Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
MİDE BULANTISI benim gibi olan var mı
R
2 yıl
Çavuş
Konu Sahibi

Ya şu lanet mide bulantısı yüzünden uçak dışındaki araçlara binmeye korkuyorum. En uzak yolun 15-20 dk olduğu bir ilçede yaşıyorum burada bile arabaya otobüse bindiğimde midem bulanıyor başım dönüyor direk, uzun yolu hiç söylemiyorum benim için uzun yol yarım saatin üstündeki yoldur kusar kusar dururum uzun yollarda. Uzun yolculuklara çıkarken hep mide bulantı hapı alıyorum ama artık bağımlısı mı oldum neyse o da etki etmemeye başladı. Araba, otobüs, tren, metro, metrobüs,tramvay, vapur neye binersem bineyim direk midem bulanıyor yani uçak hariç. Ailem uzun yollara biyerlere giderken her seferinde ben gelmeyim demek zorunda kalıyorum çünkü yol bitip vardıktan sonra bikaç gün kendime gelemiyorum bile öyle kötü midem bulanıyor.
Hatta ben bu yıl üniversiteye gideceğim, geçen yıl kendime sırf İstanbuldaki evimize yakın diye Marmara Tıp hedefi koymuştum yol uzamasın diye. Sonuç olarak hayatım yolculuklardan nasıl kaçarımla geçiyor. Var mı benim gibi olan bunun bi çaresi yok mudur ya< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

K
2 yıl
Binbaşı

Ben 17 saat yol gidip geliyorum bu nedir şimdi< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Y
2 yıl
Binbaşı

Uçakta bulanmadığına göre senin olay psikolojik.
Psikiloğa gitmelisin.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
2 yıl
Binbaşı

Büyük ihtimal panik atak hastasısın.Doktora görün tedavi olunacak birşey. Benim başıma geliyordu otobüse filan bindiğim zaman yapıyordu bulantı.Gerekli tedavi ile geçti.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
R
2 yıl
Çavuş
Konu Sahibi

Uçakta dışarıyı görmüyorum ve de sarsıntı olmuyor ondan olabilir< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Yılmaz1907
R
2 yıl
Çavuş
Konu Sahibi

Panik atak ile mide bulantısı ilişkili şeyler mi ?< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Kazmapolitan
P
2 yıl
Yarbay

Arac hareket ettiğinde kulak sıvın hareket ediyor ve beyne hareket sinyali yolluyor ama beyin tam tersine hareket etmediğini hissederse yani uyumsuzluk hissedilirse vücudunun zehirlenmiş olduğunu sanıyor ve mide bulantısı ile zehri cikarmaya çalışıyor.

Emin ol bu sıkıntıyı yaşamayan empati kuramaz çünkü çok kötü bir durum. Ben de yaşıyordum zamaninda. Ama sonradan sürekli yolculuk yapa yapa geçti.

Tek tavsiyem ilaç kullan ve mümkünse sürekli dışarı bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pankreasına Talibim -- 17 Ağustos 2020; 17:46:57 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
R
2 yıl
Çavuş
Konu Sahibi

Umarım benimki de yolculuk yapa yapa geçer ama yaşım oldu 18 daha geçmedi, bilemiyorum. Teşekkürler tavsiyeler için< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Pankreasına Talibim
K
2 yıl
Binbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: Reisilil

Panik atak ile mide bulantısı ilişkili şeyler mi ?
Psikolojik olarak etkiliyor evet.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.