Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
2
Cevap
184
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Mazda, 2028 yılına kadar elektrikli araç üretimine odaklanacak
U
12 ay
General
Konu Sahibi

Mazda, 2028 yılına kadar elektrikli araç üretimine odaklanacak
Mazda CEO'su Masahiro Moro, şirketin elektrikli araçlarının (EV) üretimini 2028 yılından itibaren Kuzey Amerika'da gerçekleştirmeyi düşündüğünü söyledi.Ayrıca Bkz.Skoda, güncellenen Kamiq ve Scala modellerini duyurduBununla birlikte Mazda, gelecekteki EV tesisinin yeri olarak ABD yerine Meksika'yı tercih etmeye daha istekli. Şirket daha önce, 2030 yılına kadar elektrikli araç üretimi için 10,6 milyar dolarlık bir iş planı sunmuştu. 2028 yılı Mazda'nın önceki CEO'su Akira Marumoto'nun öngördüğünden biraz daha geç. Marumoto elektrikli araç üretiminin en geç 2027 yılında başlayacağını tahmin ediyordu.Tamamen elektrikli Mazda modelleri yoldaMazda'nın birkaç çeşit tamamen elektrikli model piyasaya sürmeyi planladığı da biliniyor. Bunlardan biri, hibrit güç aktarma organları ve içten yanmalı güç ünitelerinin kullanımını sağlayan mevcut mimari temelinde üretilecek. Bir diğer elektrikli araç ise özel bir EV platformu olacak.Mazda, 2028 yılına kadar elektrikli araç üretimine odaklanacak
Mazda her iki varyantı da 2025 ile 2027 yılları arasında üretimin ikinci aşamasında sunmayı planlıyor. Şirketin şu anda satışta olan bir elektrikli aracı var: MX-30 Crossover. Mazda, elektrikli araçların 2030 yılında küresel satışların yüzde 25 ila 40'ını oluşturmasını bekliyor.
Kaynak:https://www.just-auto.com/news/mazda-eyes-evs-from-mexico/

 Haberi Portalda Gör

D
12 ay
Yarbay

arabalarını geçtim önce orjinal balatası gelse..
D
12 ay
Yarbay

Mazda yakında Türkiye pazarında çekilir
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.