Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Metro güvenlik işi hakkında

R
RiorraW
geçen hafta (635 mesaj)
Şuan bu işle meşgul olan var mı? Veya bu iş hakkında bilgisi olan? Bildiğim kadarıyla güvenlik sertifika isteniyor. Çalışma şartları, maaş vs genel anlamda bilgisi olan arkadaşlar var ise bu iş hakkında bilgi almak istiyorum.
M
memuradayı
3 gün (0 mesaj)
evet sizin de dediğiniz gibi güvenlik sertifikası isteniyor. sadece o da yetmiyor. 5188 sayılı yasa gereği özel güvenlik kimlik kartına sahip olmanız gerekiyor.sertifikayı aldıktan sonra evraklarını teslim edip kimlik için başvuru yapıyorsun.güvenlik soruşturması falan yapılıyor. güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanırsa kimliğinizi alıyorsunuz.
özel güvenlik sertifikası nasıl alınır? bunun için linki tıklayabilirsiniz.


https://youtu.be/pR_iN4uL8Kg
F
Francisco Lachowski
20 sa. önce (1094 mesaj)
Kursa gidip sertifika almanız şart. Bu sabahta 80. Dönem sınavları yapılacak ben de onu bekliyorum heyecandan uyuyamadim. 81. Döneme kaydolmayi düşünüyorsanız zaman kaybetmeyin derim. Lise mezunu iseniz silahlı olarak kurs görebilirsiniz. Silahlilar için 120 saat kursta derslere girmeniz gerekir. Silahsız 100 saat.

Maaşları asgari ücretin üstünde ( silahlı ilanlarını baz alarak söylüyorum). Ve fena bir meslek olduğunu düşünmüyorum. 3 vardiya 8 saat olarak çalışıyorlar genel olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Ey Türk Gençliği

Bu mesaja 1 cevap geldi.

R
RiorraW
10 sa. önce (635 mesaj)
Hocam bana ilk haber geldiğinde maaşı 3200 civarı olduğu söylenmişti, bende bir an gaza gelip kurs veya bakmaya gitmiştim. Orada bulunan yetkili bayan ile biraz samimi konuşmamız oldu ve bana bu işin eğer kadrolu isen yine karar senin olduğunu ama normal şartlarda asla yapmanı önermiyorum dedi. Hiçbir şekilde geleceği olmadığını bahsetti. Tabi benim yaşım genç ve en azından üniversite okuduğum için böyle öneri de bulundu ve ben tamamiyle hak verip bu düşünceden vazgeçtim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Francisco Lachowski