Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
133
Cevap
7865
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: mazda 3 mü golf 7 mi (karar verildi MAZDA alınacak) (7. sayfa)

R Roq
7 yıl (557 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Mazda 3 çağ dışı motor yerine, güzel bir turbo beslemeli motor getirseydi ve aynı fiyat olsaydı, tabi ki Mazda 3 alınırdı.

Ancak 70.000TL verip sıfır km atmosferik motor araç alınmaz, şehir içi 6 litre yakıyor yalanını yutalım hadi, diyelim ki 6 litre yaksın, performansı ne olacak?

cağ dışı dediğin motorun çalışma prensiplerini biliyomusun?
çöp motoru turbolamışsın olmuş sana tsi... turboyla çağın ne alakası var?
tsi motorun yanında skyactiv motorun mekatronik anlamda hiçbir çağdışılığı olmadığı gibi tam tersine çağın teknolojisi skyactive motorda vardır.
adamlar turbo koyamadığı için değil böyle olmasını istediği için bu motoru bu şekilde yapıyorlar, aciz mi adamlar turbo koymaktan?
0 0z0z
7 yıl (3316 mesaj)
Uzun süre kullanacaksanız mazda 3, birkaç yıl biner satarım derseniz golf alın. Mazda 3 keyifli araç ancak 2.el beklentiniz dediğim gibi yoksa hayırlı olsun.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


D desolte
7 yıl (263 mesaj)
Benim gözlemlerime göre mazda 3 ve golf arasındaki + - ler şoyle golfte dsg sıkıntısı var ve bağaj olarak daha küçük ama mazdadaki donanımda golfte yok ayrıca mazda golften daha güzel ve farklı duruyor. (Açıkçası golfte xenon olmasa çok kötü görünüyor) ama golfteki performans ve şanzıman güzeliğini mazdada bulamaya bilrisiniz ve tabiki ama malesef 2. El piyasası golfte bariz daha iyi ayrıca golfe tüp vs takılması sıkıntı yaratabilir takılmamalı ama maZdada böyle bir sorun yok. İç kısma gelirsek ben mazdanın içindeki o ekran veya teyibi sevmedim aynı mercedeste a serisindeki gibi sanki oraya mıknatısla takılmış gibi, golfu pek kontrol etmedim muhtemelen standart vw iç kalitesidir diye düşünüyorum ama mazdada bayağı sert plastik vardı. Ben 2 arabayıda bu pazar inceledim gerçekten mazda güzel geldi gözüme birkaç araç daha inceledim civic te düşünebilirsiniz bayağı mantıklı ve uygun gibi birde peguot 2008 de mantıklı geldi bana isterseniz onlarla ilgilide bilgi yazarım iyi forumlar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S suti0 Konu Sahibi
7 yıl (336 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: sspanzerr

Güzel seçim golf gibi bir araç seçip sıradan olmaktansa herkesin imrenerek bakacağı bir araca sahip olmak baha biçilemez yeni mazdanız hayırlı olsun

Teşekkürler değerli yorumunuz için< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


S suti0 Konu Sahibi
7 yıl (336 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: desolte

Benim gözlemlerime göre mazda 3 ve golf arasındaki + - ler şoyle golfte dsg sıkıntısı var ve bağaj olarak daha küçük ama mazdadaki donanımda golfte yok ayrıca mazda golften daha güzel ve farklı duruyor. (Açıkçası golfte xenon olmasa çok kötü görünüyor) ama golfteki performans ve şanzıman güzeliğini mazdada bulamaya bilrisiniz ve tabiki ama malesef 2. El piyasası golfte bariz daha iyi ayrıca golfe tüp vs takılması sıkıntı yaratabilir takılmamalı ama maZdada böyle bir sorun yok. İç kısma gelirsek ben mazdanın içindeki o ekran veya teyibi sevmedim aynı mercedeste a serisindeki gibi sanki oraya mıknatısla takılmış gibi, golfu pek kontrol etmedim muhtemelen standart vw iç kalitesidir diye düşünüyorum ama mazdada bayağı sert plastik vardı. Ben 2 arabayıda bu pazar inceledim gerçekten mazda güzel geldi gözüme birkaç araç daha inceledim civic te düşünebilirsiniz bayağı mantıklı ve uygun gibi birde peguot 2008 de mantıklı geldi bana isterseniz onlarla ilgilide bilgi yazarım iyi forumlar.

Teşekkürler< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


C Carlsberger
7 yıl (170 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan


quote:

Orijinalden alıntı: mumenu

Mazda hayat onda

Honda slogansiz kaldi hocam.

Honda, anakonda
M meganers
7 yıl (1727 mesaj)
Arkadaşı doğuş oto da görmüşler golf için el sıkışmış o değilde mazda 3 gerçekten güzel araç ama ben olsam ikisinin + ve - lerini toplardım ona göre karar verirdim. Kriterleri bi test köşesinden alıp bi kağıda yazabilir sonrada test sürüşleriyle destekleyip puanlayabilirsiniz lakin mazda 3'ün test aracı var mı bilmiyorum.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S suti0 Konu Sahibi
7 yıl (336 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: meganers

Arkadaşı doğuş oto da görmüşler golf için el sıkışmış o değilde mazda 3 gerçekten güzel araç ama ben olsam ikisinin + ve - lerini toplardım ona göre karar verirdim. Kriterleri bi test köşesinden alıp bi kağıda yazabilir sonrada test sürüşleriyle destekleyip puanlayabilirsiniz lakin mazda 3'ün test aracı var mı bilmiyorum.

teşekkürler
M m_a_s
7 yıl (1027 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: suti0


quote:

Orijinalden alıntı: Kahlenberg68

Forum kuralı:

-Eğer bir konuda araç önerisi isteniyorsa Mazda önerilir.
-Eğer bir konuda Mazda mı X marka mı tercihi isteniyorsa kesinlikle Mazda önerilir.
-Eğer bir konuda Focus, Astra, Golf vs. hangisini seçeyim diye soruluyorsa boşver onları Mazda al denir.

Sonuç olarak Mazda'yı öneren kişilerden henüz Mazda alana rastlanmamıştır.

Dipnot: Mazdayı çok severim orası ayrı.

Bir kişi vardı m_a_s olması lazım. Mazda 3 almıştı

Doğru hatırlıyorsun hocam. Önceki aracimda mazda 3 tü . 30 Mayıstan bu yanada yeni mazda 3 kullanıyorum. Ve emin ol bu araba bambaşka. Benim aracim sedan power kırmızı.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D dentul
7 yıl (2062 mesaj)
Kozyatağında ki Mazda bayinde hem sedanını hem de hb olanı incelemiştim.Yakından görünce de Hb olanı sedanından daha güzel görünmüştü gözüme.
R Rotary eXperimental-7
7 yıl (854 mesaj)
Herkesin mazda deyip golf aldığını nereden biliyorsunuz?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S stepspeeddd
5 yıl (555 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Rotary eXperimental-7

Herkesin mazda deyip golf aldığını nereden biliyorsunuz?

Delinin biri kuyuya taş atıyor ortalığı karıştırıyor
Bilen bilir mazdayı...
U Uzaklardan Gelen
5 yıl (1084 mesaj)
mazda al ama 3 olsun
S stepspeeddd
5 yıl (555 mesaj)
Bizde aşk beş harfli MAZDADH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.