)
Turk.Net in destek kullanıcısından ibret alıp başlanmış sanırım.Böyle kullanıcıya yakın,sıcakkanlı görünmeye çalışıyorsunuz da senli benli konuşmalar pek hoş olmuyor.

Turk.Netten ağzı yanarken başka bir operatör ararken tarifelerinize bakmıştım.Naçizane önerilerimi sunayım.

Zaten 5 tl pahalısınız , bir de 105 tl aktivasyon tuzu biberi oluyor,taahhüt yok ama baştan kibar kibar taahhüt bozmuş gibi ödeme yapmak gerekiyor abone olmak için.Netspeed benzeri 6 aydan sonra almamak iyi olabilir. Ya da rakipleriniz Oris 50 tl Turk.Net 30 tl alıyor bu iş için daha mantıklı seviyelere çekin.

Doping Adsl döneminden beri biliyorum,müşteri memnuniyeti açısıdan pek parlak bir firma değildi Millenicom,keza burada da yok artık dedirtecek tecrübelerini paylaşan arkadaşlar olmuş.Biraz bunu kırmaya çalışmanızı öneririm.