Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
372
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Microsoft Office'in standart yazı tipi 15 yılın ardından değişiyor
U
2 yıl
General
Konu Sahibi

Microsoft Office'in standart yazı tipi 15 yılın ardından değişiyorMicrosoft, 15 yılın ardından ilk kez Office ürünlerinde standart Calibri yazı tipini değiştirmeye karar verdi ve bu gelişme şirketin web sitesinden duyuruldu.Ayrıca Bkz.Galaxy S20 kullanıcıları, üretim hatası nedeniyle Samsung'u mahkemeye verdiCalibri, 2007 yılından bu yana Times New Roman fontunun yerini alarak Office uygulamalarında varsayılan yazı tipi olmuştu. Şirket artık bir değişikliğin zamanı geldiğini düşünmüş olacak ki bir değişikliğe gitmeye karar verdiğini açıkladı.Microsoft Office'in standart yazı tipi 15 yılın ardından değişiyor2022'de temel yazı tipi belli olacakYeni yazı tiplerinin adı Tenorite, Bierstadt, Skeena, Seaford ve Grandview. Her yazı tipinin kendine has özellikleri var. Örneğin, Tenorite "sıcak ve samimi bir stile" sahip geleneksel bir sans-serif yazı biçimi, Bierstadt ise 20. yüzyılın ortalarında klasik İsviçre tipografisinden esinlenmiş bir font.Yeni yazı tipleri halihazırda Microsoft 365 paketinde uygulanabiliyorlar. Şirket, beş ay içinde hangi yazı tipinin temel olacağına karar vermek adına kullanıcılardan geri dönüşler almayı planlıyor. Standart yazı tipinde tam ölçekli değişiklikler ise 2022 yılında başlayacak.
Kaynak:https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2021/04/28/beyond-calibri-finding-microsofts-next-default-font/

 Haberi Portalda Gör

M
2 yıl
Binbaşı

Windows icin benzer bir sey yapabilirler soyle guzel buyuk bir gorsel degisim olur umarim. Zamana ayak uydurmak gerek.T
2 yıl
Yarbay

grandview ve tenorite güzelmiş.
D
2 yıl
Yarbay

Windowsta şu anda o kadar büyük güncelleme problemleri varken oyun performansları daha da çok başka ve önemli problemler varken onları çözmek yerine bunlarla uğraşan Microsoft ekibini alkışlıyorum.
V
4 ay
Çavuş

Default olarak Merriweather Sans önerirdim bana kalsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vbasic -- 8 Ağustos 2022; 14:08:27 >


DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.