Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
68
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Metaverse arsa nasıl, nereden alınır? İşte 5 adımda Metaverse arazi satın almak

A antoffensive Konu Sahibi
4 ay (1481 mesaj)

Metaverse furyası teknoloji dünyasını kasıp kavururken, birçok kişi de internetin geleceği olarak görülen bu sanal evrende şimdiden yerini ayırtmak istiyor. Metaverse dünyasında arsa alım satım işlemleri ise çoktan başladı bile. Peki son dönemlerde sıkça gündeme gelen metaverse arsalar nasıl ve nereden alınır? Metaverse arsa fiyatları ne kadar? İşte metaverse arazilerle ilgili çokça merak edilen o soruların cevapları:Metaverse arsa nedir? İnsanlar neden Metaverse araziler satın alıyor?Metaverse arsa nasıl, nereden alınır? İşte 5 adımda Metaverse arazi satın almakMetaverse, kullanıcıların çeşitli dijital varlıklar oluşturmalarına ya da çeşitli coinler aracılığıyla bu varlıkları alıp satabilmelerini sağlayan sanal bir dünyadır. Gerçek dünya gibi metaverse de kara parçalarından oluşur. Bu kara parçaları, blok zincirinde NFT'ler olarak temsil edilir ve onları elinde tutan kişiye tam mülkiyet verir.Ayrıca Bkz.Metaverse nedir, nasıl alınır? En popüler Metaverse coin projeleriMetaverse arazileri ise Metaverse ekosistemindeki en kazançlı yatırımdır. Zira bu araziler, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi zamanla değer kazanabilen stratejik varlıklardır. Öyle ki insanlar arazileri alıp satabilir veya kiralayabilir. Böylece bu yatırımlarından pasif gelir elde edebilirler.Her Metaverse, sabit bir boyuta sahip sınırlı sayıda araziden oluşur. Örneğin, Decentraland Metaverse 90.601 (16m x 16m) parselden oluşuyor. Sandbox Metaverse ise 166.464 (96 x 96 adet) araziden oluşuyor. Kullanıcılar, bu arazileri dijital varlıklarla (binalar, araçlar, oyunlar veya her türden 3B nesne) doldurarak inşa edebilir ve bu varlıkları kiralayarak da gelir elde edebilir.Metaverse arsa nasıl, nereden alınır? İşte 5 adımda Metaverse arazi satın almakNasıl ki gerçek dünyada herhangi bir gayrimenkul alırken, değeri ölçütünde maddi bir bedel (para) ödüyorsak sanal evrende de aynı şey geçerli. Ancak bir farkla; zira buradaki maddi bedeller para ile değil, coin'lerle ödeniyor. Bunun için de metaverse arsası alacağınız platformda geçerli bir kripto para birimine ve bu kripto parayı içinde tutacak dijital bir cüzdana ihtiyacınız bulunuyor. Dolayısıyla öncelikli olarak metaverse arazisi satın alacağınız platforma karar vermeniz gerekiyor. Peki metaverse arsa nereden alınır?Metaverse arsası satan yerlerOVR, The Sandbox ve Decentraland metaverse arsalarının satıldığı en popüler platformlar arasında yer alıyor. Metaverse evreninde arazi satın alabileceğiniz diğer bazı pazar yerleri ise şöyle:
 • Axie Infinity

 • Blocktopıa

 • Genesis City

 • nextearth. io

 • Dvision Network

 • myneighboralice

 • Lunacia

 • MatrixWorld Land SaleMetaverse arsa nasıl alınır?Metaverse arsa nasıl, nereden alınır? İşte 5 adımda Metaverse arazi satın almakMetaverse arsası satın alacağınız platforma karar verdikten sonra aşağıdaki adımları izleyerek, siz de bu sanal evrende bir arsa sahibi olabilirsiniz.
 1. Metaverse arsası alacağınız platformda alışveriş yapabilmek için dijital bir cüzdana sahip olmalısınız. Bunun için herhangi bir kripto para borsasını kullanabilirsiniz.

 2. Metaverse arazisi almak için seçtiğiniz platformda geçerli coinlerden satın alın. Örneğin; Sandbox'tan metaverse arazisi alacaksanız cüzdanınıza SAND yüklemelisiniz. Bu coinleri Binance gibi herhangi bir kripto para borsasından sıfırdan temin edebileceğiniz gibi elinizde ETH ya da DAI varsa da bunları SAND ile değiştirebilmeniz de mümkün.

 3. Satın aldığınız bu coinleri, metaverse arsası alacağınız platformdaki hesabınıza aktarın.

 4. İlgili platformdan bütçenize ve yatırım getirisine göre bir ada ve parsel seçin.

 5. Seçmiş olduğunuz arsayı elinizdeki coinlerle satın alabilirsiniz.Metaverse arsa nasıl, nereden alınır? İşte 5 adımda Metaverse arazi satın almakGüncel metaverse arsa fiyatlarıBirçok kişi "metaverse arazi fiyatları ne kadar?" diye merak ediyor. Ancak Metaverse arsa fiyatları satın alınan platforma, arsanın konumuna ve metrekaresine göre değişkenlik gösteriyor. Öyle ki Sandbox platformundaki bir arsa parseli için en ucuz fiyat 14.099 dolara eşdeğer 3.7 Ether iken Decentraland'da ise 13.211 dolara eşdeğer 3.46 Ether olarak kayıtlara geçmektedir.İstanbul'daki metaverse arazi fiyatları semte göre değişkenlik gösteriyorTürkiye'de de özellikle İstanbul başta olmak üzere çeşitli konumlar metaverse dünyasındaki yerini almış durumda. Türkiye'deki metaverse arsa fiyatları arsanın konumuna ve metrekaresine göre değişkenlik göstermekte. Örneğin; Nişantaşı'ndaki metaverse arsalar 250 TL iken, Bağcılar'daki sanal arsalar ise yaklaşık 125 TL. Ortaköy sahilindeki metaverse arsa fiyatları ise 500 TL'ye kadar yükseliyor.
 Haberi Portalda Gör

Ya şu saçmalıklar ne arkadaş ? Metaverse denen saçma sapan bir şey çıktı bir de arsa alınıyor.Gerçek arsa bitti de sanal mı çıktı başımıza ? Saadet zincirinden başka bişi deği...
Yoruma Git
Yorumun Devamı DeepestSea - 4 ay +24
Tarih, böylesi bir dolandırıcılığın reklamını haber yapanları yazacak
Yoruma Git
sowanted - 4 ay +15
5 adımda *** silkeleme
Yoruma Git
[F][u][r][k][a][n] - 4 ay +13

E esmuco26
4 ay (262 mesaj)
Torunuma şimdiden alalım bari.. İlerde değerlenir, hem bakarsın arsa ala sata müteahhtilik toki moki, ordan muz cumhuriyeti başkanı bile oluruz.
U Umutcan
4 ay (10594 mesaj)
15 sene önce second life'ta yapıyorlardı, Vestel ada almıştı hatta. Bunların gerçek bir metaverse'e dönüşmesi için çok büyük yatırımlar ve sosyal ağlar lazım.
Aksi taktirde NFT al sat yatırım olayından çok ileri gitmeyecektir birçoğu. Bunu yapabilecek kapasiteye en yakın şirket Meta şu an.
1 12 Angry Men
4 ay (11346 mesaj)
Para verip sanal alemden bir şey almak neden bu kadar abartıldı anlamıyorum. Knight online oynadığımızda item alıyorduk gerçek parayla. Bırakınca satıyorduk hala böyle yüzlerce oyun var.

* *INVICTUS*
4 ay (892 mesaj)
13k dolar ne demek ya hu? Bize ahiretten başka bir yerde arazi sahibi olmak haram dostlar :))

D DeepestSea
4 ay (928 mesaj)
Ya şu saçmalıklar ne arkadaş ? Metaverse denen saçma sapan bir şey çıktı bir de arsa alınıyor.Gerçek arsa bitti de sanal mı çıktı başımıza ? Saadet zincirinden başka bişi değil

2 gün sonra dolandırıldıklarını anlayınca sağda solda ağlamazlar umarımBu mesaja 1 cevap geldi.

A ABCdiküçgeni
4 ay (2727 mesaj)
şöyle 5-10 dolara en azından afganistan pakistan bir yerden 50 -100 metre bi yer vermezler mi yani?
T takami59
4 ay (1168 mesaj)
iyi de hangi birinden alınacak? bir sürü yer var. Önüne gelen satıyor. Hangisinin değerleneceği belli değil. Günde kaç tane çıktığı belli olmayan altcoinlerden,tokenlardan farkı ne?

H Halilowich
4 ay (1353 mesaj)
Beyler bayanlar bu arsa olayına düşmeyin. Metaverse'in olayı zaten mekandan bağımsız olarak anında istediğin yerde olabilmen. İstanbul Bebek'ten arsa alsan ne olacak ki? Düşmeyin bu oyunlara

[ [F][u][r][k][a][n]
4 ay (2153 mesaj)
5 adımda *** silkeleme
İ İstanbulTrafiği
4 ay (54 mesaj)
Axie batacakken kendini kurtarmak için böyle bir hareket yaptı. Diğer geliştiricilerde baktılar para var bu işe girdi. İleride ne olur bilinmez çünkü blockchain dünyasında para etmez dediğim saçma bulduğum o kadar çok şey para etti ki bende anlamadım. Benim düşüncem girilmesi için doğru zaman değil.
S sowanted
4 ay (295 mesaj)
Tarih, böylesi bir dolandırıcılığın reklamını haber yapanları yazacak< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


O Olurolmazşeylerrrrrrr
4 ay (218 mesaj)
Burada dolandırıcı diyenleri şeye benzetiyorum

Atm den korkan atm parasını çalacak zanneden dayılara< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z Zuko
4 ay (5630 mesaj)
Kim satiyor bu arsalari, bir de onlari soyleseniz keske.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


K kordexa
4 ay (220 mesaj)
Veya matbaayı yasaklayanlara ya da bitcoine ponzi diyenlere
Dünya düz diyenlerle yakın temasları da olabilir tabi< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Olurolmazşeylerrrrrrr

M monacomen
4 ay (3998 mesaj)
Çok fazla kafa kurcalayan nokta var. Çoğu vatandaş medaverse arsasını ucuzdan alıp birine satarım ileride bitcoin gibi servet edebilir gözüyle bakıyor olaya. Bir çeşit kumar aslında. Ayrıca bu Metaverse evreni kimin evreni olacak? Yarın facebook kendine bir evren kurduğu gibi Elon da kendi evrenini kurar ise hangisinden arsa almak gerek? Bill ve Walt Disney de kendi evrenini kurup kendi Mickey Mouse arazilerini sattığında tam tür cümbüşe dönecek. Ayrıca bütün arsalar kripto para birimi üzerinden satılıyor. Yarın olumsuz bir kripto para haberi çıkıp bütün hepsi değer kaybetse araziye yatırım yapanın zararını kim karşılayacak belli değil. Devletlerin vatandaşını korumak için bu tür yatırım araçları hakkında önlem alıp bilgilendirme yapması gerek ama bizde servetleri yurt dışına kaçıran borsalar için bile tırnağını oynatabilecek bir hükümet yok olan kaybolan milli servete ve yolunan vatandaşa oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 14 Ocak 2022; 11:19:52 >K KanakAttack
4 ay (4 mesaj)
Arkadaşlar yıl 2004 felan heralde. ben de gazogen yeni başlıyan ilk okul cocu yum. görsel 1 re 1 aynı.

[ [F][u][r][k][a][n]
4 ay (2153 mesaj)
Her firma kendi İstanbul'unu ve ya başka metaverse dünyaları yaratabiliyorken buralardan arsa almak isteyen buyursun alsın. Eski yıllarda da boğaz köprüsünü satan çok çakal vardı
M muammer816
4 ay (1564 mesaj)
bu dünyaya benzer ve ötesinde sanki cennet vaad ediyorlarmış gibi arsa/arazi vb. satış yapıyorlar. izlediğimiz bilim kurgu filmlerinin içine girecekmişiz gibi. bence gerçekten saçma ve gereksiz. içinde bulunduğumuz dünyada çok saçmalıklar,hatalar var.bunları düzeltmek için çalışacağımız yerde nelerle uğraşıyoruz insanlık olarak.yazık.