Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
60
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Marmara Üniv. Bölüm Bşk. Olan Profesörün ABD'de Çocuk İstismarından Tutuklandığı Ortaya Çıktı
S
2 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölüm başkanı Doç. Dr. Abdüssamed Köse'nin ABD'de çocuk istismarı suçundan sabıkası olduğu ortaya çıktı.


ABD’de 31 Mart 2015'te yayınlanan haberlere göre Köse, internette chat yaparken bir çocukla tanıştı ve cinsel içerikli konuşmalar yaptı.


Bianet'ten Evrim Kepenk'in haberine göre, cinsel birliktelik amacıyla çocuğun evine giden Köse, orada çocukla değil, bir polisle karşılaştı. Çünkü, aslında Köse’nin konuştuğu kişi küçük yaştaki çocuklarla tanışıp cinsel ilişkiye girenleri yakalamak için çalışan gizli bir polisti. Bu gizli operasyona İç Güvenlik Soruşturmaları, Çocuklara Yönelik İnternet Suçları Görev Gücü, Houston Polis Departmanı, Harris County Şerif Ofisi, Harris County PCT 4 Polis Teşkilatı Ofisi ve Harris County DA Müfettişleri katıldı.


Haberde, operasyon sonucunda, 12 kişinin tutuklandığı ve hepsinin bölge hapishanesine gönderildiği yer alıyor. Tutuklanan kişilerin fotoğrafına ve haklarındaki suçlamalara detaylıca yer verildi.


TÜRKİYE'DE ADINI VE GÖRÜNÜŞÜNÜ DEĞİŞTİRİYOR


Başka bir sitede de bir süre cezaevinden kaldıktan sonra tahliye olan Köse’nin ABD’deki ruhsatının iptal edildiği bilgisi yer aldı. Bunun üzerine Türkiye’ye dönen akademisyen Köse, Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ne bağlı psikoloji bölümüne başkan olarak getirildi.


Marmara Üniversitesi’nin web sayfasında Abdüssamed Köse’nin adının Same Köse olarak geçtiği görüldü. Abdüssamed Köse’nin geçmişindeki “cinsel istismar” suçunu örtmek için ismini kısaltarak kullandığını yine tanınmamak için de saçlarını uzattığı tahmin ediliyor.
< Resime gitmek için tıklayın >https://odatv4.com/universiteyi-ayaga-kaldiran-olay-15012147.htmlE
2 yıl
Yarbay

Bir nevi emsarci buda, digerleri gibi ellemezler.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.