Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar:
85
Cevap
0
Tıklama
254
Öne Çıkarma
Melih Gökçek Ankara'nın otoparklarını eşinin üzerine yapmış

@
@WP VOLK@N
Konu Sahibi

geçen hafta (2077 mesaj)
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın belediye meclisi toplantısında gündeme getirdiği, “Melih Gökçek’in SOS Vakfı’na kiraladığı otopark ve mal teminlerinin” belgeleri ortaya çıktı.

Cumhuriyet'ten Sena Yaşar'ın haberine göre belgelerde, eski Refah Partisi milletvekili Hüsamettin Korkutata ve ailesinin şirketlerinin yanı sıra; Gökçek’in eşi Nevin Gökçek’in onursal başkanlığını yaptığı SOS Vakfı’na da kira bedeli oldukça yüksek olan onlarca ticari işletme ve otoparkın düşük fiyatlarla kiralandığı ortaya çıktı. Vakfa kiralanan otopark ve işletmelerin listesi ve kira bedelleri şöyle:

. Mavi Göl’ün içinde bulunan bin 628 araç kapasiteli otopark, KDV hariç aylık 10 bin 927 TL’ye, 10 yıllığına kiralandı. ABB'de incelemelerde bulunan müfettişler otoparkın aylık ortalama gelirinin 1 milyon TL’nin üzerinde olmasına karşın, yıllık kirasının oldukça düşük tutulduğuna dikkat çekti.

. 50. Yıl Parkı’nın içinde bulunan 551 araç kapasiteli otopark, araç başı fiyat 0,55 TL’den hesap edilerek, KDV dahil yıllık 72. 732 TL’ye 25 yıllığına kiralandı. Geliri yüksek olan otoparkın aylık kira bedeli ise 6 bin 61 TL’ye denk geliyor.

. Sıhhıye’de bulunan 944 araç kapasiteli Yenişehir çok katlı otoparkı, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından KDV dahil aylık 56 bin 899 TL’ye 10 yıllığına kiralandı.

. Hacıbayram Caddesi’nde Belediye Çarşısı içindeki 3 adet dükkan, aylık 2 bin 303’er TL’ye, 10 yıllığına kiralandı.

. Hacıbayram Hükümet Caddesi’ndeki 220 metrekarelik kafe, aylık 14 bin TL’ye, 10 yıllığına kiralandı.

. Çamlıdere’de bulunan 2 katlı Ankara evi, aylık 583 TL’ye, 10 yıllığına kiralandı.

. Kocatepe Katlı otoparkı üstündeki çarşıda, 3 adet ticari işletme, aylık bin 966 TL’ye 10 yıllığına kiralandı.

. Dikmen Vadisi Reşit Nuri Sokak’taki bina, yıllık 8 bin 428 TL’ye 1 yıllığına kiralandı. Kira süresinin 2017’de dolmasına karşın müfettişleri binanın tahliye edilmediğini tespit etti.

VAKIF DA MARKETE KİRALADI

Öte yandan, Kocatepe Cami kapalı otoparkının üzerindeki ticari işletmelerden biri, yıllık 292 bin TL’ye SOS Vakfı’na kiralanırken; vakfın, bu işletmeyi aylık 65 bin TL’ye bir süpermarkete kiraladığı bilgisine de ulaşıldı.

VAKIF VERGİDEN DE MUAF!

Öte yandan, vakfa 2012’de Bakanlar Kurulu kararıyla “kamu yararına çalışan vakıf statüsü” kazandırılarak vergi yükünden de muaf tutuldu. Vakfın vergi yükünün de olmaması, otopark ve ticari işletmelerinde yüksek kârlar elde etmesini sağladı. Vakfın yönetiminde, Nevin Gökçek’in yanı sıra, Gökçek döneminin Kent Estetiği Daire Başkanı Ömer Öksüz ve Genel Sekreter Yardımcısı Hatice Akgül de yer alıyor. Akgül’ün bazı kira sözleşmelerinde imzası da bulunuyor.

İŞLETMELER HALA VAKIFTA

Uzun süreliğine kiralanan otopark ve ticari işletmeler, Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni yönetimince hala SOS Vakfı’ndan devralınamadı. Belediye, yerlerin devri için hukuki süreç başlattı.

KAYNAK

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @WP VOLK@N -- 1 Aralık 2019; 1:37:26 >

Adamlar ne yemiş bea, akboylar bu konuyu da beğenmedi
Yoruma Git
Yorumun Devamı Redeemertr - geçen hafta +175
bunlar bir şekilde belgeli olduğu için ortaya çıkarılabilenler.

kimbilir daha kimsenin bilmediği ortaya çıkmayacak ne vurgunları vardır.
Yoruma Git
ankura - geçen hafta +138
Caliyor ama calisiyor ile avunuyorlardi simdi oda yalan oldu.
Yoruma Git
Yorumun Devamı Namaste. - geçen hafta +71
Savcılığa, yargıya, mahkemelere güveniyor musunuz ?
Yoruma Git
kaptansy - geçen hafta +45
Geçen biri konu açtı abartıldığı kadar yolsuzluk yokmus yaaa diyerek
Yoruma Git
Yorumun Devamı acura07 - geçen hafta +32
Ankara'dayım, Ankara'da iş yapan biriyim. Aileden kalma işleri devam ettiriyorum. Ankara'da çeşitli yerlerde arsalarım var. Yapılanları anlatayım ister misin? Geçmişte imar işini "özel şirket" arsada pay karşılığı yapardı. 2.2 emsal ile imar çıkartmak için gelir seninle anlaşır. %100 legal bir durumdu. Ancak iç yüzüne bakarsan, Ankara'nın tarihi imar planında o coğrafyada 120.000 kişiden fazlasının yaşaması doğru bulunmamış. O yüzden ideal emsal olarak 1.4 verilmiş. Adamlar bunu değiştiriyor, bölgeyi nüfusen yoğunlaştırıyor. "İmar işini yapan özel şirket" üzerinden nemalanıyorlar. Şirketin istediği %12 paydı. 50 milyon liralık konuta dönüşecek küçük sayılabilecek bir arsalar bütününde bile komisyonları (inşaatın bitimine kadar beklerlerse) 6 milyon lira. Böyle bir parayı kimseye yedirmezler. Kendileri de yemiyorlarsa... 6 milyon lira bunlar için çerez parası, tenezzül etmezler de, sadece İncek'te yaşanan imar düzen değişikliği sonrası yaratılan konutların değeri 1.5 milyar TL'nin üzerinde. Eğer beklerlerse bunun %12'si şirketin. SADECE İNCEK. HAH! Böyle bir parayı kimse kimseye yedirmez. Bu düzeni kendileri de nemalanmak için kuruyorlar...

Peki şimdi ne oldu? Bizim tarlalardan olması gerektiği gibi, 1.2 - 1.6 emsal ile rüşvetsiz üçkağıtsız imar geçiyor. Kimse nemalanmıyor. Yıllar önce yapılmış ve Ankara'nın genel şehir planına uygun, insanlık onuruna yakışan, yaşanılası bir bölge olacak orası. Ben daha az kazanacağım. Ama zaten hedeflediğim kazancı, yatırımım karşılığını alacağım. Ne fazlasını, ne azını...

----------------------

Yıllar önce, Oran'daki son arazinin satışında olanları da bir düşünelim... İnanlar o zamanlar Sayın Cumhurbaşkanımızın "dostu" idi. Fetö'den sıkıntı yaşayıp iflas etmemişti. Diğer tarafta da Türkerler vardı. Arkasında Melih Gökçek... Konu da şu, 4 parça arsa var. 3'ünü kapatan metrekare bütünlüğü sağlayıp, özel imar ile yüksek kat izni alabiliyor. Bu da başka bir dümendir. Ankara'da çeşitli bölgelerde yüksek katlı binalar böyle dikilmiştir. Normalde imara aykırı olan yüksek katlı binanın yapılabilmesini sağlar. 15 dönüm araziyi topladın mı, özel imar ile yüksek kat izni alabiliyordun. Tabii bunun için de çeşitli avanta dümenleri mevcut. Gene arada bir "imar şirketi" vs var. Özetle birileri nemalanıyor... Neyse, bu arsada İnanlar ve Türkerler fena halde kapıştı. Aradan arsanın birini FTZ petrol kaptı.
Yoruma Git
Yorumun Devamı Huseyin-ZST - geçen hafta +18
Ekrem Başkana atılan bir çamur bile sayfalarca mevzu oluyor.Bunların marifetlerine ilgi yok...
Yoruma Git
Qantas - geçen hafta +18
Minareyi çalan kılıfını hazırlar.
Kitabına uydurmak deyimi bizim ülkenindir.Bunlar seytanan pabucunu ters giydiren adamlar.
Melih görevden alınma sürecinde Erdoğan'a Seni M&#...
Yoruma Git
Yorumun Devamı mgora - geçen hafta +18
helal olsun diyenler zaten haram cukkacıları, forumda da örnekleri mevcut
Yoruma Git
Yorumun Devamı Redeemertr - geçen hafta +14

R
Redeemertr
geçen hafta (291 mesaj)
Adamlar ne yemiş bea, akboylar bu konuyu da beğenmedi


Bu mesaja 2 cevap geldi.

R
routemaster
geçen hafta (458 mesaj)
48 bin lira ne ya, bari 49.999 TL filan yapsalarmis.
X
X_S!nS!
geçen hafta (178 mesaj)
Siz boyle sesinizi cikartmazsaniz, calip cirpan adamlara helal olsun derseniz adamlar devlet hizmetinin gelirini boyle cebine baglarlar !


Bu mesaja 1 cevap geldi.

R
Redeemertr
geçen hafta (291 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: X_S!nS!

Siz boyle sesinizi cikartmazsaniz, calip cirpan adamlara helal olsun derseniz adamlar devlet hizmetinin gelirini boyle cebine baglarlar !
helal olsun diyenler zaten haram cukkacıları, forumda da örnekleri mevcut


Bu mesaja 1 cevap geldi.

X
X_S!nS!
geçen hafta (178 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

helal olsun diyenler zaten haram cukkacıları, forumda da örnekleri mevcut

Alıntıları Göster
Kim cebini devletten iyice doldurmussa millet once tebrik edip sonra adamlara biat etmeye basliyor


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S
SAY10
geçen hafta (1047 mesaj)
chp li gavurlaramı bıraksaydı ? müslüman adam işte kendine bağlamış para islamda kalsın istemiş. çok kötü niyetlisiniz.
N
Namaste.
geçen hafta (1747 mesaj)
Caliyor ama calisiyor ile avunuyorlardi simdi oda yalan oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A
ankura
geçen hafta (396 mesaj)
bunlar bir şekilde belgeli olduğu için ortaya çıkarılabilenler.

kimbilir daha kimsenin bilmediği ortaya çıkmayacak ne vurgunları vardır.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Redeemertr

T
Teknokratik
geçen hafta (2125 mesaj)
Bunlar şov amaçli haberler, ortada bir suc varsa savcılığa suç duyurusunda bulunursun. Mansur bey de ekrem bey de geldiginden beri ayni hareketleri yapıyor, bunlar siyasi şovdan öteye gecmiyor. Bundan birkac ay once de Mansur bey 1 trilyonluk ihaleyi 150milyara malettigini iddia etmisti ama ardini getiremedi. Suc duyurusunda bulunamadi. Nasil olsa halk ihale sureclerin bir halt anlamadigi icin yer gözuyle bakiyor, yine Ekrem beyin makam araci şovunda da bezer durum,şovu elinde patladı. Bir insanin vakif başkanı olmasi, o vakfin tum malvarligina , parasina sahip olmasi anlamina mi geliyor. Vakiflar hem idari hemde adli denetime tabidir. Ortada suc yok sadece siyasi şov var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 4 cevap geldi.

M
mgora
geçen hafta (301 mesaj)
Minareyi çalan kılıfını hazırlar.
Kitabına uydurmak deyimi bizim ülkenindir.Bunlar seytanan pabucunu ters giydiren adamlar.
Melih görevden alınma sürecinde Erdoğan'a Seni Müzeye gömerim deme cürretini gösterebilen bir adam (yüzyüze görüsmede pes etti).
Öyle kolay değil.Bu iktidar döneminde hesap vermesi.
Vakıflar yeni dönemde para aklama merkezlerine döndü.Oysa tam bir salaklık.


quote:

Süleymân -aleyhisselâm- birgün, serçe kuşunu (veya Hüdhüd kuşunu) azarlamıştı. Bunun üzerine serçe, Süleymân -aleyhisselâm-’ı tehdîd etti:

“–Senin saltanatını ve sarayını mahvederim!” dedi.

Süleymân -aleyhisselâm-:

“–Senin sıkletin ne ki, benim sarayımı mahvedesin!” dedi.

O küçük kuş şöyle cevap verdi:

“–Kanatlarımı ıslatır ve bir vakıf toprağına sürerim. Sonra da kanatlarıma bulaşan vakıf toprağını senin sarayının damına taşırım. Böylece benim taşıdığım o vakıf toprağı, senin sarayını çökertmeye yeter!”
Olaya pozitif bakarsak , Akp'lilerin aile bağları ne kadar kuvvetli.(biliyorsunuz çocukları da hayırlı (babalarına borç veriyorlar) -Basarılı (öğrenci iken bile uzman oluyorlar)
K
kaptansy
geçen hafta (607 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Teknokratik

Bunlar şov amaçli haberler, ortada bir suc varsa savcılığa suç duyurusunda bulunursun. Mansur bey de ekrem bey de geldiginden beri ayni hareketleri yapıyor, bunlar siyasi şovdan öteye gecmiyor. Bundan birkac ay once de Mansur bey 1 trilyonluk ihaleyi 150milyara malettigini iddia etmisti ama ardini getiremedi. Suc duyurusunda bulunamadi. Nasil olsa halk ihale sureclerin bir halt anlamadigi icin yer gözuyle bakiyor, yine Ekrem beyin makam araci şovunda da bezer durum,şovu elinde patladı. Bir insanin vakif başkanı olmasi, o vakfin tum malvarligina , parasina sahip olmasi anlamina mi geliyor. Vakiflar hem idari hemde adli denetime tabidir. Ortada suc yok sadece siyasi şov var.
Savcılığa, yargıya, mahkemelere güveniyor musunuz ?


Bu mesaja 3 cevap geldi.

A
acura07
geçen hafta (8281 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

Adamlar ne yemiş bea, akboylar bu konuyu da beğenmedi
Geçen biri konu açtı abartıldığı kadar yolsuzluk yokmus yaaa diyerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Q
Qantas
geçen hafta (2140 mesaj)
Ekrem Başkana atılan bir çamur bile sayfalarca mevzu oluyor.Bunların marifetlerine ilgi yok...
T
Teknokratik
geçen hafta (2125 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: kaptansy

Savcılığa, yargıya, mahkemelere güveniyor musunuz ?

Alıntıları Göster
Melih bey görevden alınmış, arkasında kimse yok. Neden suç duyurusu yok, çünkü Mansur bey hukukcu olarak bu yaptığının bir şov oldugunu kendisi de gayet iyi biliyor. . Suan gerek Mansur Beyin gerek kurum olarak buyuksehirin actigi yuzlerce dava vardır. Kazandığı olur kaybettiği olur.Hukuka güvenmiyorum diye bir sey söz konusu değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

V
Verminouss
geçen hafta (20 mesaj)
Güveniyor tabii ki, onların da kendi ideolojisinin neferleri olduğunu biliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @kaptansy

B
bjkyener
geçen hafta (346 mesaj)
Bu Ülkede Adalet Varsa Melih Gökçek in Sülalesinin Mal Varlığına El Konur
R
Redeemertr
geçen hafta (291 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: ankura

bunlar bir şekilde belgeli olduğu için ortaya çıkarılabilenler.

kimbilir daha kimsenin bilmediği ortaya çıkmayacak ne vurgunları vardır.
Zamanı gelince ağır soruşturmalar açılacak, yaptıkları her şey fetö gibi bir bir ortaya çıkacak. Çok ağır hesap verecekler. Çoğu yurtdışına fetö abilerinin yanına kaçacak. Fav atın bekleyin
R
Redeemertr
geçen hafta (291 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: X_S!nS!

Kim cebini devletten iyice doldurmussa millet once tebrik edip sonra adamlara biat etmeye basliyor

Alıntıları Göster
Ben bir kuruş kazanmadım hiç umrumda da değil, ekmeğimi taştan çıkardım, gerekirse yurtdışına çalıştım gerekirse borsadan kazandım. Milletin verdiği vergiden cukkalayan herkese her kuruş haram olsun, chp akp farketmez. Zamanları dolunca onlar düşünsün
S
secovaleo
geçen hafta (13 mesaj)
Birde degnekcilere kizariz sen kimsin buradan para istiyorsun diye admalar komple ankarayi parsel parsel kiralamislar yok pahasina vaybe

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >