Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
MESAM Başkan adayından vaat: Otellerde zorunlu Türkçe müzik!

W winwin35 Konu Sahibi
3 ay (1435 mesaj)
Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Recep Ergül; otel, kafe, bar ve mağazalarda Türkçe müziği zorunlu hale getireceklerini söyledi.

Orhan Gencebay'ın manevi oğlu olarak bilinen Recep Ergül MESAM başkanlığına aday oldu. Ergül, yönetime gelmeleri durumunda otel, kafe, bar ve mağazalarda zorunlu olarak Türkçe müzik çalınacağını söyledi.
Kendisini “Müzik Sanatçıları Platformu Başkanı”, halk edebiyatı araştırmacısı ve “MESAM Yönetim Kurulu Başkan Adayı” olarak tanıtan Ergül, hedeflerini YouTube’dan açıkladı. Ergül “Sayısı 16.000’e ulaşmış olan otellerin hiçbirisinde Türkçe müzik çalmıyor. Hepsi yabancı müzik çalıyor. Burada Türkçe müziğin zorunlu kullanımını esas kılacak olan birtakım yasal düzenlemeler yoluna gideceğiz. Çeşitli kafe, barlar, giyim mağazaları, Migros, Carrefour gibi büyük marketler, bunlar da Türkçe müzik çalmıyorlar. Buralarda da Türkçe müziğin kullanımını zorunlu hale getireceğiz. Biz sorunların ne olduğunu biliyoruz” sözleriyle, MESAM Genel Kurulu’na katılacak üyelerden destek istedi.
E elturco78
3 ay (391 mesaj)
Nasıl zorunlu hale getirecekmiş acaba? Kendine bu yetkiyi nasıl vermiş? Bu kadar zeki!!!! insanla bu memleket yine iyi durumda sayılır, incir yaprağından donla gezmesi gereken insanlar bunlar...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.