Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
MediaTek rekor gelirler elde ediyor

E ekrem71 Konu Sahibi
3 ay (29198 mesaj)

MediaTek gelirleriÖnce mobil yonga pazarında liderliği rakibi Qualcomm’un elinden alan MediaTek yavaş yavaş gelir tarafında da vites arttırmaya başladı. Yüksek talep nedeniyle her ay elde edilen gelir artıyor. MediaTek’ten rekor Sonbahar MediaTek tarafından yapılan açıklamaya göre Eylül 2021 döneminde toplamda 1.71 milyar dolar gelir elde edildi. Geçen yıl aynı döneme göre yüzde 26.5 artış yaşanırken geçen aya göre ise yüzde 11.91 artış oldu. Ayrıca Bkz.MediaTek Filogic bağlantı yongaları duyurulduYılın üçüncü çeyreğinde gelir beklentisi 4.68 milyar dolar civarına yükseldi. Yıllık bazda yüzde 34.7, çeyrek bazda ise yüzde 4.3 artış elde edilecek. 9 aylık gelir beklentisi ise 13 milyar dolara çıkmış durumda. Artış yüzde 60 üzerine çıkıyor. Foxconn’un sahibi Hon Hai ve TSMC ile birlikte MediaTek en büyük Tayvanlı firmalardan birisi olma yolunda hızla ilerliyor. Akıllı telefon yongalarının yanı sıra tablet, Nesnelerin İnterneti, televizyon, ağ ekipmanları gibi ürünlere de yonga tasarlayan firma ayrıca Intel ve AMD ile özel iş birlikleri yaptı. 

 
Kaynak:https://www.gizmochina.com/2021/10/11/mediatek-record-sale-growth-revenue-september/

 Haberi Portalda Gör

Çok zor değildi aslında. Bir Koç, Sabancı çok çok rahat bir yarıiletken işi kurabilir, hatta var olan, çalışan bir sistemi satın alabilirdi. Şimdi ise Mediatek bile Koç&#...
Yoruma Git
Yorumun Devamı gcb1903 - 3 ay +8
Son kullanicilar icin Rekabet guzeldir.
Yoruma Git
teknokaptan - 3 ay +6

T teknokaptan
3 ay (1961 mesaj)
Son kullanicilar icin Rekabet guzeldir.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


G gcb1903
3 ay (2314 mesaj)
Çok zor değildi aslında. Bir Koç, Sabancı çok çok rahat bir yarıiletken işi kurabilir, hatta var olan, çalışan bir sistemi satın alabilirdi. Şimdi ise Mediatek bile Koç'un 10 yılda kazanacağı parayı 1 yılda kazanıyor. Vizyonsuzluk bizim genlerimizde var sanırım. Biz yağmacı genleri atıp üretime bir türlü geçemedik.
D Dark_Soul
3 ay (1352 mesaj)
Ne tayvanmış be, yarıiletken sektöründe herkes bunların ağzına bakıyor. Bizde dünyanın en büyük beyaz eşya ihracatcısıymışız yıllık ciro 3.8 milyar dolar, şaka gibi
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.