Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
7
Cevap
295
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Microsoft, kendi mobil oyun mağazasını açıyor
E
2 ay
Yarbay
Konu Sahibi

Microsoft, kendi mobil oyun mağazasını açıyor
Microsoft’un Google Play Store ve Apple App Store’a rakip olacak mobil oyun mağazası üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Artık resmiyet kazandı; Microsoft, oyun mağazasının Temmuz ayında açılacağını duyurdu. Peki, mobil oyun mağazası nasıl olacak, hangi oyunlarla açılış yapılacak?Ayrıca Bkz.Microsoft, Windows 11'in Başlat menüsünde yüzen widget'ları test ediyorWeb tabanlı olacakMicrosoft Xbox Başkanı Sarah Bond’un açıklamasına göre Microsoft oyun mağazası Apple ve Google’ınki gibi olmayacak; internet tarayıcısı üzerinden erişilebilen bir mağaza olacak. Microsoft, bu şekilde daha büyük bir kitleye ve daha fazla cihaza ulaşabileceğini düşünüyor.Başlangıçta büyük geliştiricilerin oyunları olacakMicrosoft’un oyun mağazası başlangıçta Microsoft, King, Activision büyük geliştiricilerin popüler mobil oyunlarını içerecek. Üçüncü parti mobil oyunların ne zaman mağazaya geleceği ve nasıl çalışacağına ilişkin detaylar açıklanmadı.Bond, Microsoft’un gelecekte mağazayı web tarayıcı dışına taşımak istediklerini, böylece Android ve iOS için gerçek bir üçüncü parti oyun uygulama mağazası olacağı anlamına geleceğini öne sürdü. Web tabanlı mağaza için şu anda bir isim yok. Ayrıca mağazanın resmi olarak açılışından önce Xbox Insiders kullanıcılarına açılıp açılmayacağı belirtilmedi.
Kaynak:https://www.bloomberg.com/news/articles/2024-05-09/microsoft-to-launch-mobile-game-store-vying-with-apple-google

 Haberi Portalda Gör

A
2 ay
Moderatör

Apple'ın katı tutumu web üzerinden yapmaya itmiş anlaşılan.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

U
2 ay
Teğmen

İnternet tarayıcısı üzerinden nasıl mobil app olacak o? Apk olarak mı inecek uygulamalar. Dolandırıcı fake sitelere gün doğdu yani. Gerçi korkacak bir şey yok. Microsoft beceremez bu işi de tutmaz bu mağaza.Bu mesaja 1 cevap geldi.
H
2 ay
Teğmen

Pwa tarzı birşey mi olacak acaba? Bende tam hakim değilim.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @UmutYil
D
2 ay
Yarbay

Saçma olur.K
2 ay
Yarbay

Yapsın rekabet iyidir.

Ayrıca bizim malum 3 yıllık xbox üyelikleri daha da değerlenir.D
2 ay
Yarbay

Bilgisayarda zaten microsoft store vardıA
2 ay
Çavuş

İvme kazandırır.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.