Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
46
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Mevzu Derin Gelin Hele

R Ryzen Tevfik Konu Sahibi
4 yıl (1798 mesaj)
Arkadaşlar ben işin içinden çıkamadım.

Asus DUAL Amd Radeon RX 460 2GB ekran kartı aldık. Montajını yaptık. Driver falan hepsi son sürüm. Ama oyuna girdikten kısa süre sonra "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" hatası aldım. Power 500w, ısılar normal (Ekran kartı 40C, sistemde SSD var Windows 7 kurulu daha yeni format attım, herşey stabil yani.

İşlemci Intel Core 2 Duo E7400
Anakart Intel DG41WV
Ram 2x2 4GB DDR3


Aynı ekran kartını başka pcye taktık 1 gün oyun oynandı ama aynı hataya rastlanmadı. Ekran kartı sağlam.


Benim gördüğüm bu ekran kartında ekstra güç girişi yok, gücün tamamını anakart PCI ex slotundan çekiyor. Ben de bunu düşünerek ekran kartının frekans hızlarını -30 kadar düşürdüm. Bu sefer oyuna giriliyor, oynanıyor fakat bir süre sonra kafasına göre aynı hatayı veriyor. Sanırım PCI Ex ekran kartını besleyemiyor. Şu an için yeni anakart ve işlemci bana uzak çünkü onları daha sonra değiştirecektim.

Bu konu hakkında sizin görüşlerinize de ihtiyacım var. Nasıl bu işin içinden sıyrılabilirim.
C CRhackSH
4 yıl (571 mesaj)
OC versiyon mu bu. crimson dan oc yi kapat yine olmazsa x8 slotunda dene.
R Ryzen Tevfik Konu Sahibi
4 yıl (1798 mesaj)
@CRhackSH Hocam sağolun ilgilendiniz.


Olayı çözdüm buraya yazayım da aynı sorunu yaşayan kardeşlerim olursa çözmelerine yardımcı olayım.


Bilgisayarda anakart ve işlemci harici herşeyi değiştirip denedim ama sorun yine aynıydı. Ben de en son işlemci ve anakartı da değiştirdim LGA1150 sistem kurdum. Tekrar formatlayıp test ettim ki sorun kalmamış. Ekran kartı anakarta fazla gelmiş.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.