Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
6
Cevap
419
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Mercedes-Benz elektrikli araçlarda büyük oynuyor: Satışlar 3 kat arttı
M
3 ay
Yarbay
Konu Sahibi

Mercedes-Benz elektrikli araçlarda büyük oynuyor: Satışlar 3 kat arttı
Mercedes-Benz, 2024 yılının sonunda satılan her 4 araçtan 1’inin elektrikli olmasını hedeflerken yıla da hızlı bir başlangıç yaptı. Premium segmentin lideri olan Mercedes-Benz, 2024’ün ilk çeyreğinde satışlarını yüzde 220 artırmayı başarırken elektrikli araç satışında ise yaklaşık üç katlık bir artış elde etti.Mercedes, elektrikli satışlarını hızlandırdıMercedes-Benz, 2024’ün ilk çeyreğinde gerçekleştirdiği 6.550 adetlik satışla premium segmentteki liderliğini sağlamlaştırırken aynı dönemde yaptığı 1.064 adet elektrikli araç satışıyla bir önceki yıla göre üç katlık bir artış kaydetti.2023’te sektörde yaşanan rekor satışın ardından bu yılın da oldukça hızlı başladığını söyleyen Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, önemli detaylara da parmak bastı. 2023’ün sonunda pazarın normal seviyesine geleceğini öngördüklerini söyleyen Bekdikhan, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 75’in üstünde bir artış yakaladıklarını aktardı.Ayrıca Bkz.Xiaomi SU7 ilk kazasını Mercedes-Benz ile yaptı: İşte görüntülerBununla birlikte Bekdikhan, ilgili çeyrekte elektrikli araç satışlarının yüzde 16 pay seviyesine ulaştığını, yıl genelinde ise pazara yeni modeller sunarak satışlardaki pay seviyesinin yüzde 20’den fazlasının elektrikli modellerle karşılanmasını hedeflediklerini söyledi.Satılan elektrikli araçların yaklaşık yarısı EQBMercedes-Benz elektrikli araçlarda büyük oynuyor: Satışlar 3 kat arttı
Elektrikli G-Serisi’ni 2024’ün üçüncü çeyreğinde Türkiye’de satışa sunmayı hedeflediklerini belirten Bekdikhan, “2023’te satışı en çok artan modelimiz EQB oldu. İlk çeyrekte gerçekleştirdiğimiz 1.064 adet elektrikli araç satışımızın yaklaşık yarısını (518 adet) oluşturarak segmentinde lider oldu. Özellikle EQB 250+ modelimiz sunduğu 480 km’nin üzerindeki menzili ve öne çıkan teknolojileriyle satış rakamını artırdı. Ayrıca EQS de premium segmentte lider konumda. Elektrikli G-Serisi’nin de gelmesiyle elektrikli model sayımızı artıracağız. Türkiye'de elektrikli araçların yaygınlaşmasında öncü rol oynamayı sürdürmek istiyoruz” diyerek hedeflerinin altını çizdi. Haberi Portalda Gör

Yalan haber olabilir, sektöre dair takip ettiğim sitelerde EQ serisinden Mercedes beklediği performansı alamadığı satışların kötü gittiğini, Alman üst düzey yöneticinin y...
Yoruma Git
Yorumun Devamı khanstern - 3 ay +5
G
3 ay
General

EQB herkesin istediği tarzda bir araç. Mercedes, SUV ve görece çok ucuz TOGG’unda bence en ciddi rakibi bu aslında.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

K
3 ay
Yarbay

Yalan haber olabilir, sektöre dair takip ettiğim sitelerde EQ serisinden Mercedes beklediği performansı alamadığı satışların kötü gittiğini, Alman üst düzey yöneticinin yakında EQ takısının isimlendirmeden kaldırılacağını ve daha geleneksel Mercedes çizgilerine geri döneceğini belirtmişlerdi. Hatta elektirikli G wagonın da kesinlikle EQG olarak adlandırılmayacağını vurgulayarak belirtmişlerdi.Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
3 ay
Yarbay

Pil teknolojisinde bir devrim olmadığı sürece, amerikan filmlerindeki gibi garajlı müstakil evinizde yaşayıp elektrikli aracı sadece şehir içinde 2. aracınız olarak kullanacak kadar da zengin değilseniz elektrikli araç bi anlam ifade etmiyor.
500km menzilli diye aracı alıyorsun, şehirler arası yolda o menzil 400km oluyor, o da şarj fullse. Adam zaten pili öldürmek istemiyorsan %20den aşağısını kullanamazsın, full şarj edemezsin max %80de bırak diyor. Gitti pilin yarısı, senin menzil 250km kaldı. O da aracın yeniyse. 10 sene sonra aracı satarım diye hayal kuruyorsanız da geçmiş olsun, kimse pili ölür diye 2. el elektrikli araç almıyor. Zaten pil de sıfır araç fiyatının yarısı olunca kimse pil de değişmiyor, hurda. Al sana çevrecilik. Zaten aracı şarj etmek için kullandığın elektrik de büyük oranda fosil yakıtlardan üretilmekte. Velhasıl elektrikli araç almak akıl karı değil.Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
3 ay
Yarbay

Siz böyle iddialı söyleyince genel bir tarama yaptım.

Aşağıdaki linkteki haberde açıklanan ve hedeflenen rakamların tutturulduğu söylemine baktığımızda sizin okuduğunuz yerde yanıltıcı bilgi paylaşılmış olabilir. Bu tarz konularda şirketin sunduğu bilgilere güvenmek bana daha mantıklı geliyor.
https://group.mercedes-benz.com/unternehmen/news/absatz-2023.html
Bu mesajda bahsedilenler: @khanstern
O
3 ay
Yüzbaşı

Zaten mercedes alacak olan müşterinin düşük vergili elektrikliye kaymasından ibaret ülkemize özel bir durum. Fosil satışlarına bakılırsa azalmış olduğu görülecektir.
T
3 ay
Yüzbaşı

Bu yorumları yapmak için elektirikli araba deneyiminizin oldukça fazla olduğu anlaşılıyor. Ne kadar süredir elektirikli araba sahibisiniz?

Bu mesajda bahsedilenler: @tahir40
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.